Arménie, Gruzie- země plné historie, úžasné přírody a vína
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Letecký pohodový poznávací zájezd na nejkrásnější a nejzajímavější místa s výborným průvodcem.

Gruzie je nádherná malá země, je však obrovská svou přírodní krásou a bohatstvím. Pojeďte s námi a poznejte krásy Gruzie, její historické památky, nádherné horské vrcholky a údolí, jedinečné místní speciality, úžasnou pohostinnost místních obyvatel a kouzlo pobřeží Černého moře

Program zájezdu:

1.den: Odlet v odpoledních hodinách přímou linkou z Prahy do Tbilisi, večeře, ubytování v hotelu.

2.den: Po snídani odjezd do Kachetie, největší vinařské oblasti Gruzie. Nejdříve navštívíme klášter Alaverdi, zdejší mniši jsou známí svou produkcí medu a výrobou klášterního vína, a poté i známé vinařství, kde ochutnáme několik druhů místního vína. V městečku Telavi se podíváme na místní tržiště a pak navštívíme klášter Bodbe, kde jsou uloženy ostatky apoštolky svaté Niny, městečko Signagi –„město lásky" a na závěr povečeříme v typické gruzínské restauraci při poslechu místní hudby a národních písní.

3.den: Prohlídka města Tbilisi klidným tempem s přestávkou na oběd, park Evropa, kostel Metechi, lanovkou na pevnost Narikala ze 4. století se sochou Matky Gruzie, mešita ve starém městě, Abanotubanie – zóna jedinečných tureckých lázní, vodopád Legvtakhevi, arménský kostel sv. Jiří, synagoga, katedrální chrám Sioni, procházka ulicí Šarden se spoustou kavárniček, restaurací a obchůdků, skleněný most Míru s výhledem na prezidentský palác, katedrála Sameba a na závěr výjezd lanovou tramvají na Mtacmindu – Svatou horu, s nádherným výhledem na celé Tbilisi. Večeřet budeme v restauraci s gruzínskou kuchyní a bohatým národopisným programem. 

4.den: Volný den v Tbilisi – pro zájemce výlet za příplatek – celodenní putování Kavkazem. Po snídani odjezd starou vojenskou Gruzínskou cestou, Aragvskou soutěskou okolo Oblouku vítězství až ke Křížovému hřebenu ve výšce 2395 m.n.m. do vesnice Stepancminda na dohled ruské hranice. Odtud se vydáme terénními vozy 4x4 do Gergeti, kde se nachází symbol celé Gruzie gergetský chrám Svaté Trojice s nádhernými výhledy na majestátní Velký Kavkaz, ale především na třetí nejvyšší horu Gruzie – Kazbeg. Je to 2750 let vyhaslá sopka, která nás ohromí svou výškou 5047 m.n.m. Na zpáteční cestě navštívíme zámek Ananuri (UNESCO) ze 17. století u přehrady Žinvali.

5.den: Klášter Džvari ze 6.-7. století (UNESCO) s nádherným výhledem na soutok řek Aragvi a Kury, město Mccheta se středověkou katedrálou Sveticchoveli, místem korunovace i pohřebištěm gruzínských carů. Přejezd do města Gori, kde si prohlédneme rodný dům zdejšího světoznámého rodáka J.V.Džugašviliho (Stalina) i s jeho osobním pancéřovaným vagónem, ve kterém mimo jiné, cestoval do Jalty na Jaltskou konferenci. Volno s možností návštěvy muzea. Odjezd do lázeňského města Bordžomi (Borjomi), ubytování, večeře.

6.den: Volný den k prohlídce Bordžomi – pro zájemce celodenní výlet za příplatek - unikátní jeskynní město Vardzia z 12. století (UNESCO), vytesané ve skále. Obdivuhodné dílo důmyslné a řemeslné zručnosti zdejších předků, kteří ve skále dokázali vytesat celé město, včetně skalního kláštera, chrámu s originálními freskami, vinných sklepů, lékárny či skalní studny. Následuje pevnost Rabat ve městě  Acchalciche, kde se na jednom místě nacházejí objekty všech církví – nejen pravoslavné, arménské a katolické, ale i synagoga a mešita. Návrat do Bordžomi. Dle časových možností procházka po lázeňském parku s ochutnávkou jedinečné, zde vyvěrající minerální vody.

7.den:  Odjezd do druhého největšího města Gruzie – Kutaisi. Zde navštívíme postupně Gelati (UNESCO) klášterní komplex, jehož součástí je chrám Panny Marie z roku 1106 a kostely sv.Jiří a sv. Mikuláše. Je zde pohřbeno celkem 23 gruzínských carů, poté největší gruzínskou krasovou jeskyni Prométeus (pěšky + loďkou). Odjezd do hlavního přímořského letoviska Gruzie – Batumi. Po ubytování a večeři se projdeme po nábřežní kolonádě, kde se nachází tančící fontána.

8.den: Dopolední prohlídka Batumi - náměstí Pjacca, Abecední věž, socha Medy nesoucí zlaté rouno, Batumský bulvár, lanovkou vyjedeme na nejvyšší bod Batumi s nádherným výhledem na celé město.

9.den: Po snídani volno, nákupy, v poledne odjezd na letiště, cestou se ještě zastavíme v Parku miniatur, kde uvidíme všechny hlavní památky Gruzie a můžeme si tedy porovnat, co jsme viděli při našem putování. V pozdních odpoledních hodinách odlet přímým letem do Prahy.

 

V ceně zájezdu je: letenky Praha – Tbilisi a Kutaisi - Praha (odbavená zavazadla 23 kg), 8x ubytování v 3* hotelech - 2 lůžk. pokoje s kompl. soc. zařízením, 8x snídaně, 8x večeře, transfer z letiště na hotel a zpět, veškerá doprava na místa, která jsou v programu zájezdu, kromě výletů za příplatek, český průvodce CK, pojištění úpadku CK.

 

V ceně není: Vše, co není uvedeno v ceně, vstupy do jednotl. objektů - 750,- Kč, výlet džípy do Gergeti - 1.300,- Kč, skalní město Vardzia - 1.300,- Kč, povinné cest. pojištění vč. storna - zrušení zájezdu z vážných důvodů (viz tabulka v katalogu na str. 42).  

ck aztour

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arménie - Gruzie

 

Itinerář zájezdu

Termíny a ceny

TermínStavPočet dníOsoby Cena 
 
10. 10. - 18. 10. 2020 volno 9 dní / 8 nocí 1 43 990,- 
 
15. 05. - 23. 05. 2021 volno 9 dní / 8 nocí 1 43 990,- 
 
17. 07. - 25. 07. 2021 volno 9 dní / 8 nocí 1 43 990,- 
 
09. 10. - 17. 10. 2021 volno 9 dní / 8 nocí 1 43 990,- 
 

Cena zahrnuje:

 • leteckou přepravu Praha – Jerevan, Tbilisi – Praha s přestupem
 • letištní taxy
 • 8x nocleh v hotelech 3* - 4* po trase
 • 8x snídaně, 6x oběd, 3x večeře
 • návštěvy vinných sklípků a destilérek s degustací dle programu
 • veškeré transfery a vstupy dle programu
 • česky mluvící průvodce (min. 12 os.) a místní průvodce

Cena nezahrnuje:

 • fakultativní výlety nad rámec programu
 • cestovní pojištění
 • spropitné

ck eso

 

 •  

 

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel