Velký polární okruh
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Poznáte čarokrásné souostroví Lofoty s malebnými rybářskými vesniškami, přírodní krásy Norska, Zlatou cestu Severu i věhlasná muzea.

 
 
 
 
Popis
13denní zájezd
 
1. den
Odjezd z Prahy ve večerních hodinách. Krátkým trajektem z Německa do Dánska a novým Öresundským mostem z Kodaně do Malmö ve Švédsku.
 
2. den
Lund – významné kulturní středisko v jižním Švédsku s pěknou románskou katedrálou, v historii dokonce největší město Skandinávie.
3. den
Zastávka u hraničního fjordu Iddefjord. Vyhlídková jízda podél nejdelšího norského jezera Mjösa. Návštěva městečka Lillehammer – turistické a sportovní centrum, dějiště zimních olympijských her, věhlasný skanzen.
4. den
Průjezd nejdelším norským údolím Gudbrandsdalen, které je nazýváno srdcem Norska, a národním parkem Dovrefjell s vyhlídkou na jeho drsnou přírodu. Devítihodinová prohlídka Trondheimu třetího největšího města Norska s katedrálou, která je považována za nejkrásnější gotickou stavbu severní Evropy. Noční přejezd.
5. den
Souostroví Lofoty, kde strávíme 2 dny.
6. den
Souostroví Lofoty patří k nejmalebnějším místům ve Skandinávii. Rybářské vesničky jsou rozprostřené podél mořských zálivů a nad nimi se tyčí rozeklané vrcholky hor. Jsou považovány za ráj turistů, malířů a rybářů. Hlavní město Svolvaer, UNESCEM chráněný fjord Nusfjord, městečko Sund známé kovářskou výrobou, městečko Reine vyhlášené nejkrásnějším místem Norska a městečko A na nejjižnějším cípu Lofot.
7. den
Přejezd silnicí s mnoha dlouhými tunely a trajektem zpět na pevninu s pohledy na skalnaté hory vyrůstající přímo z mořské hladiny. Dále cesta divokou krajinou Nordlandu podél nesčetných jezer a hlubokých fjordů s okouzlující scenérií majestátních hor. Přestávky na zajímavých místech. Turistika v národním parku Rago a městečko Fauske.
8. den
Zastávka na polárním kruhu – prohlídka návštěvního centra Svartisen, výlet k nejznámějšímu ledovcovému splazu druhého největšího norského ledovce a městečko Mo i Rana na břehu Ranafjordu, obchodní centrum oblasti. Noční přejezd.
9. den
Procházka tundrou v Dovrefjellu v okolí Dombasu. Královská cesta, kterou putovali králové na korunovaci do katedrály v Trondheimu. Ubytování.
10. den
Zlatá cesta severu – začíná jedinečným stavitelským dílem silnicí Trollstigveien s úchvatnou vyhlídkou, pokračuje přes hory k Norddalsfjordu a po jeho přeplutí trajektem dále k nejkrásnějšímu fjordu Geiranger (UNESCO), jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami vodopádů. Cesta malebným údolím Ottadalen se zastávkou v městečku Lom s kostelíkem a dřevěnou architekturou. Nocleh.
11. den
Prohlídka Oslo - vzdušná a zelená metropole Norska s množstvím kulturních památek i s věhlasnými muzei. Nocleh.
12. den
Prohlídka švédského Malmö – třetího největšího město Švédska, jež si zachovalo řadu stavebních památek. Odjezd do Čech.
13. den
Příjezd do Prahy v ranních hodinách.
Minimální výměna na vstupy
1250 NOK, 50 SEK.
 
ck inex


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

29.7.2021 10.8.2021 16390 kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel