Velký polární okruh
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Poznáte čarokrásné souostroví Lofoty s malebnými rybářskými vesniškami, přírodní krásy Norska, Zlatou cestu Severu i věhlasná muzea.

 
Popis
13denní zájezd

 

1. den
Odjezd z Prahy ve večerních hodinách a přejezd do Německa na trajekt. Krátkým trajektem doplujeme z Německa do Dánska a Öresundským mostem se dostaneme z Kodaně do Malmö ve Švédsku.

 

2. den
Lund – významné kulturní středisko v jižním Švédsku s pěknou románskou katedrálou, v historii dokonce největší město Skandinávie. Nocleh.

 

3. den
Zastávka u hraničního fjordu Iddefjord. Vyhlídková jízda podél nejdelšího norského jezera Mjösa. Návštěva městečka Lillehammer – turistické a sportovní centrum, dějiště zimních olympijských her, věhlasný skanzen. Nocleh.

 

4. den
Průjezd nejdelším norským údolím Gudbrandsdalen, které je nazýváno srdcem Norska, a národním parkem Dovrefjell s vyhlídkou na jeho drsnou přírodu. Devítihodinová prohlídka Trondheimu třetího největšího města Norska s katedrálou, která je považována za nejkrásnější gotickou stavbu severní Evropy. Noční přejezd.

 

5. den
Souostroví Lofoty patří k nejmalebnějším místům ve Skandinávii. Rybářské vesničky jsou rozprostřené podél mořských zálivů a nad nimi se tyčí rozeklané vrcholky hor. Lofoty jsou považovány za ráj turistů, malířů a rybářů. Hlavní město Svolvaer, UNESCEM chráněný fjord Nusfjord, městečko Sund známé kovářskou výrobou, městečko Reine vyhlášené nejkrásnějším místem Norska a městečko A na nejjižnějším cípu Lofot. Nocleh.

 

6. den
Dokončení prohlídly souostroví Lofoty, nocleh.

 

7. den
Přejezd silnicí s mnoha dlouhými tunely a trajektem zpět na pevninu s pohledy na skalnaté hory vyrůstající přímo z mořské hladiny. Dále cesta divokou krajinou Nordlandu podél nesčetných jezer a hlubokých fjordů s okouzlující scenérií majestátních hor. Během cesty budeme děla přestávky na zajímavých místech. Turistika v národním parku Rago a městečko Fauske. Nocleh.

 

8. den
Zastávka na polárním kruhu – prohlídka návštěvního centra Svartisen, výlet k nejznámějšímu ledovcovému splazu druhého největšího norského ledovce a městečko Mo i Rana na břehu Ranafjordu, obchodní centrum oblasti. Noční přejezd.

 

9. den
Procházka tundrou v Dovrefjellu v okolí Dombasu. Královská cesta, kterou putovali králové na korunovaci do katedrály v Trondheimu. Nocleh.

 

10. den
Zlatá cesta severu – začíná jedinečným stavitelským dílem silnicí Trollstigveien s úchvatnou vyhlídkou, pokračuje přes hory k Norddalsfjordu a po jeho přeplutí trajektem dále k nejkrásnějšímu fjordu Geiranger (UNESCO), jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami vodopádů. Cesta malebným údolím Ottadalen se zastávkou v městečku Lom s kostelíkem a dřevěnou architekturou. Nocleh.

 

11. den
Prohlídka Oslo – vzdušná a zelená metropole Norska s množstvím kulturních památek i s věhlasnými muzei. Nocleh.

 

12. den
Prohlídka švédského Malmö – třetí největší město Švédska, jež si zachovalo řadu stavebních památek. Odjezd do Čech.

 

13. den
Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

 

Minimální výměna na vstupy
1700 NOK, 50 SEK.
ck inex


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

3.8.2023 15.8.2023 17471 kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel