Severské metropole
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

poslední volná místa na poznávacích zájezdech do severských metropolí v jarním termínu 23.5.-26.5.


STOCKHOLM – LETECKÉ VÍKENDY
- 4 dny/3 noci se snídaní
- poznávání starého města Gamla Stan, Královského paláce či slavného muzea Vasa
- v ceně navíc výlet do zámku Drottningholm (včetně vstupu a transferů)
- plavba z kotviště k zámku Drottningholm (UNESCO) a zpět
- profesionální česky mluvící průvodce, který s klienty letí už z Prahy

NORSKO – LETECKÉ VÍKENDY
- 4 dny/3 noci se snídaní
- výjezd na Hollmenkollen a poznávání centra města, včetně Frogner parku, nebo pevnosti Akershus
- v ceně celodenní výlet „po stopách operace Telemark“, navíc se zastávkou na hoře Gausta i u největšího norského stavkirke – Heddalu
- profesionální česky mluvící průvodce, který s klienty letí už z Prahy

 

ck fischer

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

termín pro  rok 2024  vyprodán

 

Popis

Oblíbený zájezd s ubytováním v komfortních hotelech*** – **** typu Best Western a Grand Hotel.

Program

 • 1. den:

  Odjezd z ČR, přejezd Německem do Rostocku na trajekt.

 • 2. den:

  Ráno vylodění v jihošvédském Trelleborgu. Přejezd do blízkého Malmö, odkud je vidět Öresundský most. Zastávka u avantgardní výškové stavby Türing Torsö a prohlídka starého města se zachovalými uličkami a domky, náměstí Stortorget s radnicí a kostelem sv. Petra, malebné Lilla Torg a náměstí Gustav Adolfs Torg, Pevnost Malmöhus. Odpoledne návštěva Göteborgu, druhého největšího města Švédska, sídla významných skandinávských univerzit a strategického přístavu, největšího ve Skandinávii. Procházka starým městem na vodních kanálech. Přes Svinesund do Norska. Nocleh

 • 3. den:

  Hlavní město Norska Oslo. Procházka centrem města: Hlavní třída Carl-Johanns Gate, Královský palác, Národní divadlo, Národní galerie, hrad Akerhus. Poloostrov Bygdoy smožností návštěvy muzea Nansenovy a Amundsenovy polární lodi Fram, muzea vikingských lodí – drakkarů, muzea voru Kon- Tiki legendárního badatele Heyerdahla, příp. Folkemuseum s více než 150 budovami ze všech koutů Norska. Volno k procházce po Frognerově parku se sochařskou výzdobou nejslavnějšího norského sochaře Gustava Vigelanda. Výjezd na Hollmenkollen, lyžařský areál se skokanskými můstky a krásným výhledem na město. Odpoledne odjezd do Švédska na nocleh.

 • 4. den:

  Příjezd do metropole Švédska Stockholmu, kterému se díky poloze na 14 ostrovech říká Benátky severu. Zastávka na muzejním ostrově se Skansenem, Nordickým muzeem a unikátním muzeem Vasa představujícím zrekonstruovanou válečnou plachetnici ze XVII. stol., památník trajektu Estonia. Poté procházka centrem: Staré město s labyrintem křivolakých uliček, královský palác, parlament, kostel Storkyrkan, Slusen, rytířský ostrov, radnice, ve které je udělována Nobelova cena. Při odjezdu zastávka u haly Globen. Cesta kolem Linköpingu na nocleh. 

 • 5. den:

  Ráno odjezd, trajekt mezi Helsingborgem a Helsingorem s výhledem na Hamletův zámek Kronborg. Prohlídka dánské metropole Kodaně. Nejprve zastávka u sochy Malé mořské víly a pak centrum města: Tivoli, Carlsberg NyGlyptotek, radnice s pěší zónou Storgata, Christiansborgslott, Rosenborg, přístav NyHavn s typickými hospůdkami, královský palác. Osobní volno. Večer odjezd na jih Dánska na trajekt do Německa.

 • 6. den:

  Zpáteční cesta přes SRN do ČR.

ck wisnar  Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

23.5.2024 26.5.2024 objednat


Copyright © 2017  VARIETA Travel