Severské metropole
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Program

 

 

 • 1. den:

  Odjezd z ČR, přejezd Německem do Rostocku na trajekt.

 • 2. den:

  Ráno vylodění v jihošvédském Trelleborgu. Přejezd do blízkého Malmö, odkud je vidět Öresundský most. Zastávka u avantgardní výškové stavby Türing Torsö a prohlídka starého města se zachovalými uličkami a domky, náměstí Stortorget s radnicí a kostelem sv. Petra, malebné Lilla Torg a náměstí Gustav Adolfs Torg, Pevnost Malmöhus. Odpoledne návštěva Göteborgu, druhého největšího města Švédska, sídla významných skandinávských univerzit a strategického přístavu, největšího ve Skandinávii. Procházka starým městem na vodních kanálech. Přes Svinesund do Norska. Nocleh

 • 3. den:

  Hlavní město Norska Oslo. Procházka centrem města: Hlavní třída Carl-Johanns Gate, Královský palác, Národní divadlo, Národní galerie, hrad Akerhus. Poloostrov Bygdoy smožností návštěvy muzea Nansenovy a Amundsenovy polární lodi Fram, muzea vikingských lodí – drakkarů, muzea voru Kon- Tiki legendárního badatele Heyerdahla, příp. Folkemuseum s více než 150 budovami ze všech koutů Norska. Volno k procházce po Frognerově parku se sochařskou výzdobou nejslavnějšího norského sochaře Gustava Vigelanda. Výjezd na Hollmenkollen, lyžařský areál se skokanskými můstky a krásným výhledem na město. Odpoledne odjezd do Švédska na nocleh.

 • 4. den:

  Příjezd do metropole Švédska Stockholmu, kterému se díky poloze na 14 ostrovech říká Benátky severu. Zastávka na muzejním ostrově se Skansenem, Nordickým muzeem a unikátním muzeem Vasa představujícím zrekonstruovanou válečnou plachetnici ze XVII. stol., památník trajektu Estonia. Poté procházka centrem: Staré město s labyrintem křivolakých uliček, královský palác, parlament, kostel Storkyrkan, Slusen, rytířský ostrov, radnice, ve které je udělována Nobelova cena. Při odjezdu zastávka u haly Globen. Cesta kolem Linköpingu na nocleh. 

 • 5. den:

  Ráno odjezd, trajekt mezi Helsingborgem a Helsingorem s výhledem na Hamletův zámek Kronborg. Prohlídka dánské metropole Kodaně. Nejprve zastávka u sochy Malé mořské víly a pak centrum města: Tivoli, Carlsberg NyGlyptotek, radnice s pěší zónou Storgata, Christiansborgslott, Rosenborg, přístav NyHavn s typickými hospůdkami, královský palác. Osobní volno. Večer odjezd na jih Dánska na trajekt do Německa.

 • 6. den:

  Zpáteční cesta přes SRN do ČR.

   

  eny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2Doprava
  411 1   (Út) 18.7.2023 - (Ne) 23.7.2023 VYPRODÁNO! VYPRODÁNO! Doprava Autobus

  Cena zahrnuje

  • 3x ubytování v YH – ubytovna, horská chata, hotel
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem, trajekt, průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy
  • 3x snídaně 1490 Kč
  • rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu

 

ODJEZDY:  Bez příplatku:  Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Ústí nad Labem, Teplice. S přípl.100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov. S přípl. 200 Kč: Ostrava, Frýdek-M, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník n.B., Přerov

CK WISNAR

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel