To nejlepší ze Salzburgu, Orlí Hnízdo a jezero Konigsee
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Nevšední poznávací zájezd s průvodcem za krásami v oblasti rakousko-německých hranic. Projdete se historickým centrem Salzburgu a zhlédnete Mozartův rodný dům. Užijete si vyhlídku Rossfeld, projížďku vláčkem do hlubin země i plavbu po jezeře Königssee. Navštívíte proslulé Orlí hnízdo a město Linz. Prožijte s námi na vlastní kůži místa silných příběhů, úchvatné přírody a objevte půvaby Salzburgu!

Program:

 

 1. den  Odjezd v brzkých ranních hodinách (kolem 4. hodiny) z Ostravy. Nástupní místa po trase Olomouc – Brno – Znojmo. V odpoledních hodinách příjezd do Salzburgu.

 

Prohlídku nádherného barokního města Salzburg, o kterém se právem tvrdí, že je po Vídni druhým nejkrásnějším městem Rakouska, začneme v pevnosti Hohensalzburg, na kterou se dostaneme více než sto let starou lanovkou. Pevnost, vybudovaná již v 11. století, je největší dokonale zachovanou pevností ve střední Evropě. Odtud se nám naskytne působivý výhled na celé město.

 

Poté navštívíme kouzelné zahrady zámku Mirabell, které byly vytvořeny podle návrhů slavného barokního architekta Fischera z Erlachu. V zahradách uvidíme mimo jiné Pegasovu kašnu a přírodní divadlo Heckentheater nebo barokní sošky trpaslíků.

Ve večerních hodinách přejezd na ubytování.

 

 2. den  Po snídani se společně vydáme na Hitlerovo sídlo Orlí hnízdo. Toto sídlo dostal Adolf Hitler darem k 50. narozeninám jménem NSDAP od svého tajemníka a blízkého přítele Martina Bormanna. Stavba se nachází ve výšce 1834 metrů n. m. na vrcholku hory Kehlstein. Během 2. světové války ji „naštěstí“ bombardování nezasáhlo, a tak máme možnost ji dnes navštívit. Cestou z Orlího hnízda navštívíme muzeum Dokumentation Obersalzberg, které nám příblíží dějiny Obersalzbergu, ale i to nejdůležitější z období 2. světové války.

Odpoledne se vydáme do solného dolu v Berchtesgadenu, kde se již od roku 1517 těží sůl. Oblečeme si tradiční kombinézy a vláčkem se svezeme do hlubin země. 

 

Na závěr dne společně autobusem projedeme Rossfeld Panoramastrasse, více než 15 kilometrů dlouhou cestu, během které se nám naskytnou nezapomenutelné výhledy na celou oblast Berchtesgadenu

 

3.den Ráno bude následovat přesun k jezeru Königssee, které leží na samém dně hlubokého údolí, je obklopeno vysokými horami a nádhernou přírodou a zároveň je nejčistším jezerem v Německu. Vydáme se společně na plavbu lodí po jezeře, během které budeme moci obdivovat krásy okolní přírody a uvidíme několik vodopádů. Na jedné ze zastávek společně vystoupíme a uděláme si krátkou procházku k jezeru Obersee a nejvyššímu vodopádu v Německu, Röthbachfall.

 

V odpoledních hodinách se zastavíme ve městě Linz, kde si společně projdeme historické centrum a mimo jiné navštívíme největší kostel v Rakousku, Mariendom (katedrála Neposkvrněného Početí Panny Marie).

 

Návrat do ČR v pozdních večerních hodinách.

 

Co už máte v ceně?

2x ubytování v 3* hotelu 2x snídaně průvodce pojištění záruky pro případ úpadku CK

 

Co cena nezahrnuje? cestovní pojištění vstupné do památek příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 800 Kč

 

Vstupné na místě Orientační ceny vstupenek na atrakce, které můžete v rámci programu či mimo program absolvovat, ovšem lze je zakoupit pouze na místě. Vstupné na místě: Hohensalzburg: 14 EUR Mozartův dům: 12 EUR Orlí hnízdo: 28 EUR plavba lodí: 23 EUR (trasa Königssee - Salet a zpět) solný důl v Berchtesgadenu: 20 EUR Kde budete ubytováni? 3* hotel v okolí Salzburgu ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením Jak je to s jídlem? snídaně na hotelu v ceně zájezdu během dne bude možnost občerstvit se v některé z místních restaurací 

 

CK RADY NA CESTU

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

nást.místo: Ostrava, Olomouc,Brno, Znojmo

23.6.2023 25.6.2023 6490 Kčobjednat

nást.místo:

Praha, Č.Buděj.

30.6.2023 2.7.2023 5990 Kčobjednat

nást.místo: Ostrava, Olomouc,Brno, Znojmo

15.9.2023 17.9.2023 6490 kčobjednat

nást.místo

Praha, Č.Buděj.

25.8.2023 27.8.2023 5990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel