To nejlepší z Drážďan + KVETOUCÍ KAMÉLIE V PILLNITZ
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Zažijte baroko s vůní kamélií… S naším průvodcem objevíte poklady „Florencie na Labi“: od barokního Zwingeru přes Semperovu operu a Brühlovu terasu až po okouzlující Hofkirche. Vydáte se k malebnému zámku Pillnitz s nádhernými zahradami plnými krokusů, a navíc v době, kdy ve zdejším skleníku kvete nejstarší kamélie Evropy. Připravte se na Drážďany, jak je neznáte – s vůní japonské kamélie

jedinný termín v roce 2019

program:

 

1.den 

Odjezd v brzkých ranních hodinách z Ostravy, Olomouce, Brna, Jihlavy, Prahy

 

Po příjezdu do Drážďan se vydáme s průvodcem na procházku historickým centrem města. Během prohlídky zhlédneme barokní skvost Zwinger, který nyní slouží jako komplex muzeí a obrazáren a kde je možné si individuálně prohlédnout galerii Starých mistrů, zbrojnici nebo výstavu porcelánu. V Rezidenčním zámku, jejž obývali saští panovníci, pak bude možnost navštívit světoznámou pokladnici Zelená klenba (Grünes Gewölbe).

Dále zavítáme do jednoho ze symbolů města, do kostela Frauenkirche, který byl za 2. světové války zničen a nyní je zrestaurován do své původní krásy. Během prohlídky se také vydáme ulicí Augustusstrasse, která se pyšní obrovskou freskou zvanou Knížecí průvod.

Poté navštívíme známou Semperovu operu, Brühlovu terasu, které se přezdívá „balkón Evropy“, a také nemineme majestátní kostel Hofkircheležící jen několik metrů od břehů Labe.

Večer odjezd na ubytování v Drážďanech či v blízkém okolí města.

 

2.den Prohlídka zámku Pillnitz a Pavilónu pillnitzské kamélie, ve kterém se nachází nejstarší japonská kamélie v Evropě.

Po snídani se vypravíme k nedalekému zámku Pillnitz, který byl vystaven ve stylu chinoiserie, napodobující čínské exteriéry a interiéry, a měl ztělesňovat ideální čínský svět.

Po návštěvě tohoto jedinečného zámku se vydáme společně do jeho rajských zahrad. Jakmile roztaje první sníh v zahradách, začíná kvést tisíce krokusů. V parku se dále nachází anglická zahrada, čínská zahrada, nebo budovy jako dům palem či oranžérie.

Naším hlavním cílem bude návštěva skleníku, ve kterém se nachází 8,6 metrů vysoká kamélie o průměru téměř 11 metrů a v tuto dobu ji bude zdobit desetitisíce karmínově rudých květů ve tvaru zvonku. Navíc celé toto krásné přírodní divadlo si budete moci prohlédnout na dvoupatrovém ochozu skleníku ze všech stran.

V odpoledních hodinách návrat zpět do ČR.

 

Co už máte v ceně:

  • autobusová doprava
  • 1x ubytování v hotelu v pokojích s vlastním soc. zařízením
  • 1x snídaně
  • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)
  • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

  • cestovní pojištění
  • vstupné na místě
  • příplatek za jednolůžkový pokoj: 750 Kč

CK RADY NA CESTUZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

30.3.2019 31.3.2019 2690 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel