Drážďany a Saské Švýcarsko
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Program:

1.den:     Odjezd v brzkých ranních hodinách do Drážďan. Komentovaná nebo individuální procházka Pražskou ulicí (hlavní a nákupní ulice) směrem do středu města a na nábřeží Labe. Návštěva obrazové galerie Zwinger, případně i klenotnice. Další významné památky jsou    v těsné blízkosti - kostel sv. Kříže, nedávno znovu postavený kostel Panny Marie, Muzeum moderního umění (Noví mistři), synagoga, Drážďanská opera, Muzeum hygieny, automobilka Volkswagen, nábřeží Labe, tzv. Balkon Evropy. Večer příjezd na ubytování, nocleh.

2.den:     Po snídani přejezd k zámku Pillnitz - procházka parkem.  Dvouhodinová procházka skalním městem v okolí Bastei, prohlídka pevnosti Königstein. Příjezd do nástupních míst ve večerních hodinách.

 

Nástupní místa:

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno (popř. další dle domluvy v CK)              

 

Cena zahrnuje:    dopravu klimatizovaným autobusem, 1x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje), 1x snídaně, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: komplexní cestovní pojištění včetně storna 68 Kč, příplatek za 1lůžkový pokoj 600 Kč, vstupné

 

Po slevě za včasný nákup do 30.6.:     2.700

CK FTL

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Českosaské Švýcarsko s výletem do Drážďan

 

NOVÝ BOR – PANSKÁ SKÁLA – JETŘICHOVICE – MEZNÁ – HŘENSKO – PRAVČICKÁ BRÁNA – KÖNIGSTEIN – DRÁŽĎANY - DĚČÍN - BAD SCHANDAU

 

3.7.-6.7.2021     4221 Kč

 

1. den

 

V ranních hodinách odjezd z Brna. Okolo poledne se zastavíme v NOVÉM BORU a navštívíme sklárny nebo sklářské muzeum. Poté odjedeme do Kamenického Šenova se známými čedičovými varhany na PÁNSKÉ SKÁLE. Dále přejedeme do oblasti Českého Švýcarska a ubytujeme se v JETŘICHOVICÍCH, jedné z nejpůvabnějších vesniček s mnoha typickými roubenými a hrázděnými domy. Čeká nás procházka oblastí Jetřichovských skal na Mariinu a Vilemininu vyhlídku.

 

2. den

 

Po snídani odjedeme na Mezní louku a pěší procházkou dojdeme do vesničky MEZNÁ s nádhernými ukázkami typických lidových staveb Českého Švýcarska. Sejdeme do soutěsky říčky Kamenice a projdeme si část Tiché soutěskyCestu si zpestříme plavbou na lodičkách a pak opět pěšky dojdeme do vstupní brány Českého Švýcarska, do HŘENSKA. Budeme mít individuální volno na oběd. Po poledni přejedeme ke Třem pramenům a podnikneme pěší výstup k PRAVČICKÉ BRÁNĚ. Poté budeme pokračovat v pěší procházce a po 6 km chůze lesem a okolo skalních masívů se opět vrátíme na Mezní Louku. Odjedeme na ubytování.

 

3. den

 

Po snídani se vydáme do lázní BAD SCHANDAU, dále budeme pokračovat ke skalní pevnosti KÖNIGSTEIN. Výtahem nebo i pěšky se přesuneme na plošinu mohutné stolové hory, na níž byl vystaven jeden z nejlépe chráněných hradů. Odpoledne navštívíme DRÁŽĎANY – projdeme se po „Balkonu Evropy“, který nám poskytne nezapomenutelné pohledy na Labe s parníkovou flotilou kotvící hned pod terasou i na monumentální stavby Albertina, umělecké akademie a další. Vrcholem naší procházky bude komplex Zwinger. Budeme mít individuální volno, večer se vrátíme na ubytování.

 

4. den

 

Po snídani zavítáme do Hřenska. Budeme mít možnost plavby lodí po Labi údolím Labských pískovců do DĚČÍNA. Po poledni navštívíme Děčín, čeká nás prohlídka zámku, budeme moci navštívit zámeckou trasu s reprezentativními prostorami a nechat se okouzlit neopakovatelnou atmosférou Růžové zahrady. Návrat do Brna ve večerních hodinách.

 

Cena zahrnuje

dopravu klim. autobusem, 3× ubytování v hotelu, 3× snídani, výlet do Drážďan, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

jednolůžkový pokoj 1.200 Kč
• 3x večeře v hotelu 360 Kč
• předpokládaná částka na vstupy 350 Kč + 30 Eur
Slevy:
• 3.osoba na přistýlce - 500 Kč

 

nástupní místo BRNO,Jihlava, Praha

Příplatky

cestovní pojištění Uniqa.

 

CK Emma, CK ČSAD Tišnov

 

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel