SAKURY V BUDAPĚŠTI A JARNÍ BUDAPEŠŤ
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Maďarská metropole Budapešť patří v době květu sakur k nejvyhledávanějším místům v Evropě. Sakury, tedy japonské třešně, kvetou počátkem dubna a jejich domovem je Japonsko, kde v době květu probíhají velké slavnosti. V Budapešti se projdete rozkvetlou promenádou města, kde nasajete jarní atmosféru. Maďarský temperament můžete zažít s tradiční třešňovicí cseresznye pálinkou. Nebude chybět procházka po nejkrásnějších jarních zákoutích města kolem památek, byste si užili romantickou rozkvetlou Budapešť v nejlepším čase v roce.

Program zájezdu

 

1. den:

Odjezd z Brna v ranních hodinách(předpokládaný odjezd Brno 07:00, Břeclav 07:45, Bratislava 08:45). v dopoledních hodinách přijedeme do Budapešti (UNESCO). Naše poznávání zahájíme na vyhlídce pod citadelou, odkud budeme moci obdivovat panorama tohoto kouzelného města. Projdeme si střed města s populární pěší zónou Váci, spatříme známou Gerbeaudovu cukrárnu a také městskou tržnici, kde nahlédneme pod pokličku maďarské kuchyně. Ve večerních hodinách se nalodíme na palubu výletní lodi a úchvatnou maďarskou metropoli tak spatříme z jiné perspektivy. V nočních hodinách ubytování.

2. den

Po snídani se vydáme na sever proti proudu Dunaje. První zastávka bude v malebném městečku Szentendre, které je proslulé svými středověkými ulicemi a překrásnými zákoutími, úžasnými uměleckými galeriemi a muzei. Opravdovým zážitkem je zdejší retro muzeum, ve kterém e přenesete zpět do minulosti, do doby socialismu, kdy rodina Smolíkových dobývala vesmír a Balaton byl oblíbeným výletním místem, resp. mořem. V restauracích se nabízejí nejrůznější sladkovodní ryby a vybraná vína. Ze Szentendre se vydáme na okraj Budapešti, do horského parku Normafa, kde si vyšlápneme po zdejších hřebenech až k rozhledně císařovny Alžběty (Sissi) , odkud se otevřou krásné výhledy na město. Ve večerních hodínách návrat na ubytování.

3. den:

Dopoledne možnost koupání a relaxace v lázních Szechenyi. Kdo nebude mít zájem o návštěvu lázní, zavítá do Memento parku, kde je možné shlédnout celkem 40 děl rudé propagandy, kdysi umístěných na veřejných prostranstvích. Uvidíte zde např. sochy Marxe a Engelse, monumentální pomníky komunistických hrdinů a alegorické sochy. V odpoledních hodinách se vydáme jen malý kousek za Budapešť, abychom navštívili královský palác Gödöllö, oblíbenou rezidenci císařovny Sissi s nádhernými zahradami. Jedná se o největší barokní palácový komplex v Maďarsku, a po zámku ve Versailles druhý největší komplex v Evropě. V nočních hodinách návrat do Brna.(cca 21:30).

 

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 2× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 2× snídani
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj termín 1 990 Kč

Předpokládaná částka na vstupy cca 22 000 HUF
ck emma    


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

12.4.2024 14.4.2024 5558 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel