lodí z Budapešti až do Dunajského ohybu
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Budapešť, perla na Dunaji, to je romantika na hradním návrší s kouzelnými výhledy a sklenkou horké pálenky. To jsou nevšední nákupy ve Velké tržnici a nekonečný relax v horkých termálech lázní Széchényi. Ba co víc, projedete se lodí po Dunaji až do malebného Szentendre. Objevíte kouzlo vznešeného Visegrádu a zatouláte se do posvátné Ostřihomi. Jedinečný dunajský víkend Vás osvěží, potěší a rozšíří Vaše obzory.

 Program zájezdu

 

1. den:

Z Brna, Břeclavi, Bratislavy (další nástupní místa: Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, Lipník nad Bečvou 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, svoz Kuřim 0 Kč, Tišnov 0 Kč, Praha 400 Kč) odjedeme v brzkých ranních hodinách, v dopoledních hodinách přijedeme do Budapešti (UNESCO). Naše poznávání zahájíme na vyhlídce pod citadelou, odkud budeme moci obdivovat panorama tohoto kouzelného města. Projdeme si střed města s populární pěší zónou Váci, spatříme známou Gerbeaudovu cukrárnu a také městskou tržnici, kde nahlédneme pod pokličku maarské kuchyně. Odpoledne strávíme v termálních lázníchsecesního hotelu Gellért – jedné z pých Budapešti, kde je kromě termálních bazénů s teplotou vody 36–38 °C a sauny také plavecký bazén v římském stylu s umělým vlnobitím. Večer se ubytujeme v hotelu na okraji města.

 

2. den

Po snídani prohlídku začneme v Pešti s neogotickou stavbou Parlamentu, jenž je mladším „kolegou“ londýnského parlamentu. Poté se přesuneme do Budy, kde si prohlédneme novogotický Matyášuv chrám s ohromujícím interiérem. Z Rybářské Bašty se otevírá působivý výhled přes Dunaj. Procházkou půjdeme k hradnímu divadlu, Sándorovu paláci a k vyhlídkové terase před Maďarskou národní galerií. Odpoledne strávíme koupáním v pusobivých tureckých lázních Széhenyi. Jde o jeden z největších termálních komplexů v Evropě s termálnímí bazény s teplotou vody 30-38 °C. Najdeme v nich tři venkovní bazény a přes deset vnitřních, disponují také plaveckým bazénem, ponornými lázněmi i saunou. Po případné večeři v hotelu se zájemci mohou vrátit zpět do centra města na večerní vyhlídkovou plavbu po Dunaji nasvícenou Budapeští nebo procházku večerní Peští. Zpět do hotelu se vrátíme pozde večer.

 

3. den:

Dopoledne si prohlédneme náměstí Hrdinů, kde si připomeneme více než tisíciletou historii Maďarů, a Městský park Városliget.Až do odpoledního odjezdu můžeme relaxovat v lázních Széchenyi. Odjezd do ČR, příjezd do Brna v nočních hodinách.

 

Cena zahrnuje

• dopravu klimatizovaným autobusem
• 2× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 2× snídani
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1090 Kč
• 2× večeře 770 Kč 

 

CK EMMA

 

 

 
 

 

 

 

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel