TOSKÁNSKO pobyt u moře s výlety

 
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

 

Bologna, Lucca, Pisa, San Gimignano, Siena, Florencie…

s ubytováním v přímořském letovisku Marina di Pietrasanta přímo u pláže…

1. den:

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách, noční přejezd Rakouskem.

 

2. den:

Příjezd do Bologni - hlavního města provincie Emila-Romagna, které je sídlem arcibiskuprství a nejstarší univerzity v Evropě. Pěší procházka centrem města nás zavede k bazilice Santuario di Santo Stefano a bazilice San Domenico, typickým věžím Torri degli Asinelli e Garisenda a řadě dalších zajímavých míst. Odpoledne se přesuneme na západní pobřeží Itálie do malebného letoviska Marina di Pietrasanta, ubytování.

 

3. den:

Ráno se vydáme do nejnavštěvovanějších míst Toskánska- do malebného městečka Lucca, které je rodištěm Giacoma Pucciniho a oblíbeným místem Karla IV. Pěší procházka nás zavede na hlavní náměstí, tržiště, které stojí na místě starého římského divadla, k rodnému domu Pucciniho a krásného dómu San Martino z 11. století i k chrámu San Frediano s mozaikami… Odpoledne se přesuneme do města Pissa, kde si prohlédneme historické centrum města na břehu řeky Arno, unikátní komplex staveb – Dóm, Šikmá věž a Baptistrium.

 

4. den:

dnešní program nás zavede do malebného městečka San Gimignano se středověkovu zástavbou, náměstím s fontánou a rodovými věžemi… Odpoledne přejedeme do Sieny, kde si prohlédneme architektonický komplex centra města, který je tvořen kostely a paláci.

 

5. den:

Florencie s unikátními památkami - Palazzo Vecchio a Loggia dei Lanzi s mnoha slavnými sochami, náměstí Piazza del Duomo s katedrálou a Giottovou zvonicí, Baptisterium, Ponte Vecchio se zlatnickými krámky a sochou Davida na vyhlídce nad městem. Večer odjezd zpět do ČR, noční přejezd Rakouskem

 

6. den:

návrat do ČR v dopoledních hodinách

 

Cena zahrnuje:

dopravu autokarem, 3 x ubytování ve 2-lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením, snídaně, služby česky hovořící průvodce, místní taxy a poplatky, pojištění CK 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje:

obědy a večeře, vstupy do navštívených objektů (cca 55,- Euro), komplexní cestovní pojištění léčebných výloh storna zájezdu (40,- Kč/osoba/den)

 

Poznámka:

Nástupní místa: Havířov, Ostrava, Frýdek - Místek, Příbor, Nový Jičín, Hranice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

ck bonton

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel