Klenoty Toskánska
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Toskánsko to je Italská Dolce Víta, Toskánsko to je ráj! Je to jeden z nejbohatších regionů Itálie - sladký život,  krásná a malebná krajina, rodinné a místní tradice spojené s jedinečnou kuchyní. Místní lidé mají vášeň pro vše co je dobré a  pro vše co je krásné.  Rádi chodí do společnosti, rádi žijí způsobem Bella Figura,  ale hlavně jsou to velmi pozitivní lidé s věčným úsměvem na tváři.  Pojeďte s námi zažít a poznat pravé Toskánsko!  Jeho přímo filmová přírodní scenérie vás uvede do světa tradic, bohaté historie i lákavých chutí, které si zamilujete. Vstupte s námi do světa, kde není prostor na nudu, či špatnou náladu.

 

program:

 

1.den  Odjezd z ČR, cesta přes SRN a Rakousko do Itálie.

 

2.den  Poznávání Toskánska začneme v jeho metropoli. Místě kde se zrodila renezance, ranná městská demokracie. Určitě ve Vás zanechá nezapomenutelné zážitky celodenní návštěva Florencie - rodiště významných papežů a královen. Města, které ovlivnilo dějiny a kulturu Evropy. Procházka s průvodcem začne u věhlasné baziliky Santa Maria Novella, povede kolemMedičejských hrobekk bazilice San Lorenzo. Poté dominanta města Santa Maria del Fiore.Tato obrovská, nádherná a honosně zdobená katedrála vás nechá stát s otevřenými ústy. Vedle katedrály stojí kampanila a baptisterium.Nedaleko se nalézá nejkrásnější místo ve Florencii - Piazza della Signoria, kde spatříte slavné sochy např. Davida, Persea, Donatellovo sousoší, či Neptunovu kašnu. Náměstí dominuje Palazo VecchioLoggia dei Lanzia je lemované řadou kaváren. V sousedství se nalézá světoznámá Galerie Uffizi. Procházka pak povede ke kostelu Santa Croces náhrobky slavných Florenťanů (Michelangelo, Galileo Galiei ...). Přes Ponte Vecchio, nejstarší dochovaný most ve městě, známý jako most zlatníků se dostaneme k rozlehlému Paláci Pitti,kde zakončíme prohlídku. Naleznete zde díla Raffaela, Tiziana a bohatě zdobené místnosti s překypujícimi poklady sbírek Medičejských. Volno na prohlídku muzeí, galerií, zahrad Boboli či Bardini. V centru města se tísní celá řada obchodů, kde budete moci nakupovat. Můžete si odpočinout v některé z četných pizzerií, či tratorií. Florencie je známá také svou výbornou zmrzlinou, které jistě neodoláte. Jako suvenýr si můžete dovést některou z toskánských specialit. V podvečer odjezd na ubytování. Nocleh.

 

3.den  Tento den poznáme pravé klenoty Toskánska. Pojedeme malebnou zvlněnou barvami vystínovanou toskánskou krajinou. Budeme míjet vesnice lemované olivovými háji a vinicemi s domky v barvě zralé pšenice zakomponované do kraje s oblými pahorky a údolíčky. Poznáme oblast, která se pyšní nejproslulejšími italskými víny, ze kterých nejznámější je odrůda Chianti. Sienna je jedním z nejkouzelnějších měst celé Itálie a její středověké centrum je plné majestátních budov vytvářejících působivý architektonický komplex (UNESCO).  Spatříte ohromující dóm Santa Maria Assunta s nádherně zdobeným průčelím, největší gotickou stavbu Toskánska Palazzo Pubblico s nejvyšší gotickou věží v Itálii, půvabné náměstí Piazza del Campo, gotickou baziliku San Domenico, hrad ze 13.stol. unikátní svým geometrickým tvarem s osmibokým nádvořím a osmibokými věžemi a další paláce, kostely, které jsou plné drahocenných uměleckých děl. Zážitkem je i procházka jeho půvabnými klikatými uličkami. Pak navštívíme jedno z nejpůvabnějších toskánských měst - San Giminagno (UNESCO),které si dochovalo ráz středověkého opevněného městas typickými věžemi a úzkými kamennými uličkami plnými paláců, kostelů i kouzelných obchůdků. Uvidíte náměstí Piazza del Duomo, Palazo del Popolo, románský kostel La Collegiata se zajímavými freskami, můžete vystoupit i na věž Torre Grossa. Město je postavené na kopci a umožňuje nádherné výhledy do okolní krajiny. Město je známé svým vínem, spoustami vinoték, kde se budete moci zastavit, vyzkoušet a zakoupit tento nápoj bohů jako dárek. Poté odjedeme do Volterry, města alabastrus impozantními středověkými paláci a hradbami, které dodávají tomuto městečku punc hrdosti a nedobytnosti. Zbytky etruských hradeb, římské divadlo, Medičejská pevnost, gotická radnice, nádherné vstupní brány i katedrála vykládána bílým a černým mramorem, doplněné o tajuplnou změť úzkých uliček, nadchne každého návštěvníka. To vše korunuje okolní malebná toskánská krajina. Večer návrat na nocleh.

 

4.den  Ráno uvidíme z autokaru spoustu dalších romantických míst Toskánska. Uvidíme krajinu kolem města Pistoia, mineme známé lázně Montecatini. Zevšeho nejdříve navštívíme historickou Luccu o které se říká, že je klenotem který si někteří turisté zavěsí navždy na náhrdelník svých zážitků. Tak toto město hodnotí Italové. Historické centrum je stále schováno za prstencem hradeb renesančně upravených. Dlážděné ulice a uličky jež vytváří hustou spleť lemovanou kavárnami a bary jako by zvou k posezení u sklenice vína a místních specialit pro jejichž přípravu se využívají suroviny z blízkého Garfagnana. Má spoustu památek, bohatou historii, nádherné kostely, atraktivní směs náměstí a dlážděných uliček. Můžete zde shlédnout i rodný dům známého italského hudebního skladatele Giacoma Pucciniho. Pisa – kdysi námořní velmoc, dnes přitahuje slavnou šikmou věží. Prohlédneme si Piazza Miracoli s dómem s překrásným průčelím, baptiseriem s mramorovou křtitelnicí a proslulou kazatelnou i známou Campanilu. Poté odjedeme na pobřeží Ligurského moře do známého přímořského  letoviska Viareggio s krásnou písčitou pláží, se spoustou restaurací, kde bude  možnost koupání.  Poté odjezd směr ČR.

 

5.den  návrat do ČR

 

 

First minute do 30.9.2019

KódTurnusTermínPokoj 1/4 infoPokoj 1/2 infoDoprava
121 1 10.6.2020 - 14.6.2020 4 667 Kč 5 092 Kč Doprava autokarem

Cena zájezdu zahrnuje:

  • 2x ubytování ve 2lůžkových nebo 4lůžkových pokojích v BGV (v areálu restaurace s pizzeríí - možnost večeře , obchod, bazén), dopravu moderním klimatizovaným autokarem, průvodce, zákonné pojištění CK, DPH
  • Bungalov může být složen ze 2 dvoulůzkových pokojů se společným WC a sprchou v každém bungalovu jako celku

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • vstupy a místní taxy
  • samostatné ubytování 1 osoby na vícelůžkovém pokoji na přání klienta: 2.000 Kč (připočítává se k ceně 2 lůžkového pokoje). Tyto pokoje jsou pouze na vyžádání !

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
Příplatek 100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
Příplatek 200 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

ck wisnarZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

10.6.2020 14.6.2020 od 4667 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel