Florencie a kouzelné Toskánsko
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Navštivte  slavnou šikmou věž v Pise!  Užijte si renesanční Florencii prostřednictvím největších pokladů, kterými jsou galerie Uffizi, Palazzo Vecchio, Duomo …a hltejte italské ikony, jakou je socha Davida od Michelangela!  Nechte si rozproudit krev při pohledu na gotickou osvícenost přítomnou v katedrále  v Sieně! Ochutnejte kdysi zakázaný steak a skvělá vína z Chianti ! Toskánsko je totiž výkladní skříní Itálie… Ohromující umění, nádhernou krajinu, vzrušující víno a vynikající kuchyni - to vše můžete najít v Toskánsku, odkud se renesance rozšířila do celé Evropy. V tomto zalíbeném kraji je toho mnohem vice než světové umění a architektura. Naleznete zde kaleidoskop malých městeček na vrcholcích kopců, vinice a olivové háje, zelené horské pastviny…, nemusíte se tísnit mezi davy, abyste objevili to nejlepší z nejlepšího!

TERMÍN PRO ROK 2020 JIŽ V PRODEJI ZA FIRST MINUTE CENU

program:

 

1.den  Odjezd z ČR, cesta přes SRN a Rakousko do Itálie.

 

2.den  Celodenní návštěva Florencie - kolébky italské renesance, rodiště významných papežů a královen. Města, které ovlivnilo dějiny a kulturu Evropy. Prohlédnete si nejznámější památky: Santa Croce s nádhernými freskami, Piazza della Signoria s Palazzo Vecchio s kopií proslulé Michelangelovy sochy Davida, Loggia dei Lanzi, Piazza del Domo s honosným dómem Santa Maria del Fiore s kopulí od Brunelleschiho, se zvonicí a baptiseriem se slavnými bronzovými dveřmi, kaple Medičejských, Ponte Vecchio, Palazzo Pitti, zahrady Boboli. Budete mít dostatek času  na návštěvu  muzeí či galerií dle vlastního výběru i příležitost ochutnat speciality toskánské kuchyně. V podvečer odjezd na ubytování. Nocleh.

 

3.den  Tento den navštívíme  nejatraktivnější perly Toskánska. Pojedeme malebnou toskánskou krajinou s vlněnými křivkami,  s oblými  pahorky a údolíčky, posetou olivovými  háji a vinicemi,  s domky v barvě zralé pšenice. Oblastí, která  se pyšní nejproslulejšími italskými víny, ze kterých nejznámější je odrůda  Chianti.  Dle možností zastávka ve vinotéce s možností nákupů. Sienna je jedním z nejkouzelnějších měst celé Itálie a její středověké centrum je plné majestátních budov vytvářejících působivý architektonický komplex (UNESCO).  Spatříte ohromující dóm Santa Maria Assunta s nádherně zdobeným průčelím, největší gotickou stavbu Toskánska Palazzo Pubblico s nejvyšší gotickou  věží v Itálii, půvabné náměstí Piazza del Campo, gotickou baziliku San Domenico, hrad ze 13.stol. unikátní svým geometrickým tvarem s osmibokým nádvořím a osmibokými věžemi a další paláce, kostely, které jsou plné drahocenných uměleckých děl. Zážitkem je i procházka jeho půvabnými klikatými uličkami. Poté odjedeme do Volterry, města alabastrus impozantními  středověkými paláci a hradbami, které dodávají tomuto městečku punc hrdosti a nedobytnosti. Zbytky etruských hradeb, římské divadlo, Medičejská pevnost, gotická radnice, nádherné vstupní brány i katedrála vykládána bílým a černým mramorem, doplněné o tajuplnou změť úzkých uliček, nadchne každého návštěvníka. To vše korunuje okolní malebná toskánská krajina. Pak navštívíme jedno z nejpůvabnějších toskánských měst - San Giminagno (UNESCO),které si dochovalo ráz středověkého opevněného města s typickými věžemi  a úzkými kamennými uličkami plnými paláců, kostelů i kouzelných obchůdků. Uvidíte náměstí Piazza del Duomo, Palazo del Popolo, románský kostel La Collegiata se zajímavými freskami, můžete vystoupit i na věž Torre Grossa. Město je postavené  na kopci a umožňuje nádherné výhledy do okolní krajiny. Večer návrat na nocleh.

 

4.den  kdysi námořní velmoc, dnes přitahuje slavnou šikmou věží. Prohlédneme si Piazza Miracoli s dómem s překrásným průčelím, baptiseriem s mramorovou křtitelnicí a proslulou kazatelnou i známou Campanilu.Pak Lucca,úchvatné, rozkošné starobylé město, do kterého se na první pohled zamilujete. Má spoustu památek, bohatou historii, nádherné  kostely, atraktivní směs náměstí a dlážděných uliček. Můžete zde shlédnout i rodný dům známého italského hudebního skladatele  Giacoma Pucciniho.  Poté odjedeme na pobřeží Ligurského moře do známého  přímořského  letoviska Viareggio s krásnou písčitou pláží, se spoustou restaurací, kde bude  možnost koupání.  Poté odjezd směr ČR. 

 

5.den  Návrat do ČR

 

First minute do 30.9.2019

KódTurnusTermínPokoj 1/4 infoPokoj 1/2 infoDoprava
677 1 10.6.2020 - 14.6.2020 4 582 Kč 4 922 Kč Doprava autokarem

Cena zájezdu zahrnuje:

  • 2x ubytování ve 2lůžkových nebo 4lůžkových pokojích v BGV (v areálu restaurace s pizzeríí - možnost večeře , obchod, bazén), dopravu moderním klimatizovaným autokarem, průvodce, zákonné pojištění CK, DPH
  • Bungalov může být složen ze 2 dvoulůzkových pokojů se společným WC a sprchou v každém bungalovu jako celku

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • vstupy a místní taxy.
  • samostatné ubytování 1 osoby na vícelůžkovém pokoji na přání klienta: 2.000 Kč (připočítává se k ceně 2 lůžkového pokoje). Tyto pokoje jsou pouze na vyžádání !

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
Příplatek 100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
Příplatek 200 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

ck wisnarZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

vyprodáno

10.6.2020 14.6.2020 od 4582 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel