Sicílie-ostrov slunce
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

termín pro rok 2020 již v prodeji za FIRST MINUTE CENY

1. den: Odjezd z ČR přes SRN, Rakousko do Itálie

2. den: Navštívíme Řím, kde budeme trávit celý den. Uvidíte všechna nejdůležitější „Římská Nej“: Piazzu Espagna,  Fontanu di Trevi, Pantheon, Piazzu Navona, Kapitol,  Forum Romanum,   Monument sjednocení Itálie Viktora  Emanuela II. římská fóra  Césarovo a Trajanovo  Koloseu. Nocleh.  

3. den: Časně ráno odjezd na jih Itálie, trajekt přes Messinskou úžinu na Sicílii. Nocleh.

4. den:Volno u moře, koupání, relax na pláži. Nocleh.  

5. den: Palermo, město kontrastů - přeplněné ulice střídají půvabná zákoutí, nablýskané barokové paláce i ošumělé středověké domy. Žádné město nevystihuje Sicílii tak přesně jako Palermo. Navštívíte také trh Vuccurio.  Poté  nedaleký klášterní areál Monreale,  který je jedním z nejskvostnějších chrámů Evropy. Zastávka v Cefalú, malebný rybářský přístav se spletí úzkých uliček, který  má zajímavou polohu mezi mořem a vysokou strmou stěnou La Rocca. Návrat na nocleh.  

6. den: Volno u moře nebo výlet lodí (fakult.) na Aiolské ostrovy. Návštívíme ostrov Lipari a Volcano, kde se dá vystoupit k sopce Gran Cratere, či  koupání v léčivém sirném jezírku se sirným bahnem a v moři, kde vyvěrají termální prameny. Nocleh.

7.den: Volno u moře. Odpoledne výlet do Tindaris – známého poutního místa s černou madonou, které se nalézá na skále nad mořem a nabízí tak krásné výhledy. Návštěva antického města. Návrat na nocleh.

8. den: přejezd pod Etnou, nejvyšší činnou sopkou Evropy. Cesta kolem Catanie na východní pobřeží. Syrakusy, rodiště známého matematika Archimeda. Projdeme se historickým centrem s labyrintem romantických uliček, který se rozprostírá na ostrově Ortygia. Uvidíte známou Aretusinu fontánu i krásné městské paláce.  Navštívíme také  Parco Archeologico.  Poté Taormina, jedno z nejkrásnějších měst na Sicílii. Odjezd trajektem z Mesiny přes Messinskou úžinu, přejezd směr Sorrento.

9. den: Capri - výlet lodí (fakult.) na nádherný ostrov v Tyrhénském moři. Z Marina Grande, můžete vyjet zubačkou do stejnojmenného městečka Capri a projít se jeho malebnými uličkami a náměstími.  Zájemci mohou vyjet  i do Anacapri a lanovkou na  vrch Monte Solaro, Jedinečná  je i plavba lodí k Azurové jeskyni  V podvečer návrat do Sorrenta, kratší volno v centru. Večer odjezd.

10. den: Návrat do ČR. 

 

First minute do 30.9.2019

KódTurnusTermínPokoj 1/3 infoPokoj 1/2 infoDoprava
669 1 26.6.2020 - 6.7.2020 12 359 Kč 14 102 Kč Doprava autokarem

Cena zájezdu zahrnuje:

  • 5x ubytování v hotelu ***, 5x polopenze, 2 x tranzitní nocleh, výlety dle popisu, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH.

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • vstupy, místní poplatky

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
Příplatek 100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
Příplatek 200 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji

ck wisnarZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

26.6.2020 6.7.2020 od 12359 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Sicálie mapa
Copyright © 2017  VARIETA Travel