To nejlepší z Itálie
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Vydejte se za krásami Itálie! Milovníci poznávání si tady přijdou na své. Ty nejkrásnější památky, temperament měst, krásná krajina, delikatesy místní kuchyně – to vše čeká jen na vás

 

termíny pro rok 2020 již v prodeji za FIRST MINUTE CENY

1. den: V odpoledních hodinách odjezd z ČR do Itálie.
2. den:
Po příjezdu prohlídka Benátek s průvodcem – mj. Ponte di Rialto – mramorový most přes Canal Grande, Pescheria – rybí trh s novogotickou tržnicí, Piazza, Basilica a Kampanila di San Marco, Palazzo Ducale – dóžecí palác, fakultativně projížďka gondolou po kanálech městem. Volno k osobním prohlídkám památek, muzeí a nákupům. Návrat na parkoviště autobusů pěšky nebo lodní dopravou – vaporetti (cca 7,- Eur). V podvečer odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
3. den:
Po snídani odjezd do San Marina, prohlídka – staré hradby, vstupní brány, Piazza della Liberta, Palazzo del Governo, Basilica di San Marino, volno. Odjezd do Urbina – Raffaelova rodiště, prohlídka zachovalého středověkého města – Piazza della Republica, Dóm z 18. stol., Palazzo Ducale, kostel San Francesco ze 14. stol., odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
4. den:
Po snídani odjezd do Florencie – návštěva centra italského umění, prohlídka města – Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, Baptisterium, Dóm di Santa Maria del Fiore, Kampanila, Medicejská kaple, Ponte Vecchio, volno k individuálním návštěvám památek či nákupům, odjezd do Pisy, zastávka k prohlídce Šikmé věže, dómu a baptisteria, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
5. den:
Po snídani odjezd do Říma, první část prohlídky města s průvodcem mj. Vatikán, bazilika sv. Petra, Svatopetrské náměstí, volno k individuálním prohlídkám muzeí…nebo fakultativně možnost návštěvy Vatikánských muzeí se Sixtinskou kaplí včetně rezervace vstupu. Odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
6. den:
Po snídani Řím, dokončení prohlídky města – Andělský hrad, Piazza Navona, Fontana di Trevi, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum, volno k individuálnímu programu, ve večerních hodinách odjezd z Říma nonstop do ČR.
7. den:
Příjezd do ČR v poledních hodinách.

• doprava autokarem • 4 noclehy v hotelech*** s kontinentální snídaní s vlastním příslušenstvím • průvodce • pojištění dle zák. č. 159/1999 Sb.

Fakultativní služby: • příplatek za jednolůžkový pokoj 1.990,- Kč • 4 večeře 1.490,- Kč • vstupné do Vatikánských muzeí a Sixtinské kaple včetně rezervace - dospělí 750,- Kč - dítě 6-18 let, student do 26 let - držitel karty ISIC 550,- Kč • projížďka gondolou v Benátkách 890,- Kč Informace: Změna programu vyhrazena. Minimální počet pro realizaci je 30 osob. Cena nezahrnuje: • vstupy do památkových objektů (včetně vaporetta v Benátkách) • pobytovou taxu v Itálii (cca 2-6 €/os./noc) • přepravu MHD

 

trasa A   Plzeň, Praha, Benešov, Tábor, Č.Budějovice

trasa  B   Opava, Ostrava, Karviná, Havířov,  F.Místek, N.Jičín, Hranice, Olomouc, Prostějov,Vyškov, Brno,Mikulov

 

 

9.9.-15.9.2018   trasa  B    8590 Kč

 

25.4.-1.5.2019  trasa  A     8590 Kč

5.5.-11.5.2019  trasa  B     8590 Kč

14.7.-20.7.2019  trasa  A    8590 Kč

4.8.-10.8.2019  trasa B      8590 Kč

25.8.-31.8.2019  trasa A    8590 Kč

22.9.-28.9.2019  trasa  A   8590 Kč

 

CK ČEDOK

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

To nejlepší z Itálie

1. den:

Odjezd dle nástupních míst, cesta přes SRN a Rakousko do Itálie.
 • 2. den:
  Ráno příjezd do hlavního města Itálie Říma, prohlídka města začne na  Piazza Flaminio pod parkem Pincio. Odsud přes historickou bránu a městské hradby na Piazza di Popolos nádhernými kostely Santa Maria di Popolo, Santa Maria dei Miracoli a Santa Maria in Monte Santo. Poté typickou římskou ulicí Via di Ripetta kolem Augustova mausoleaa jedné z nejslavnějších památek ve Starém Římě AraPacis. Po břehu řeky Tibery kolem kostela Sacro Cuore k Justičnímu paláci, Invalidovně a k Andělskému hradu. Poté si prohlédnete Vatikán. Zde v rámci osobního volna budete mít dostatek času k návštěvě Baziliky sv. Petra. Můžete vystoupat na Michelangelovu kupoli, odkud je nádherný výhled do okolí. Pro milovníky umění bude opravdovým zážitkem návštěva Vatikánského muzease Sixtovou kaplí.Nocleh
 • 3. den:
  Brzy ráno odjezd na jih se zastávkou na snídani. Příjezd do Herculanea, zde možnost přestupu na místní turistický autokar s možností výjezdu na sopku Vesuv, procházka kolem kráteru vulkánu s nádherným výhledem na Neapolský záliv a ostrovy Capri, Ischia a Procida. Poté přesun do nedalekých Pompejí,antického města, které bylo r. 79 zasypáno sopečným popelem. Osobní volno na prohlídku tohoto unikátního archeologického areálu. Pak návštěva Neapole,historické jádro města je zapsáno do UNESCO. Procházka kolem hradu Castel Nuovo, Galerie Umberto, Teatro San Carlo,nejstarší činné operní scény v Evropě. Na Piazza del Plebiscito uvidíte královský palác - Palazzo Realekostel San Francesco di Paolazajímavý tím, že se podobá římskému Pantheonu. Pak vyhlídka Santa Lucia, ze které je pěkný výhled na přístav a hrad Castel dell‘Ovo. Osobní volno. Návrat na nocleh.  
 • 4. den:
  Řím - pokračování prohlídky: po známé via Babuino lemované módními butiky se dostanete na Piazza Espagna, zde uvidíte vyhlášené Španělské schody, zde se konají slavné módní přehlídky, kostel Santisima Trinita, Berniniho Fontánu La Barccia. Procházka bude pokračovat kolem Španělské ambasády, sloupu Imaculaty. U proslulá Fontána di Trevi, zde budete mít možnost ochutnat nejlepší zmzlinu v Římě. Přes nádhernou historickou obchodní galerii Alberta Sordiho přijdetena Piazza Colona, se sloupem Marca Aurelia. Zastavíte se u sídla Italského premiéra Palazzo Chigi. Na návrší Montecitorio uvidíte budovu parlamentu. Malebné ulčky plné kaváren Vás přivedou k Pantheonu, ohromujícímu chrámu, jedné z nejzachovalejších antických památek. Poté Piazza Navona, která patří k nejkrásnějším náměstím. Zde ve stínu nádherných uměleckých děl budete pozorovat místní malíře, kteří zde nabízí své výtvory a pochutnat si na dobrém jídle. Na Campo dei Fiori budete moci poznat pravou atmosféru Římského trhu a podívat se k historickému Palazzo Farnese . Projdete se kolem starých republikánských fór odkud zamíříte  na Kapitol. Z Kapitolu spatříte nádherný výhled na Forum Romanum, které v dobách starověkého Říma bylo centrem všeho dění. Pak Piazza Venezia, na kterém se nalézá Monument sjednocení Itálie Viktora Emanuela II. – největší památník v Itálii, vytvořený z bílého mramoru. Nedaleko odtud stojí Trajanovo fórum, Vespasianovo Augustovo fórum. Prohlídku zakončíme u architektonické dominanty Říma - Kolosea. Zde osobní volno na prohlídku pamětihodností, či možnost posezení v některé z místních pizzerií nebo nákupy na Via del Corso, kde zažijete pravý ruch Říma. Návrat na nocleh.
 • 5. den:
  Brzy ráno odjezd z Říma do metropole Toskánska - Florencie. Procházka s průvodcem začne u věhlasné baziliky Santa Maria Novella, povede kolem Medičejských hrobek k bazilice San Lorenzo. Kousek odsud se nalézá původní palác rodu Medici a tržnice. Následovat bude dominanta města – katedrála s jedinečnou kopulí Santa Maria del Fiore. Tato obrovská, nádherná a honosně zdobená katedrála vás nechá stát s otevřenými ústy. Vedle katedrály stojí kampanila a baptisterium. Nedaleko se nalézá nejkrásnější místo ve Florencii - Piazza della Signoria, kde spatříte slavné sochy např. Davida, Persea, Donatellovo sousoší, či Neptunovu kašnu. Náměstí dominuje Palazo Vecchio Loggia dei Lanzi a je lemované řadou kaváren. V sousedství se nalézá světoznámá Galerie Uffizi. Procházka pak povede kolem Barghela a sídla městského kapitána ke kostelu Santa Croce s náhrobky slavných Florenťanů (Michelangelo, Galileo Galiei ...). Přes Ponte Vecchio, nejstarší dochovaný most ve městě, známý jako most zlatníků se dostaneme k rozlehlému Paláci Pitti,kde zakončíme prohlídku. Naleznete zde díla Raffaela, Tiziana a bohatě zdobené místnosti s překypujícimi poklady sbírek Medičejských. Volno na prohlídku muzeí, galerií, zahrad Boboli či Bardini. V centru města se tísní celá řada obchodů, kde budete moci nakupovat. Můžete si odpočinout v některé z četných pizzerií, či tratorií. Florencie je známá také svou výbornou zmrzlinou, které jistě neodoláte. Jako suvenýr si můžete dovést některou z toskánských specialit. Odjezd.
 • 6. den:
  Přes Rakousko, SRN, návrat do ČR.

 

First minute do 30.9.2019

KódTurnusTermínPokoj ? infoPokoj ? infoDoprava
120 1 5.5.2020 - 10.5.2020 4 889 Kč 5 387 Kč Doprava autokarem
120 2 9.6.2020 - 14.6.2020 4 806 Kč 5 304 Kč Doprava autokarem
120 3 14.7.2020 - 19.7.2020 4 889 Kč 5 387 Kč Doprava autokarem
120 4 23.9.2020 - 28.9.2020 4 806 Kč 5 304 Kč Doprava autokarem

Cena zájezdu zahrnuje:

 • 3x ubytování ve 2lůžkových nebo 4lůžkových pokojích v BGV (v areálu restaurace s pizzeríí - možnost večeře , obchod, bazén), dopravu moderním klimatizovaným autokarem, průvodce, zákonné pojištění CK, DPH.

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • vstupy a hromadnou dopravu na přesuny po Římě organizované společně s průvodcem, místní taxy, turistický poplatek spojený s vjezdem na Vesuv. Cena lístků na MHD = cca 3€ na osobu a den.
 • výjezd z Herculanea pod kráter Vesuvu 10€, návštěva kráteru Vesuv 10€
 • cena lístků MHD do a z Florencie cca 5€

Doprava autokarem - odjezdová místa

 • · Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
 • · Příplatek 100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
 • · Příplatek 200 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad     Bečvou, Přerov
 • · Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice
 • · CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.
 • ck wisnar


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

5.5.2020 10.5.2020 od 4889 Kčobjednat
9.6.2020 14.6.2020 od 4806 Kčobjednat
14.7.2020 19.7.2020 od 4889 Kčobjednat
23.9.2020 28.9.2020 od 4806 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel