Nejkrásnější místa italských Dolomit
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

KUFSTEIN - RESCHENPASS - RESCHENSEE - HAIDERSEE - CURON VENOSTA - SCHNALSTAL - TIROL - MERANO - RITTENSKÉ PŘÍRODNÍ PYRAMIDY - BOLZANO - SIGMUNDSKRON - LATEMAR - PREDAZZO - CAVALESE - ROVERETO - PARK A ZAHRADY SIGURTÁ

 

 

1. den

 

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Odpoledne po příjezdu do Tyrolska bude naší první zastávkou městečko KUFSTEIN ležící na řece Inn nedaleko hranice s Německem. Projdeme se po historickém centru, nad kterým se vypíná pevnost Festung Kufstein ze 13. století, která v minulosti sloužila jako vězení a dnes se zde nachází několik muzeí. Zájemci si budou moci pevnost prohlédnout. Z hradeb se naskýtají pěkné výhledy na městečko Kufstein a okolí. Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování.

 

2. den

 

Přes průsmyk RESCHENPASS (1504 m) přejedeme kolem modrého přehradního jezera RESCHENSEE a menšího jezera HAIDERSEE. Zastavíme se u proslulé středověké kostelní zvonice ve vesnici CURON VENOSTA, která je pozůstatkem zatopené dědiny a vystupuje z tyrkysového jezera. Dále se vydáme do vysokohorského údolí SCHNALSTAL, kde za pár minut vyjedeme lanovkou na jihotyrolský ledovec Schnalstal k nejvýše položenému hotelu v Alpách (hotel Glacier s restaurací Grawand ve výšce 3 212 m n. m.), odkud budeme obdivovat úžasná panoramata. Uděláme si krátkou procházku ke kříži, podíváme se na italsko-rakouské hranice a navštívíme výstavu věnovanou ledovcovému království a sněžnému muži Ötzimu, jehož mumie byla nalezena právě v tomto údolí. Odpoledne malebným údolím plným středověkých hradů a tyrolských městeček klesneme o 1200 m výškových dolů Jižním Tyrolskem až do oblasti Merana. Navštívíme hrad TIROL, který dal jméno celému bývalému knížectví. Zde nás bude čekat prohlídka interiérů hradu, který byl vystaven v polovině 12. století a do roku 1420 sloužil jako sídlo tyrolských hrabat. Užijeme si také pěkné výhledy na okolní vesnice a hory. Na závěr dne nás čeká podvečerní zastávka ve městečku MERANO – přitažlivém lázeňském městečku plném kaváren ve stylu belle époque. Na ubytování přijedeme ve večerních hodinách.

 

3. den

 

Po snídani vyjedeme nad Bolzano a projdeme se naučnou stezkou kolem RITTENSKÝCH PŘÍRODNÍCH PYRAMID. Jde o až 30 m vysoké jílové sloupy s kamennými klobouky, které tu vytvořil ustupující ledovec a následné zvětrávání. Poté se přesuneme zpět do hlavního města oblasti, BOLZANA. Zde si prohlédneme centrum města nacházející se kolem náměstí Piazza Walther a katedrály Nanebevzetí Panny Marie. Zájemci si určitě nenechají ujít návštěvu místního archeologického muzea, kde se nachází dobře zachovalá mumie Ötziho, člověka, který v oblasti žil před cca 5 000 lety a jehož tělo bylo nalezeno v roce 1991. Atmosféru tohoto historického města si nejlépe vychutnáme u pravého italského cappuccina nebo tradičního vína. V odpoledních hodinách se zastavíme na hradě SIGMUNDSKRON, ve kterém navštívíme největší dolomitské muzeum Reinholda Messnera, který tak vyjadřuje svůj dík horám a přibližuje horolezectví i vzdálené země všem návštěvníkům. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.

 

4. den

 

Tento den se opět vydáme obdivovat nádherné výhledy italských Dolomit. Naším cílem bude doslova liduprázdný masiv LATEMAR, kam se dostaneme lanovkou. Zde si každý podle svých schopností a zájmu vybere z několika možností. Můžeme se projít geologickou naučnou stezkou, ti zdatnější se mohou vydat k horské chatě nad lanovkou do výšky 2 200 m n. m., kochat se vyhlídkou Latemar 360° nebo se budeme moci projet na horské dráze krásnými dolomitskými lesy. Odpoledne navštívíme horské městečko PREDAZZO a okusíme některou z italských sladkostí v místní pekárně, následně se přesuneme do střediska CAVALESE, jehož centrum si projdeme a podíváme se k jeho přírodním zajímavostem v podobě místních vodopádů nebo starodávného stromu. Ve večerních hodinách odjedeme na ubytování.

 

5. den

 

Po snídani se vypravíme dále na jih. První naší zastávkou bude městečko ROVERETO se známým zvonem Míru, který zvoní každý večer na památku padlých ve všech válkách, a nádhernou vyhlídkou na okolí. Projedeme kolem jezera Lago di Garda na jih, kde u městečka Vallegio sul Mincio navštívíme nádherný přírodní PARK A ZAHRADY SIGURTÁ – obrovskou vodní zahradu plnou jezírek, jeskyní, květin a bylin. V odpoledních hodinách odjedeme směr ČR. Návrat do Brna v pozdních večerních hodinách.

 

Cena zahrnuje

dopravu klimatizovaným autobusem, 4x ubytování v hotelu/penzionu ve dvoulůžkových pokojích, 4x snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

pobytové taxy, vstupné do navštívených objektů cca 80 €.

Příplatky

jednolůžkový pokoj (2 990 Kč), cestovní pojištění Uniqa.

 

Svozové trasy

A, A1, B, D

 

SVOZOVÉ TRASY POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

Hlavní nástupní místo v ČR je Brno. Ostatní nástupní místa mohou být řešena svozovými/rozvozovými dopravními prostředky např. mikrobus a osobní automobil. V případě, že na dané svozové trase je méně než 6 osob, vyhrazuje si přepravce ČSAD Tišnov právo na zrušení svozu. Cestující z ostatních nástupních míst mimo hlavní nástupní místa musí počítat s možností přestupu. Rovněž při příjezdu ze zájezdu a následných rozvozech musí cestující počítat s čekací dobou (v ojedinělých případech až do 2 hod).

ČSAD Tišnov upozorňuje na možnost vzniku zpoždění při přepravě, neručí však za něj a cestujícímu nevzniká nárok na náhradu případné škody.

PŘEHLED TRAS A CENY SVOZŮ (Kč/osoba)

TRASA A: Tišnov (0), Kuřim (0)

TRASA A1: Mikulov (0)

TRASA B: Vyškov (300), Prostějov (400), Olomouc (400), Přerov (400), Hranice n. Moravě (500), Nový Jičín (500), Příbor (500), Frýdek – Místek (500), Ostrava (500)

TRASA B1: Vyškov (0), Prostějov (0), Olomouc (0), Přerov (0), Hranice n. Moravě (0), Nový Jičín (0), Příbor (0), Frýdek – Místek (0), Ostrava (0)

TRASA C: Hradec Králové (500), Pardubice (500)

TRASA D: Kroměříž (400), Zlín (400), Uherské Hradiště ( 400), Veselí nad Moravou (400), Strážnice (400), Hodonín (400), Břeclav (300)

TRASA E: Velká Bíteš (0), Velké Meziříčí (0), Jihlava (0), Praha ( 0), Plzeň (0)

TRASA E1: Plzeň není možná

TRASA E2: jen Praha (500)

TRASA E3: jen Praha (300)

TRASA G: Znojmo (0)

TRASA H: Břeclav (0), Bratislava (0)

Svozové trasy platné pro jednotlivé poznávací zájezdy jsou vždy uvedeny u konkrétního zájezdu.

ck čsad tišnov

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

26.6.2024 30.6.2024 9590 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel