Alpské vrcholy mezi palmami.  
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Třpytivá hladina jezera, zasněžené strmé alpské vrcholky, příjemné klima, subtropická vegetace. To všechno vás čeká. Romantické jezero leží na hranicích Švýcarska a Itálie v nadmořské výšce 193 m. Jezero je 66 km dlouhé a maximálně 10 km široké. Po Gardském jezeře je druhé největší v Itálii. Jeho maximální hloubka je 372 m. Uprostřed jezera leží roztomilé Boromejské ostrovy, pojmenované po patronovi jezera Karlu Boromejském. Na členitých březích rostou kamélie a azalky. Rovněž zde najdete mnoho historických památek, parků a zahrad. K večeři si můžete dát candáta nebo pstruha a jako příloha se bude hodit polenta. Oblíbeným dezertem je citrónový dort. 

Program


Odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun přes Německo a švýcarské sedlo Svatého Bernarda. 

LOCARNO – nejteplejší švýcarské město ležící na západním břehu jezera Lago Maggiore v kantonu Ticino s bohatou subtropickou vegetací. MADONNA DEL SASSO – výjezd pozemní zubačkou k významnému poutnímu místu. CARDADA 1496 m – kabinkovou lanovkou na vyhlídkový hřeben. CIMETTA 1670 m – možnost pokračování další, tentokrát sedačkovou lanovkou na vrchol s panoramatickými výhledy na jezero Lago Maggiore a alpské vrcholky. Při dobré viditelnosti dohlédnete až na masiv Monte Rosy. Vycházka na vyhlídku, zdatnější účastníci mají možnost pěšího výletu na vrchol Cima della Trossa 1869 m.

BORROMEJSKÉ OSTROVY – lodní výlet po souostroví na jezeře Maggiore. ISOLA MADRE – na ostrově navštívíte krásnou zahradu upravenou do podoby anglického parku a botanické zahrady. Na ostrově se po zahradách volně pohybují pávi a diamantoví, zlatí či stříbrní bažanti. ISOLA BELLA – dále navštívíte nejznámější ostrov s rozsáhlým barokním palácem a impozantními terasovitými zahradami včetně bohaté sochařské a květinové výzdoby.

LAGO DI ORTA – krásné ledovcové jezero ležící mezi skalnatými horami. SACRO MONTE DI ORTA (Svatá hora) – romantické místo na návrší nad jezerem Lago di Orta. Vycházka po návrší s výhledy na jezero a ostrov San GiulioISOLA SAN GIULIO – výlet lodí na ostrůvek s vesničkou a se starým románským kostelem s jedinečným ambonem ze zeleného mramoru. PELLA – romantické městečko na břehu jezera Orta. 

ANGERA – rozsáhlá pevnost ležící u jezera, zajímavé středověké zahrady. ARONA – měděná socha sv. Karla Borromejského s možností vstupu do sochy. Ze sochy kouzelné výhledy. Zřícenina hradu s kaplí Santa Maria. VERBANIA – prohlídka botanické zahrady.

V ranních hodinách odjezd, přejezd Alp. SVATÝ GOTHARD 2106 m – vysokohorské sedlo, zastávky na vyhlídkových místech. 

Návrat v dopoledních hodinách

Informace


Ubytování:

hotel, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství,

příplatek za jednolůžkový pokoj 3 200,- Kč. 

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně,

večeře?individuálně?v?hotelové restauraci.?

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • 4x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu,
  • cestovní pojištění.

Cestovní pojištění:

balíček komplexního cestovního pojištění 50,- Kč/den,

děti do 15 let 35,- Kč/den,

senioři nad 70 let 85,-Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění zde.

Nástupní místa:

nástupní místa sestavujeme s přihlédnutím k bydlišti účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Nová Paka, Hořice, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu, Beroun a Plzeň. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení.

Pro skupiny nad 6 osob zajistíme svoz za příplatek: například  Liberec a Turnov, Trutnov  (250,- Kč/osoba/obě cesty).

Více informací o nástupních místech zde.

CK HOŠKA TOURZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

31.7.2024 6.8.2024 13850 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel