Za krásami smaragdového ostrova
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Objevte kouzlo Sardinie, italského ostrova, který je také nazýván Smaragdový. Poznáte nejkrásnější  místa Sardinie, seznámíte s tajemnou kulturou Sardů, navštívíte malebná městečka i nádherné romantické pláže lemující smaragdové moře a pokocháte se impozantními skalními útvary. Odpočinete si  a vykoupete se na rajských plážích, díky kterým je tento ostrov vyhlášen. Rajských pláží s bílým pískem a tyrkysovou vodou poznáte hned několik, a to včetně těch nejvyhlášenějších na Costa Smeralda. Kromě toho se ale můžete vydat na výlet lodí, která vás zaveze mimo jiné k unikátní Neptunově jeskyni nebo na rajské  ostrovy Caprera a Maddalena. Na Sardinii  zvládnete „válecí“ i  aktivní dovolenou.

 

1. den:

Odjezd, přesun do Itálie
 • 2. den:
  Trajekt na Sardinii, vylodění v Olbii. Ubytování poblíž  Santa Teresa di Gallura u krásné pláže Rena Majore s bílým pískem a  průzračnou vodou. Osobní volno, nocleh.
 • 3. den:
  Volno u moře, koupání. Nocleh.
 • 4. den:
  Vydáme se na severozápad Sardinie a navštívíme Alghero, kterému se také říká „Barcelonetta“ – „Malá Barcelona“, město s katalánským vzhledem i duchem. Věhlas Alghera je spjat také se siluetou vápencového mysu Capo Caccia, ke kterému se vydáme fakultativně lodí. Během plavby uvidíte nádherné výhledy na panoramatickou krajinu zátoky Porto Conte – průzračné mořské laguny i divoké útesy tyčící se nad mořem, při kterých se doslova tají dech. Loď zastaví u Neptunovy jeskyně - unikátní krápníková jeskyně s mořskými jezírky, kterou navštívíme. Po návratu budete moci obdivovat zachovalé historické centrum Alghera, s mohutnými mořskými hradbami a spletí středověkých uliček, které si prohlédnete s průvodcem. Město se pyšní také „červeným zlatem“ – korály, můžete si zde koupit kvalitně vyrobené šperky, protože místní řemeslnící jsou mistry v jeho zpracování.  V osobním volnu jistě ochutnáte místní vína Cannonau či Vermentino nebo zdejší  gastronomickou pochoutku - langustu připravenou po katalánsku. Na zpáteční cestě si prohlédneme megalitickou stavbu Nuraghe Palmavera, nejdochovalejší  v této oblasti. Návrat na nocleh.
 • 5. den:
  Výlet na Smaragdové pobřeží (fakult) – nejvyhlášenější a nejexkluzivnější pobřeží Sardinie – Costa Smeralda. Je tvořena romantickými písečnými plážemi střídanými skalnatým pobřežím a malebnými přístavními městečky, kde tráví dovolenou nejbohatší a nejznámější lidé světa. Projdeme se po luxusním Porto Cervo, které je skutečným centrem této oblasti. Poté pojedeme do letoviska Baia Sardenia, kde okusíme koupání na nádherných plážích s pozoruhodně tyrkysově průzračnou vodou a bílým pískem. Budete mít dostatek času i na lehký oběd, osvěžující drink, či skvělou zmrzlinu v přilehlých barech a restauracích. V městečku Palau, které nabízí výhledy na ostrovy Magdalena a Caprera, si uděláme kratší zastávku. Poté pojedeme na Capo d´Orso a prohlédneme si unikátní skalní systém, modelovaný tisíciletí větrem a erozí, ze kterého se nabízejí nádherné výhledy. Nejznámější je skála mohutného tvaru medvěda, který shlíží na okolní krajinu ze 120 m vysokého žulového útesu. Při cestě zpět se zastavíme u Nuraghe Albucciu u Arzacheny.  
 • 6. den:
  Výlet do městečka  Castelsardo, které vyrostlo na vysokém skalním masivu pod středověkým  hradem ze 12. století, který tvoří dominantu města. Vypíná se vysoko nad mořem a je z něj úžasný výhled do okolí. Uvidíte zde řadu dalších cenných památek jako je katedrála San Antonio Abate, Kostnici či kostel Santa Maria delle Gracie, ve kterém uchovávají nejstarší kříž na ostrově „Lu Cruiltu Nieddu“ z roku 1300. Nalézá se zde  i mnoho obchůdků suvenýrů s ručními pracemi. Poté pojedeme k Roccia dell´Elefante - zajímavý skalní útvar ve tvaru mohutného sloního těla z trachytu. Uvnitř je vyhloubena hrobka „domus de janas“ s pohřební komůrkou z dob přednuragské civilizace. Pak se podíváme na Nuraghe Paddagiu. Návrat na ubytování, osobní volno a koupání. Nocleh.
 • 7. den:
  Výlet do půvabného městečka Santa Teresa di Galura, kterého dominantu tvoří věž Longosardo, tyčící se nad mořem, ze které je vidět až na Korsiku. Město se pyšní malebnou pláží s bílým pískem Rena Bianca, na které se budete moct koupat. Budete mít také příležitost k nákupům typických sardinských produktů a suvenýrů za výhodné ceny. Odpoledne volno u moře, koupání. Nocleh.
 • 8. den:
  Odevzdání bungalovů. Odjezddo Olbie, volno v přístavu před naloděním. Trajekt, cesta zpět směr ČR.
 • 9. den:
  Návrat zpět do ČR

 

 

 

 

First minute do 30.9.2019

KódTurnusTermínPokoj 1/2 infoDoprava
929 1 19.6.2020 - 27.6.2020 11 994 Kč Doprava autokarem

Cena zájezdu zahrnuje:

 • 6 x ubytování ve 2lůžkovém pokoji v bungalovu T4 s příslušenstvím, WC a sprchou, výlety dle popisu, dopravu moderním klimatizovaným autokarem, trajekt, průvodce, zákonné pojištění CK, DPH

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • vstupy a místní taxy
 • vratnou kauci 25 EUR na osobu
 • úklid 15 EUR na osobu (mimo kuchyně)
 • Fakultativní výlet - Smaragdové pobřeží (5.den) 12 EUR. Výlet se uskuteční při min. počtu 25 osob
Ubytování: v bgw pro 4 osoby: tento je složen ze 2 x 2lůžkového pokoje, kuchyňského koutu vybavenného na vaření a stolování, soc.zařízení, terasy. Dvoulůžkové pokoje mohou být dle dispozic bungalovů s oddělenými lůžky nebo neděleným dvoulůzkem.V areálu bazén, restaurace s pizzerií, bar, dobře zásobený obchod, prádelna, Wifi zóna

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
Příplatek 100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
Příplatek 200 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

ck wisnarZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

19.6.2020 27.6.2020 11994 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel