Slunná Kalábrie od Jónského moře
 
Způsob dopravy:

SELLIA MARINA - CAPO RIZZUTO - SERRA SAN BRUNO - STILO - SOVERATO - VALLI CUPE - CROPANI - LE CASTELLA - CAPO COLONNA - LIPARSKÉ OSTROVY

Program zájezdu

 

1. den:

Odlet z Prahy a Brna do Kalábrie, přílet do Lamezia Terme a transfer na ubytování do letoviska Sellia Marina. Ubytování ve 4* Villaggiu Borgo degli Ulivi přímo u Jónského pobřeží s krásnou širokou písečnou pláží.

2. den

Dopoledne odpočinek, koupání. Odpoledne výlet do přírodní mořské rezervace Capo Rizzuto s nedotčeným pobřežím a jedinečným mořským světem. Zde absolvujeme projížďku lodí se skleněným dnem, během které budeme moci pozorovat zdejší podmořský svět a určitě nás okouzlí i krásné výhledy na Aragonskou pevnost, která vévodí této části pobřeží.

3. den:

Pobyt u Jónského moře, odpočinek, koupání. Určitě nevynecháme i každodenní hodinu výuky jógy se zdejší cvičitelkou, která je zahrnuta v ceně pobytu.

4. den:

Pobyt u Jónského moře, odpočinek, koupání. Fakultativně půldenní výlet do hor zvedajících se nedaleko od pobřeží a návštěva údolí Valli Cupe, které je považováno za jednu z nejvýznamnějších přírodních oblastí celé Kalábrie. Okouzlí nás svou panenskou přírodou, nádhernými vodopády, kaňony a soutěskami i vyhlídkami, které berou dech. Dále pokračujeme návštěvou kulturního a uměleckého centra Cropani, jehož katedrála představuje jednu z nejvýznamnějších stavitelských děl v Kalábrii (výlet se koná při minimálním počtu 10 osob).

5. den:

Celodenní výlet, během kterého projedeme část jónského pobřeží a podíváme se do vnitrozemí, kde navštívíme horské městečko Serra San Bruno vyhlášené svým klášterem řádu Kartuziánů i nádhernými okolními lesy, které v létě poskytují osvěžující prostředí. Po prohlídce kláštera navštívíme staré byzantské město Stilo, sídlo bohaté na umění a památky, mezi nimiž vyniká byzantský kostel La Cattolica vystavěný na skále nad městem. Díky stavební dokonalosti, kdy antické sloupy podpírají pět kopulí, patří Cattolica k nejkrásnějším byzantským stavbám vůbec. Po poledni zastávka v přímořském letovisku Soverato Marina s krásnou pláží a množstvím obchůdků, kaváren i typických rybářských restaurací. Volno na oběd, nákupy, posezení a procházky. Na závěr výletu přejedeme do oblasti Caminia s působivým skalnatým pobřežím ukrývajícím malé i větší pláže a po vyhlídce na pobřeží sjedeme k jedné z pláží a budeme moci se vykoupat.

6. den:

Pobyt u Jónského moře, odpočinek, koupání. Fakultativně celodenní výlet na Liparské ostrovy. Brzy ráno odjezd autobusem do přístavu Vibo Valentia a odjezd lodí na tři sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrově Vulcano můžeme využít léčivých koupelí v sirném bahenním jezírku nebo si odpočinout a vykoupat se na plážích z černého sopečného písku. Na ostrově Lipari lze absolvovat prohlídku historického města Lipari, posedět si v malebných restauracích nebo navštívit muzeum Liparských ostrovů. Na závěr připlujeme k ostrovu Stromboli, kde budeme moci pozorovat lávová pole, opakující se výbuchy i absolvovat krátkou procházku vesničkou plnou obchůdků a restaurací. Užijeme si i koupání. K večeru návrat lodí zpět do Vibo Valentia a odjezd na ubytování. Výlet se koná jen za příznivých povětrnostních podmínek a platí se na místě (výlet se koná při minimálním počtu 10 osob).

7. den:

Půldenní výlet do jedné z nejkrásnějších oblastí jónského pobřeží do Přírodní mořské rezervace Capo Rizzuto, která se rozkládá v délce 40km podél pobřeží. Prohlídka letoviska Le Castella pojmenovaného podle významného aragonského hradu z 16. stol., který se tyčí na ostrůvku odděleném od pevniny jen za rozbouřeného moře. Díky svým žlutavozlatým plážím a malebnému výhledu na pevnost se kdysi malá rybářská obec mění v Mekku turistů. Prohlídka hradu/pevnosti. Odpoledne přesun na nejvýchonější výběžek Kalábrie, na posvátný Mys Capo Colonna pojmenovaný podle jediného zachovaného sloupu z chrámu bohyně Héry, posvátného místa Starověkého Řecka. Velice působivý je i blízký kostel středověkého původu Madony z Capo Colonna tyčící se na útesu vysoko nad mořem.

8. den:

Transfer na letiště a odlet zpět.

 

 

 
 
   Brno , Praha
polopenze
20 570 Kč

   Brno , Praha
polopenze
21 550 Kč

   Brno , Praha
polopenze
22 530 Kč

   Brno , Praha
polopenze
23 510 Kč

   Brno , Praha
polopenze
23 510 Kč

   Brno , Praha
polopenze
23 510 Kč

   Brno , Praha
polopenze
22 530 Kč

   Brno , Praha
polopenze
21 550 Kč

   Brno , Praha
polopenze
20 570 Kč

 

 

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 8900 Kč

 

 

Cena zahrnuje

leteckou přepravu tam a zpět
• letištní taxy
• 7x ubytování ve 4* rezortu
• 7x polopenzi
• výlety dle programu
• průvodcovské služby

Příplatky

•jednolůžkový pokoj 8.900 Kč
• fakultativní výlet na Liparské ostrovy (min 10 osob) cca 80 EUR
• fakultativní výlet Valli Cupe (min.10 osob) cca 30 EUR
• Cena nezahrnuje pobytovou taxu cca 1 EUR/os./noc


Předpokládaná částka na vstupy 30 €.

 
 

CK EMMA

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel