GARGANO A APULIE – ZA KRÁSAMI PODPATKU ITÁLIE
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

7denní autobusový poznávací zájezd po krásách jižní Itálie na poloostrov Gargano s úchvatnými bílými útesy a “podpatek” Apeninského poloostrova – region Apulie s vyhlášenými víny a olivovým olejem. Navštívíme romantická městečka, kde se zastavil čas, budeme obdivovat originální památky UNESCO, vykoupeme se na bílých plážích v nádherně světle modrém moři a půjdeme po stopách filmu Jamese Bonda Není čas zemřít (2021)

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst v odpoledních hodinách, cesta do Itálie.

 

2. den

Cesta Itálií po východním pobřeží podél břehů Jadranu, v podvečer příjezd do BARI (prohlídka historického centra hlavního města Apulie s přístavem, normanská a švábská pevnost Castello Svevo di Bari, románská bazilika svatého Mikuláše z 12. století, kde se v kryptě nachází hrobka známého světce, který i u nás nosí dárky dětem, metropolitní katedrála San Sabino, křivolaké úzké uličky s neobyčejným kouzlem pravé Itálie), odjezd na ubytování. Večeře. Nocleh.

 

3. den

Po snídani odjezd do OSTUNI (bílé město-perla uprostřed olivových hájů - procházka městem ke katedrále, výhled na okolní olivové háje). Poté přejezd do LOCOROTONDO (městečko s kulatým půdorysem a typickými bílými domky na sebe nalepenými v úzkých uličkách vedoucích ke kostelu sv. Jiří – patronovi města), ALBEROBELLO (UNESCO, pohádková vesnice s kulatými domky Truli připomínajícími naše vánoční cukroví vosí hnízda či domky skřítků, postavená dokola ze suchých kamenů, na střeše mají zvláštní znamení). Odjezd na ubytování. Večeře. Nocleh.

 

4. den

Po snídani odjezd do města LECCE (barokně-rokoková perla jižní Itálie přezdívaná Florencie jihu, pozůstatky římských památek, bronzová socha Svatého Oronza, zdejšího biskupa, kterého císař Nero nechal předhodit hladovým lvům, pozůstatky římského amfiteátru z dob císaře Hadriána pro 20000 diváků). Přejezd do města POLIGNANO A MARE (městečko na vápencových útesech s ikonickou kamenitou pláží mezi skalisky - Lama Monachile, volno na procházky, posezení v restauraci a koupání blízko Bourbonského mostu). Odjezd na ubytování. Večeře. Nocleh.

 

5. den

Po snídani příjezd do města MATERA (UNESCO, jedno z nejoriginálnějších italských měst, kde se ještě v 50. letech bydlelo v jeskyních, natáčel se zde James Bond Není čas zemřít, stará čtvrť Sassi di Matera – Kameny Matery - je jedním z nejdéle obydlených míst Evropy více než 9000 let od dob paleolitu). Přejezd do NÁRODNÍHO PARKU ALTA MURGIA - vesnice GRAVINA DI PUGLIA (velkolepá soutěska, jeskynní obydlí z doby bronzové a kostel ve stěnách hluboké rokle, zde se James Bond vrhá z 37 metrů vysokého mostu). Odjezd na večeři, nocleh.

 

6. den

Po snídani odjezd na poloostrov GARGANO do přímořského letoviska VIESTE (městečko na úchvatném pobřeží Jadranu přezdívané “ostruha italské boty” s bílými domky, krátká prohlídka historického centra a katedrály, volno na koupání na plážích oceněných Modrou vlajkou za vynikající čistotu vody, ikonický skalní monolit Pizoomunno, možnost výletu lodí po pobřeží – skály, jeskyně). Ve večerních hodinách odjezd.

 

7. den

Návrat do ČR. Příjezd do nástupních míst v pozdních večerních a nočních hodinách.

 

Ubytování a strava

Ubytování v Itálii v hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), s polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava klimatizovaným autobusem, 4x nocleh s polopenzí v Itálii, poplatky a parkovné, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů a lodní výlety (cca 120,- EUR) a vše, co není v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

100 EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí; Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Brno

CK VSACANZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

17.9.2024 23.9.2024 16120 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel