Slavnosti gondol v Benátkách
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

romantický víkend v Benátkách umocňující festivalem " slavnosti gondol "

 • Program

  1. den: odjezd z Prahy v 19 hod, odjezdová a svozová místa dle dohody s CK po trase - České Budějovice, svozy: za 400 Kč z Brna, od 4 osob Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, přejezd do Itálie

   

  2.den

  2-4. den: BENÁTKY (UNESCO), prohlídka historického města, Piazza S. Marco s bazilikou, Dóžecí palác

  Dóžecí palác 

  Na náměstí sv.Marka stojí jedna z nejkrásnějších staveb světa - dóžecí palác. Vznikl v letech 1314 až 1419 a sloužil jako sídlo dóžete, tajné policie, soudu, jako vězení či sídlo městské správy. a kampanila, Chiesa della Pieta (kostel, kde působil Vivaldi), Teatro la Fenice kostel San Paolo a Santa Maria Gloriosa dei Frari (Tizian, Bellini i Donatello), Scuola Grande di San Rocco (freskyTintoretto), Chiesa di San Zaccaria (renesanční kostel), Bellini, Bazilica di Santa Maria della Sallute, muzeum Peggy Guggenheimové , od května do listopadu výstava v rámci 16.ročníku festivalu Venice Architekture Biennale , Canal Grande a paláce, tržnice i židovská čtvrť, Ponte di Rialto , event. volný program; lodí po kanále a na ostrovy Murano (ostrov sklářů, dóm St. Maria e Donato s románskými prvky a vzácnými mozaikami) či Burano (ostrov s rybářským městečkem a barevnými fasádami), event. Torcello (kdysi hlavní sídlo biskupa), tajemné uličky Benátek , romantika kavárniček, odjezd 4. dne večer a návrat do Prahy v pondělí časně ráno

   

  5. den: návrat do Prahy ráno

  CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a event. aktuálním podmínkám během slavností. Pořadí jednotlivých objektů trasy velí průvodce dle zkušeností a eventuálních změn programu slavností, a to tak, aby vám neuniklo vyvrcholení.Vstup na slavnosti je zdarma, je však nutné počítat s tím, že v ulicích bude mnoho lidí.

  Doprava

  Využíváme autobusy s klimatizací, DVD, WC a barem na teplé a studené nápoje za české koruny.
  Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.
  Do Benátek se dopravujete lodí z přístavu Punta Sabbioni. Celodenní jízdenka bez omezení pohybu po kanálech i na ostrovy je za 20 €, na 48 h za 30 € a třídenní bez omezení pak 40 €.
  3 dne je v případě příznivého počasí možný i pozdější návrat na místo ubytování.

  Ubytování

  hotel *** v oblasti Lido di Jesolo/ Cavallino, 2 lůžkové pokoje s příslušenstvím
  UPOZORNĚNÍ – POBYTOVÁ TAXA ITÁLIE
  V Itálii se postupně zavádí turistické poplatky v souvislosti s přenocováním v ubytovacích zařízeních.
  Poplatky jsou průběžně zaváděny ve všech turistických lokalitách. Výše poplatku se pohybují od 1 do 2 € os/noc v 3* hotelích, dle lokality. Zatím jsme se s povinností tohoto poplatku v našich hotelech nesetkali, ale může se stát, že při příjezdu budete vyzváni k úhradě pobytové taxy na recepci ubytovacího zařízení.
  Doporučujeme mít tedy připravený drobný obnos ve výši několika € (dle počtu nocí) na úhradu.

  Stravování

  kontinentální snídaně (upozornění: v Itálii je zvykem snídat skromněji). Další stravování se řeší individuálně, průvodce doporučí možnost večeří v blízkosti hotelu.
  Chléb 2 €, káva od 1,50 €, víno láhev od 3-5 €, 2 dl vína 2 €, balená voda 1,5 l od 0,50 €, pivo/limo 3,50 €, pizza čtvrtka/celá v rest. od 3 €/od 10 €, plněná bageta 4 €, saláty velké nebo těstoviny od 8 €, zmrzlina od 2 €, hlavní jídlo od 12 €, menu o dvou chodech od 16 €, průměr 1 kg ovoce: 2,80 €

  Pojištění

  Součástí ceny zájezdu je povinné pojištění CK proti úpadku. Cena zájezdu zahrnuje také komplexní pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.

  Orientační ceny vstupného

  BENÁTKY : Dóžecí palác 20 €, muzeum baziliky San Marco 5 €, vstup na ochoz 5 €, Kampanila 8 €, Scuola di San Rocco 10 €, kostel dei Frari 3 €, Galleria dell´ Accademia 12 €, kostel San Giovanni e Paolo 3 €, muzeum Peggy Guggenheimové 15 €, San Salvatore 3 €, zvonice San Giorgio 6 €, výstava Damiena Hirsta 18 €
  Ostrov Murano : muzeum skla 6,50 €, sklářská huť 2 €
  Ostrov Torcello : vstupné do kostela 5 €, věž na Torcellu 5 €
  gondola 80 € (max. 6 osob na jednu gondolu, plavba 30 minut), traghetti (přívozy) 4 €, veřejné záchody 1,50 €
  BENÁTKY : vstupy na slavnosti zdarma.
  Poznámka: autobus každý den dojede do Punta Sabbioni k přístavišti, dále cesta lodí do Benátek , po kanálech, lagunou nebo na ostrovy. Jízdné po Benátkách není zahrnuto v ceně zájezdu. Jednorázová jízdenka jen do Benátek v blízkosti Sv. Marka – 7,50 €, celodenní jízdenka bez omezení pohybu po kanálech i na ostrovy 20 €, jízdenka na 48 h 30 € a na tři dny 40 €.

  Kapesné

  min. kapesné 60 € na různé vstupné a dalších 40 € na cesty lodí, k tomu další kapesné dle vlastního uvážení.

  CK Geops

 

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel