Benátky s koupáním
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

MIRAMARE • DUINO • BENÁTKY • BURANO • MURANO

Program zájezdu

1. den:

Z Brna (další nástupní místa: Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, Lipník nad Bečvou 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Kuřim 0 Kč, Tišnov 0 Kč) odjedeme v brzkých ranních hodinách do Rakouska. Odpoledne přijedeme do Itálie, kde nás na skalních útesech nad mořem přivítá zámek Miramare. V jeho zdech a okolních překrásných anglických zahradách se začal odvíjet tragický osud císaře Maxmiliána „Mexického“. Středisko Duino představuje Starý a Nový hrad na strmé skále nad mořem, rozsáhlé okolní lesy a kouzelnou zátoku Sistiana. Pro jedinečnou atmosféru si Duino vybral k pobytu Dante, básník R. M. Rilke a čeští filmaři k natočení filmu „Účastníci zájezdu“. Večer se ubytujeme v hotelu v Lido di Jesolo.

2. den

Celý den strávíme koupáním a relaxací na písečných plážích v Lido di Jesolo.

3. den:

Po snídani přijedeme do přístavu Punta Sabbioni, odkud se parníčkem přeplavíme po laguně do Benátek (UNESCO). Cestou mineme ostrovy a ostrůvky spolutvořící město na laguně a vylodíme se v oblasti San Marko, odkud zahájíme vlastní prohlídku města. Navštívíme chrám sv. Marka, prohlédneme si budovy prokurací a Dóžecí palác s vězením, vyjedeme na vyhlídku zvonice sv. Marka. Projdeme si nejkrásnejší benátská náměstí, kostely a paláce, obchodní uličky i slavný most Rialto. Pravou benátskou atmosféru nám doladí i projížďka po Canal Grande. Cestou se budeme kochat pohledem na honosné paláce. Návrat na ubytování.

4. den:

Po snídani se opět z Punta Sabbioni vydáme na plavbu po benátské laguně. Na ostrově Burano si prohlédneme typické místní krajky, na ostrove Murano nám předvedou své dovednosti místní zruční skláři. Jedinečnou atmosféru obou ostrovů dotvářejí rybářské osady s množstvím barevných domků rozesetých podél kanálů. V poledne se vrátíme k autobusu a odjedeme do ČR. Příjezd do Brna v nočních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem
• 3× ubytování ve 2lůžk. pokojích s přísluš.
• 3× polopenzi
• průvodcovské služby

Příplatky

•  jednolůžkový pokoj 2 noci 1 690 Kč, 3 noci 2 490 Kč
• pojištění léčebných výloh a storna 290 Kč
Předpokládaná částka na vstupy cca 40 € + lodní lístky cca 30 €.

 

CK EMMA

 

 

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel