Květinové korzo Keukenhof, Aalsmeer,Haag,Amsterdam
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze země tulipánů. Projedete se po amsterdamských kanálech, prohlédnete si větrné mlýny v Zaanse Schans, ochutnáte holandské sýry v Alkmaaru, budete obdivovat zahradu Evropy Keukenhof i květinový průvod a zaskočíte si do Rotterdamu. Vydejte se s námi za květinovým dobrodružstvím a poznejte Holandsko!

Program zájezdu

1. den: V odpoledních až večerních hodinách odjezd z ČR.


2. den: Dnes nás čeká prohlídka nejkrásnějších koutů Amsterdamu. Prohlídku Holandska zahájíme v jeho hlavním městě Amsterdamu. Vedle architektonických skvostů, jako je hlavní nádraží, královský palác na náměstí Dam , kostel sv. Mikuláše , budeme obdivovat i květinový trh , neuvěřitelné množství kol, ale i slavnou čtvrť červených luceren. Amsterdam je znám jako město přímo protkané grachty (kanály) , domy kolem nich a jejich rozmanité štíty si prohlédneme také z jiné perspektivy při projížďce lodí. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.


3. den: Tento den bude věnován objevování tradičního Holandska. Ráno začneme prohlídkou skanzenu v  Zaanse Schans. K řece Zaan bylo svezeno 6 větrných mlýnů a množství městských budov z různých koutů Holandska. Poté se přesuneme do městečka Alkmaar, místa konání slavných sýrových trhů, při nichž již více než 250 let každý pátek nosiči v bílých oblecích, dřevácích a slaměných kloboucích přinášejí dřevěná nosítka s nákladem až 600 kg sýru a kupující vybírají, proklepávají a smlouvají. Odtud naše cesta povede na farmu , kde nám vysvětlí proces výroby a zrání sýru. Jejich různé typy i nespočetné příchutě můžeme ochutnat i nakoupit domů, stejně tak jako dřeváky, jejichž výrobu také zhlédneme. Čerstvé ryby můžeme ochutnat ve vesničce Volendam, rozkládající se na břehu jezera Ijsmelmeer, které bývalo dříve mořem, můžeme tam ochutnat některé holandské speciality, např. heringy nebo čerstvé smažené kousky ryby, tzv. kibbeling. V podvečerních hodinách se vrátíme na hotel. Nocleh.


4. den: Celou sobotu budeme věnovat neuvěřitelné přehlídce květin. Milióny rozkvetlých tulipánů, orchideí, lilií, narcisů, hyacintů, kosatců, krokusů a dalších květin můžeme obdivovat v tzv. zahradě Evropy Keukenhofu. Projdeme se mezi barevnými záhony, skleníky a vodními plochami a určitě i nakoupíme nespočet zajímavých cibulek domů. Právě v tento den odpoledne zde projíždí průvod květinami nazdobených alegorických vozů, zvaný Květinové korzo, který se koná na přelomu dubna a května již od roku 1947. Ve večerních hodinách se vydáme do Rotterdamu. Tam speciálním skleněným výtahem vyjedeme na vrchol 185 m vysoké věže Euromast, abychom se s Holandskem rozloučili pohledem na noční Rotterdam. Odjezd do ČR.


5. den: Příjezd do ČR v ranních až poledních hodinách.

 

 

Cena zahrnuje

  • autobusová doprava
  • 2x ubytování v hotelu
  • 2x snídaně
  • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program ve městě)

 

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • vstupné na místě (cca 50 €)
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 000 Kč
  • ck Valaška

 

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel