Amsterdam pro rodiče a děti + SVĚT MINIATUR + HRAVÉ MUZEUM NEMO 
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Připravte se na nizozemské dobrodružství… pro malé i velké! Užijete si plavbu po říčních kanálech, odhalíte tajemství vědy v muzeu NEMO a zhoupnete se na unikátní houpačce nad městem. Objevíte svět voskových figurín i holandských miniatur. Ochutnáte palačinky, sýry a vyrobíte si horkou čokoládu v Zaanse Schans. Cestujte s dětmi za zábavou a poznáním do Amsterdamu!

program:

 

1.den

 

Po příletu do Amsterdamu nás čeká plavba říčními kanály a po ní ochutnáme zdejší sladké či slané palačinky. Odlet z Prahy, po příletu přesun z letiště na hotel a ubytování. S Amsterdamem se seznámíme plavbou po kanálech, které křižují a protkávají centrum města. Uvěří děti, že domy plavou nebo že se o sebe opírají a naklánějí podle řádění vln?  Po tomto jedinečném zážitku budeme mít v nedaleké restauraci možnost ochutnávky palačinek, které jsou v Nizozemsku populárním jídlem a konzumují se tu naslano i nasladko. Večer návrat na hotel. 

 

2.den

 

Že je Amsterdam hravým městem, se s dětmi přesvědčíme již dnes. Projedeme se na kolech Vondelparkem, prozkoumáme muzeum NEMO a poznáme neodmyslitelná místa centra metropole.  Dnešek začneme na vyhlídce A´dam Lookout, kde si z výšky téměř 100 metrů vychutnáme výhled na Amsterdam a okolí. Užijeme si jízdu rychlovýtahem, která nás za 20 vteřin vyveze do 20. patra, a zájemci budou moci vyzkoušet zhoupnutí na speciální houpačce nebo třeba virtuální realitu.  Nejen děti budou moci zábavnou formou objevovat svět vědy a techniky v muzeu NEMO. Budova muzea připomíná kosmickou loď a její terasa, ze které je pohled na Amsterdam zase jiný, v horkém letním počasí nabízí i drobné vodní hrátky a také příjemné posezení.  Při naší procházce spatříme majestátní budovu hlavního nádraží, starobylý kostel Oude Kerk či náměstí Dam, na kterém stojí Královský palác a také tzv. Nový kostel, v němž probíhaly královské korunovace. Hlavní amsterdamskou nákupní zónou se dostaneme až k jednomu ze symbolů města, plovoucímu květinovému trhu.  Později odpoledne bude možnost navštívit muzeum voskových figurín Madame Tussauds s vystavenými figurínami nizozemského krále Viléma Alexandra či prince Harryho a Megan Markle nebo pokračovat do Vondelparku a půjčit si oldschool kola na projížďku po parku. Budete si připadat na chvíli jako opravdový Holanďan, kterému bicykl slouží jako běžný dopravní prostředek.

 

3.den

 

Dnes si prohlédneme téměř „celé Holandsko“ v parádním areálu miniatur Madurodam a smočíme nohy v moři na plážích v Scheveningenu.  Dnešní zážitky zahájíme jízdou vlakem do města Den Haag a dále tramvají na předměstí Scheveningen, kde si nejprve prohlédneme miniaturní město Madurodam. Na ploše 18 000 m? jsou tu v měřítku 1:25 k vidění slavné stavby a atrakce z Amsterdamu, Rotterdamu a dalších míst v Nizozemsku. Pokračovat budeme na pláž v Scheveningenu, kde budeme mít možnost ochutnat rybí speciality, zájemci budou moci zchladit nohy v moři nebo se svézt na místním ruském kole. Oblíbenou atrakcí je i podmořský svět Sea Life.  Návrat do Amsterdamu.  

 

4.den

 

Naším posledním zážitkem bude výlet do Zaanse Schans. Kromě prohlídky větrných mlýnů si zkusíme vyrobit i vlastní čokoládu. Po návratu do Amsterdamu odletíme zpět do Prahy.  Vydáme se do městečka Zaandam a zdejšího skanzenu Zaanse Schans, který se rozkládá u řeky Zaan. Uvidíme zde několik větrných mlýnů, které sem byly svezeny z celého Nizozemska, výrobu tradičních dřeváků, ochutnáme holandský sýr a zájemci si budou moci vyrobit studenou či horkou čokoládu v místním Cacaolabu. Poté se vrátíme zpět do Amsterdamu do hotelu. Následovat bude přesun na letiště a návrat do ČR 

 

 

Co už máte v ceně?* letenka Praha – Amsterdam – Praha vč. letištních tax kabinové a odbavované zavazadlo viz podmínky pro přepravu zavazadel transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět 3x ubytování v hotelu ve dvoulůžkovém či třílůžkovém pokoji s vlastním soc. zařízením 3x snídaně průvodce po celý zájezd (mimo volný program) tištěný průvodce Holandsko od Radynacestu.cz zdarma pojištění záruky pro případ úpadku CK * Cena zájezdu pro dítě je stejná jako pro dospělou osobu. Co cena nezahrnuje? cestovní pojištění přesuny místní dopravou (cca 30 EUR) vstupné na místě výlety do Madurodamu (cca 55 EUR) či Zaanse Schans (cca 15 EUR) se hradí na místě, myšleno doprava a případné vstupy příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 300 Kč 

ck rady na cestuZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

27.7.2023 30.7.2023 17990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel