tajemství Paříže letecky
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

ZÁJEZD PRO MENŠÍ SKUPINY OSOB, KTEŘÍ TOUŽÍ V KLIDU A POHODÉ POZNAT PAŘÍŽ ZA INDIVIDUÁLNÍ A NEFORMÁLNÍ ASISTENCE PRÚVODCE. UBYTOVÁNÍ V CENTRU MÉSTA v návaznosti na metro.

 

Chcete vědět  jak pověrčivá byla Kateřina Medičejská?  Jak se k moci dostala Marie Medičejská a co přimělo Ludvíka XIV. založit zámecký komplex ve Versailles?   Jak byl zabit král Jindřich IV.  zakladatel Burbonské dynastie a co se stalo jeho vrahovi?  Dozvíte se jak fungovala Paříž středověku, jak se zde popravovalo, co čekalo na vězně v La Conciergerie, jak to bylo s katedrálou Notre dame, co předcházelo útoku na Bastilu…

Přijměte naše pozvání a vydejte se s námi poznávat skrytá tajemství tohoto města!

Program zájezdu 

 
 • 1. den:

  Přílet do Paříže, odjezd na hotel. K večeru si užijete uměleckou atmosféru Montmartre, náš průvodce  Vás seznámí s tajemnou historií tohoto návrší, s bělostnou neobyzánskou bazilikou Sacré Coeur, náměstím malířů Place de la Tertre i neřestnou čtvrtí kolem kabaretu  Moulin Rouge. Návrat na nocleh.

 • 2. den:

  Procházka s průvodcem Latinskou čtvrí: v Luxemburských zahradách se dozvíte  o pletichách předcházejících  sňatku Jindřicha IV. s Marií Medičejskou,  u Pantheonu, co vedlo Ludvíka XV. k jeho založení,  uvidíte kostel St. Étienne du Mont. Po bulváru Saint-Michel se projdete kolem Sorbony, Musée de Cluny, kostela St. Severin. Na Ile du Cité se dozvíte, jak to bylo s královským palácem založeným Kapetovci  a tajemství  La Conciergerie a St. Chapelle. V místech, kde dnes stojí katedrála Notre Dame, se psaly nejstarší dějiny Paříže a vás bude určitě zajímat více  o vzniku tohoto města. Poté l´Hotel de Ville, před kterou bývalo městské popraviště. Pak kolem Centra G. Pompidou a Les Halles. Nedaleko  odsud  byl zavražděn Jindřich IV. – jak a co se stalo jeho vrahovi se dozvíte na tomto místě. Další tajemství na vás budou čekat u kostela St. Eustach, Palais Royal a Louvru. Osobní volno vám umožní návštěvu muzeí  Louvre, Orsay, Orangerie, či jiných nebo se pokochat v krásných Tuilerijských zahradách či zavítat na nákupy na bulváry kolem Opery. V některé z místních restaurací můžete zkusit  francouzské speciality a  při poháru vína Bordeaux si vychutnat atmosféru Paříže.  Večer možnost  romantické plavby po Seině, z paluby lodě se vám naskytne pohled na většinu pařížských památek včetně Eiffelovy věže.  Nocleh.

 • 3. den:

  Zahájíme návštěvou dominanty Paříže – Eiffelovy věže, určitě budete chtít vědět proč stavba vznikla a jak její výstavba probíhala. Z vrcholu věže vás ohromí nádherný výhled. Procházka po  Martových  polích vás dovede k  Vojenské akademii a Invalidovně s hrobkou  císaře Napoleona I. , které skrývají nejedno tajemství.  Most Alexandra III. je jeden z nejkrásnějších mostů spojující nejen oba břehy řeky Seiny ale i národy – francouzský a ruský – proč tomu tak je se opět dozvíte při odhalování tajemství Paříže. Náměstí Svornosti přinese opět spousty tajemství, protože zde za francouzské revoluce stála obávaná gilotina. Osobní volno na  Champs Elysée, možnost nákupů, či odpočinku v kavárnách. Nocleh.

 • 4. den:

  Vítězný oblouk, La Défense se skvosty současné architektury. Možnost individuálního volna, návštěvy muzeí, nákupů…  Odjezd na hotel a následně na letiště. Odlet zpět

   

  171 2   (Čt) 18.4.2024 - (Ne) 21.4.2024 14.990 Kč 15.990 Kč 17.990 Kč Doprava Letecky
  171 3   (Čt) 16.5.2024 - (Ne) 19.5.2024 14.990 Kč 15.990 Kč 17.990 Kč Doprava Letecky
  171 4   (Čt) 15.8.2024 - (Ne) 18.8.2024 15.990 Kč 16.990 Kč 18.990 Kč Doprava Letecky
  171 5   (Čt) 17.10.2024 - (Ne) 20.10.2024 14.990 Kč 15.990 Kč 17.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - Paříž - Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Malé kabinové zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 3 x ubytování v hotelu **IBIS budget, *** IBIS, Campanile nebo podobných v dostupnosti metra
  • Česky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Přesun z letiště na hotel a zpět, dopravu metrem, vstupy, místní taxy
  • Hotel** 3 x snídaně 1490 Kč
  • Hotel*** 3 x snídaně 1790 Kč
  • Velké kabinové zavazadlo 1000 Kč

Odlety a další informace

 • Odlety z Prahy
 • Program může být přizpůsoben aktuálním podmínkám a  okolnostem na místě. Časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech zájezdu  před odjezdem.
 • V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a po domluvě s průvodcem  se sejít  na určeném místě srazu. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek.
 • Charakteristika 3 lůžkového pokoje: za 3 lůžkový pokoj je považován dvoulůžkový pokoj s přistýlkou. Přistýlkou může být pohovka, rozkládací gauč, palanda či lehátko.


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

18.4.2024 20.10.2024 od 14990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel