Tajuplná Bretaň a drsná krása Normandie
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

kraj plný legend, mystických kamenných mohyl, pirátských přístavů, osamělých majáků a opojného Calvadosu

 

 

REMEŠ – AMIENS – ROUEN - ÉTRETAT – ARROMANCHES – MT. ST. MICHEL – ST. MALO – CANCALE – FOUGÉRES – VITRÉ – POBŘEŽÍ RŮŽOVÉ ŽULY - PERROS GUIREC – GUIMILIAU – POINTE DU RAZ – CONCARNEAU – CARNAC - VANNES - MNIŠÍ OSTROV

Popis

 

1. den

 

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Přes Německo se dostaneme do Francie, kde se ubytujeme v hotelu v okolí Remeše.

 

2. den

 

Cestou do Normandie se zastavíme v kraji Champagne – v REMEŠI, v jednom z historicky nejvýznamnějších francouzských měst, které střeží jedinečný kulturní odkaz v podobě monumentální gotické katedrály Notre-Dame (UNESCO). S výrobou šampaňského se seznámíme v jednom z vinařských podniků. Součástí prohlídky bude samozřejmě i ochutnávka a možnost nákupu. Oblastí nejkrvavějších bojišť 1. sv. války na řece Sommě se přesuneme do starobylého města AMIENS (UNESCO), kde navštívíme další, neméně známou katedrálu. Poté, co se ubytujeme v hotelu v ROUENU, připomeneme si krutý konec Johanky z Arku procházkou večerním starým městem s hrázděnými domy a katedrálou Notre-Dame, známou z Monetových obrazů. Město vystavěné na řece Seině je hlavním městem Normandského vévodství a často se mu přezdívá Hamburg Západu. Toto okouzlující město se pyšní krásně zrekonstruovaným starým jádrem a procházka jeho klikatými úzkými uličkami je jedinečným zážitkem.

 

3. den

 

Dopoledne strávíme na břehu Lamanšského průlivu v lázeňském městě ÉTRETAT na Alabastrovém pobřeží francouzské Normandie. Město proslavily křídové útesy lemující oblázkovou pláž na pobřeží kanálu La Manche. Malíři, zvláště impresionisté, si oblíbili levý útes Falaise d´Aval, který spisovateli Guy de Maupassantovi připomínal slona namáčejícího si chobot v moři. Budeme mít dostatek času nejen k obdivování bizarních skalních útesů, ale i ke koupání na oblázkové pláži (v případě vhodného počasí). Přes kdysi slavný korzárský přístav Le Havre, největší lanový most Pont du Normandie a půvabný opevněný přístav Honfleur, přijedeme do ARROMANCHES. Okolní písečné pláže se staly ke konci 2. sv. války dějištěm vylodění spojeneckých vojsk. Události spojené s krvavými boji si oživíme v působivém muzeu (dokument v češtině). Večer se ubytujeme v hotelu v okolí města St. Lo.

 

4. den

 

Na pomezí Normandie a Bretaně nás přivítá unikátní románsko-gotický klášter, magický MONT ST. MICHEL (UNESCO). Hrdě se tyčí na žulovém útesu za přílivu obklopený mořem, za odlivu nedozírnými písčinami. Keltové věřili, že na ostrov Mont Saint Michel odcházejí duše zemřelých. Mont Saint Michel je považovaný za jeden z divů západního světa a patří k nejnavštěvovanějších památkám ve Francii. Již v Bretani navštívíme slavný přístav SAINT MALO, místo věčného odpočinku spisovatele Chateaubrianda. Saint-Malo bylo po staletí známé jako korzárské město. Ze svých zisků si piráti pak stavěli uvnitř hradeb honosné domy. Po procházce po mohutných městských hradbách nám jistě přijde vhod osvěžení ve vodách průlivu (v případě vhodného počasí). Cestou do vnitrozemí ochutnáme ústřice ve městě CANCALE. V podvečer si prohlédneme další velkolepé opevněné město a hrad FOUGÉRES. Ubytujeme se v hotelu.

 

5. den

 

Dnešní den zahájíme návštěvou dalšího opevněného středověkého města VITRÉ. Zdánlivě divoké město obklopují pečlivě střižené okrasné ploty a další živá flóra, která vynesla městu několik ocenění. Květinové město se pyšní jedním z prvních ekologických parků ve Francii, jenž leží přímo ve středu města. Kolem hlavního města Bretaně Rennes se přesuneme dále na POBŘEŽÍ RŮŽOVÉ ŽULY táhnoucí se od střediska PERROS -GUIREC. Tato část Bretaně je známá nejen díky bizarním růžovým skalním útesům, ale také pro své kouzelné pláže, které využijeme ke krátkému koupání a relaxaci. Cestou na ubytování se zastavíme ve vesnici GUIMILIAU. Tato i další okolní venkovské osady se pyšní naprosto unikátními farními dvory s kalváriemi, zdobenými desítkami biblických postav.

 

6. den

 

Nejzápadnějším místem bretaňského poloostrova je velice dramaticky vyhlížející mys POINTE DU RAZ, úzký výběžek mysu Cap Sizun pyšnící se rozervanými skálami a bouřícím mořem. Občerstvíme se v místní restauraci a po krátké procházce přejedeme do žulovými hradbami obehnaného rybářského přístavu CONCARNEAU. Mimo příklady typické bretaňské architektury nám také nabídne množství restaurací, kde můžeme ochutnat některou z bretaňských specialit. Vrcholem dnešního dne bude návštěva největšího naleziště pravěkých památek na světě – CARNAC. Tisíce zdejších menhirů různých velikostí jsou jednou z největších záhad světové archeologie. Byly vztyčeny asi před 6 000 lety, jsou tedy ještě starší než pyramidy v Gíze a o jejich původu se neustále vedou vášnivé debaty. Po prohlídce Carnacu odjedeme na ubytování do hotelu.

 

7. den

 

Náš program zakončíme ve městě VANNES na břehu hlubokého zálivu Morbihan. Záliv posetý desítkami malých ostrůvků tu vytváří naprosto fantastickou iluzi plovoucí pevniny. Město Vannes nám jistě učaruje svým romantickým starým městem, ale poslouží nám také jako základna k lodnímu výletu na MNIŠÍ OSTROV, kde se můžeme procházet, koupat nebo jinak relaxovat až do večerního odjezdu. Pobyt v Bretani by nebyl možný bez návštěvy některé z mnoha creperií, kde ochutnáme typické palačinky roztodivných chutí, sladké i slané.

 

8. den

 

Příjezd do Brna v podvečerních hodinách.

 

Cena zahrnuje

dopravu lux. autobusem, 6× ubytování v hotelích ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 6x snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

pobytovou taxu, lodní plavby a vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 80 €.

Příplatky

1lůžkový pokoj - 4 990 Kč, 5x večeře (2. – 6. den) - 3 290 Kč, cestovní pojištění Uniqa.

Ubytování

Třílůžkový pokoj lze zajistit pouze na 5 nocí, na 1 noc je nutné uhradit příplatek za 1lůžkový pokoj - 850 Kč. (Volba pokoje při rezervaci zájezdu - 5x 1/2+1 + 1x1/2, 1/1.)

Poznámka

Plánovaný odjezd z Brna - 06:00, předpokládaný příjezd do Brna 18:00. Uvedené údaje jsou orientační. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

ck CSAD TišnovZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

12.8.2022 19.8.2022 od 12751 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel