Bretaň a Normandie letecky
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo
  • uvidíte ta nejkrásnější místa Bretaně a Normandie včetně kláštera Mont Saint Michele
  • při odletu okružní jízda Paříží v ceně zájezdu (dle letového řádu)
  • navštívíte např. Giverny, město, kde tvořil Claude Monet, mys Fréhel – klenot tzv. smaragdového pobřeží a uvidíte i místa vylodění, kde se nachází též muzeum jako památka na bitvu o Normandii
  • odbavené zavazadlo 23kg v ceně
  • autobus při okruhu v ceně
 letecký poznávací zájezd
KRÁSY BRETANĚ A NORMANDIE v termínu 21.8.-26.8. 2024
 
I
  • Aktuální cena 23.990,-/osoba
  • Cena zahruje: Ubytování v hotelu na 5 nocí, letecká doprava s tranferem a snídaně

 

 

Program

 

1.DEN 
Odlet z Prahy do Paříže. Po příletu přejedeme do městečka Giverny – zde tvořil malíř impresionismu Claude Monet, vytvořil zde i známou sérii s lekníny, která čítá okolo 250 obrazů. Dále navštívíme Rouen, které je jedním z nejstarších měst ve Francii. Prohlédneme si středověké centrum – katedrálu Notre-Dame či náměstí, kde byla upálena Johanka z Arku. Nocleh.

 

2.DEN
Snídaně, poté se vydáme do města Étretat – krásné historické město s mnoha restauracemi, které je proslulé především impresionistickými malíři. Ještě aby ne, nádherné útesy Falaise D´Aval a Falaise d´Amont byly velkou inspirací. I Vy si užijete nádherný pohled na útesy připomínající chobot slona. Přejedeme do středověkého městečka Honfleur – bylo založeno již v 9.století. a sídlili zde především rybáři. Ve městě nalezneme 2 přístavy (Vieux port, Avant port), krásné kostely a především Vás překvapí vynikající gastronomie – ochutnejte místní krevety. Nakonec navštívíme město Le Havre – nádherné přístavní město, které bylo vybudované, jelikož okolní přístavy již nestačili náporu obchodních lodí. Městu se přezdívá také betonové město a v hlavní historické části se nachází mnoho památek, které stojí za navštívení. Zde nocleh.

 

 3.DEN 
Snídaně, poté přejezd do městečka Bayeux – první město, které bylo spojenci osvobozeno při vylodění v Normandii. Ve městě nalezneme nejen krásné historické jádro, ale též světoznámou Tapiserii z Bayeux (celkem 58 obrazů ukazujících středověký a vojenský život)  a nádhernou katedrálu Notre-Dame. Na místním trhu koupíte také mnoho druhů ovoce, zeleniny, místní speciality a především krajkové výrobky – těmi je město proslulé. Dále navštívíme vesničku Arromanches les Bains – zde se během druhé světové války vylodili spojenecké síly. Aby památka bitvy o Normandii zůstala v paměti, v roce 1954 tu bylo otevřeno Muzeum vylodění – zbraně, fotografie, plány, to vše tu najdete. A uvidíte i známé pláže vylodění. Poté přejezd do oblasti Saint Michele  a nocleh.

 

 4.DEN
 Snídaně. Navštívíme nádherný goticko-románský klášter Mont Saint Michele, který je součástí UNESCO. Nejznámější je tím, že během odlivu je voda až 15km daleko a lze tak projít po písku až ke klášteru. Naštěstí při přílivu je již spojen s pevninou mostem, ale i tak nabízí krásnou podívanou, když se na část dne stává ostrovem. Jedná se o místo s největším rozdílem přílivu a odlivu v Evropě. Přejezd do jednoho z nejkrásnějších měst v Bretani – Saint Malo. Město si udrželo dlouho nezávislost díky svým hradbám. Historické centrum nabízí dochovalé památky – katedrálu svatého Vincenta, historické uličky, obchůdky se suvenýry, ale také zde naleznete písčité pláže pod hradbami. Nakonec navštívíme klenot tzv. smaragdového pobřeží – mys Fréhel. Jedná se o útes, který je tvořen různobarevným pískovcem, uchvátí Vás jeho výška 70m. Naleznete zde maják, vřesoviště a nebo můžete pozorovat různé druhy ptáků. Návrat na nocleh.

 

5.DEN
Snídaně, poté navštívíme město Rennes – hlavní město Bretaně. Rozmanitost města Vás nadchne. Navštívíme gotickou katedrálu Saint-Pierre, starobylé brány Mordelaises, projdeme se úchvatnými dlážděnými uličkami. Další zastávkou bude město Vitré, zde na Vás doslova dýchne středověk. Projdeme se městem, domy jsou většinou z 15.století. Za návštěvu stojí rozhodně promenáda du Val s městskými hradbami, kostel Notre-Dame, klášter a muzeum Saint-Nicolas a především impozantní hrad Vitré, kde se nachází muzeum. Nakonec přejedeme do města Charters, kde navštívíme jednu z největších gotických katedrál na světě. Zde nocleh.

 

6.DEN  
Snídaně, po snídani přejezd do Paříže a pokračujeme okružní jízdou po Paříži (dle letového řádu). Projedeme proslulou třídou Champs Élysées s Vítězným obloukem, náměstím Svornosti s luxorským obeliskem, malebným náměstím Vendome, vedle Garnierovy opery a největšího muzea na světě – Louvru, okolo budovy novorenesanční radnice Hotel de la Ville až na východ města do míst původní středověké pevnosti Bastily. Na levém břehu Seiny uvidíte kouzelné Lucemburské zahrady a okolí majestátního Pantheonu, pojedete podél jednoho z nejstarších kostelů v Paříži St. Germain-des-Pres, návrat zpět k Seině, na závěr okružní jízdy zastávka u Trocadera s nádhernou vyhlídkou na Eiffelovu věž. Dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

Změna programu vyhrazena.

 

Minimální počet účastníků je 25 osob.

 

CENA ZAHRNUJE: leteckou přepravu Praha–Paříž–Praha, letištní taxy a další poplatky,  transfer letiště–hotel–letiště, dopravu autobusem nebo minibusem dle programu, 5 nocí ve 2lůžkovém pokoji v hotelu *** (dle programu), 5x snídaně, služby česky mluvícího  průvodce

 

CENA NEZAHRNUJE: cestovní a covid pojištění, vstupy, povinný příplatek pobytová taxa* (platba na místě, cca 2-4€/osoba/noc), fakultativní výlety a služby

 

FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATKY: 1lůžkový pokoj

 

*výše pobytové taxy se může změnit

 

  • ck fischer


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

21.8.2024 26.8.2024 23990 Kčobjednat


Copyright © 2017  VARIETA Travel