KORSIKA - výlety a relax u moře
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Nezapomenutelná dovolená mezi mořem a horami na jihu Korsiky s výlety i relax u moře. Vydejte  se s námi užít si nádhernou Korsiku – „Ostrov krásy“ ,  „Horu v moři“  či  „Perlu Středomoří“  ! Na tomto nejhornatějším ostrově Středomoří naleznete vše. Užijete si nepřelidněné pláže, průzračné azurové moře a pobřeží, které bere dech i ohromující přírodní scenérie. Čeká vás pohodová dovolená naplněná sluncem, kde se výlety na zajímavá místa tohoto rozmanitého ostrova  střídají se dny odpočinku. Ubytování je zajištěno v pohodlných bungalovech hned na pobřeží. Poznejte přírodní ráj - kraj oliv, vína, citrusů, fíků, mandlí a vzrušující horské  krajiny!

1. den:

Odjezd Z ČR.
 • 2. den:
  Příjezd do Livorna, plavba trajektem na Korsiku. Vylodění na severovýchodě v Bastii, v největším přístavu na ostrově, který tvoří vstupní bránu Korsiky. Prohlédneme si nejzajímavější části města jako je 300 m dlouhé Náměstí St. Nicolas lemované palmami, Radniční náměstí, oblast nejstarší části města Terra Vechia, či malebný Vieux Port – starý přístav.  Odpoledne přejezd po východním pobřeží na jih ke Ghisonaccii na ubytování, osobní volno, nocleh.  
 • 3. den:
  Volno u moře, relax na pláží, koupání. Nocleh
 • 4. den:
  Vydáme se na nejjižnější cíp ostrova a navštívíme město Bonifaccio – turistický magnet choulící se na strmých, bílých křídových útesech, jehož skaliska jsou omývána bouřícími vodami valícími se jen 12 km širokým průlivem mezi Korsikou a jižněji ležící Sardiní zvaným Bouches de Bonifaccio.Prohlídneme si obě části tohoto opevněného středověkého městečka, které patří mezi skvosty ostrova a pro své útesy bývá nazýváno „korsickým Gibraltarem“. Nejdříve poznáme Borgo Genovese – okouzlující starobylé centrum rozkládající se na útesu, tvořené spletí uzoučkých dlážděných uliček s množstvím obchůdků, kolem vysokých domů s tlustými zdmi, točící se kolem citadely, jež mu dodávají specifickou atmosféru. Vystoupáme zde po schodech krále Aragonského, které jsou vytesány přímo v útesu. Poté si vychutnáme La Marine, část, která se vine kolem přístavu, kde jistě neodoláte korsickým specialitám v některé z mnoha zdejších restaurací.  K nezapomenutelným zážitkům patří lodní výlet, nabízející nekrásnější pohled na město a útesy od moře (fakult.). Návrat na ubytování v podvečer, volno. Nocleh.
 • 5. den:
  Volno u moře, koupání.  
 • 6. den:
  Výlet (fakult.) na západní pobřeží ostrova do Ajaccia – historického, kulturního a obchodního centra,kde se narodil jeden z nejslavnějších vojevůdců Napoleon Bonaparte. Pojedeme členitou horskou krajinou přes vnitrozemí ostrova, pod horskými velikány přes Ponte Leccia a Vizavonu. Zastávky na zajímavých místech s vyhlídkami. V Ajacicu, které je obklopené obdivuhodným horským kotlem nejdříve navštívíme korsický trh s mnoha chutěmi a místními specialitami. Budete moci ochutnat korsické sýry, sušené uzeniny, vína, myrtový likér, med a kaštany v mnoha formách. Pak si prohlédneme centrum města s krásnou palmovou kolonádou a přístavem, citadelu s hradbami, památník Napoleona. V osobním volnu budete moci navštívit muzeum a památník v rodném domě Napoleona, Chapelle Imeériale, kde se nalézá unikátní sbírka italského umění a monumentální mauzoleum pro celý Napoleonův rod, či Palác Fesch, kde sídlí muzeum výtvarného umění města. V srdci města budete moci poobědvat a vychutnat si korsickou gastronomickou tradici. Poté se vydáme na mys Parata, kde stojí Janovská věž, odkud se budete kochat nádhernými výhledy na mystické Krvavé ostrovyÍles Sanguinaires, které mají krásné purpurové zbarvení. Ostrovy patří mezi chráněná území národního významu a představují přírodní oblast pozoruhodné kvality. Cestou zpět zastávka v horském vnitrozemském městečku Corte,které leží skutečně v samém srdci ostrova a ze všech stran je obklopeno velehorami. Je nazýváno také srdcem, či duší Korsiky a za neoficiální hlavní město ostrova. Nad městem se hrdě tyčí citadela, která je spjata s historickými událostmi, které hýbaly dějinami celé Korsiky. Večer návrat na nocleh.
 • 7. den:
  Výlet do Porto Vechio nazývaného také „Město soli“ jehož bohatá historie sahá až do starověku. Bylo vystavěno na slanovodních močálech, které byly později odvodněny. Prohlédneme si jeho centrum, městské opevnění, hradební věže a městskou bránu Porte Génovese, odkud je pěkný výhled na celý přístav a záliv. Klidnou atmosféru městečka vytváří bohatá síť malých obchůdků, kavárniček a restaurací. Pyšní se bohatým množstvím nádherných pláží jako je pláž Bale de Rondinara, Santa Giulia, San Ciprianu či pláž Catalolonga. Zastavíme se u nejnavštěvovanější pláže Palombaggia, která je považována za jednu z nejkrásnějších a nejmalebnějších na Korsice, možná proto, že je doslova dech beroucí – přírodní, nedotčená, čistá se zlatavým pískem a křišťálově čistým mořem. Unikátem jsou borovice, které pláž lemují a svým tvarem připomínají slunečníky. Budete se zde moci vykoupat. Je zde možnost navštívit několik restaurací, barů a občerstvení. Odpoledne návrat, volno u moře. Nocleh.  
 • 8. den:
  Volno u moře, koupání.
 • 9. den:
  Dopoledne odjezd do Bastie, osobnívolno v centru před odplutím, trh, nákupy, občerstvení. Nalodění na trajekt, plavba zpět. Zpáteční cesta zpět směr ČR.
 • 10. den:
  Návrat do ČR.

 

Ceny First minute

KódTurnusTermínPokoj 1/2Pokoj 1/2Doprava
112 1   (Pá) 9.6.2023 - (Ne) 18.6.2023 11.990 Kč 13.990 Kč Doprava Autobus
112 2   (Pá) 16.6.2023 - (Ne) 25.6.2023 12.990 Kč 14.990 Kč Doprava Autobus
112 3   (Pá) 23.6.2023 - (Ne) 2.7.2023 13.990 Kč 15.990 Kč Doprava Autobus

Cena zahrnuje

 • 7x ubytování v samostatném bungalovu pro 2 osoby (dvoulůžkový pokoj typu STUDIO s vybaveným kuchyňským koutem, koupelnou s WC
 • 7x ubytování v bungalovech pro 4 osoby (2x 2lůžkový pokoj, obývací pokoj s vybaveným kuchyňským koutem, koupelnou s WC)
 • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
 • trajekty, průvodce, uvedené výlety
 • lůžkoviny a ručníky
 • zákonné pojištění CK, DPH

Cena nezahrnuje

 • Vstupy
 • Místní taxy vybírané dle seznamu
 • Úklid apartmánů 15 EUR na osobu (nezahrnuje úklid kuchyně, umytí nádobí a vynesení odpadu)
 • Vratná kauce 50 EUR na osobu za vrácení nepoškozeného apartmánu, inventáře, klíčů a dodržení zákazu kouření v ubytovací jednotce.
 • Fakultativní výlet - na západní pobřeží ostrova do Ajaccia 20 EUR. Výlet se uskuteční při min. počtu 25 osob
 • Rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu

 

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
Příplatek 100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
Příplatek 200 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

Popis ubytování

Ubytování je zajištěno v bungalovech na východním pobřeží Korsiky v moderní turistické prázdninové vesnici přímo u pláže.

Vybavení areálu: recepce, 2 bazény se slunečníky a lehátky, velká zahrada, restaurace se skvělou korsickou a mediteránskou kuchyní, bar, menší obchod s potravinami. Hosté mohou využít stolní tenis, minigolf, kulečník, tenisové hřiště, klub vodních sportů, půjčovny sportovního vybavení a pro děti jsou připraveny různé aktivity. K dispozici Wi-Fi.

Vybavení BGW T4: 2x 2lůžková ložnice, obývací místnost s kuchyňským koutem, který je vybaven na vaření i stolování (k dispozici lednice, mikrovlnka, varná deska, toustovač, kávovar, myčka na nádobí), koupelna (sprcha, WC, pračka, fén), TV, klimatizace, terasa nebo balkon s venkovním posezením. Bungalovy jsou zakomponovány do příjemného prostředí středomořské vegetace s parkovou úpravou a navazují na pláž, která je klientům plně k dispozici

ck wisnarZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena
9.6.2023 18.6.2023 od 11990 Kčobjednat
16.6.2023 25.6.2023 od 12990 kčobjednat
23.6.2023 2.7.2023 od 13990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel