Korsika a Sardinie
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Program zájezdu

1.den odlet z Prahy  přílet do Olbie, města na severovýchodě Sardinie, které spojuje Sardinii s Itálií. Jde o starověké město a jeho název pochází z řeckého původu, dle legendy byla Olbia založena Řeky. Transfer na ubytování. Individuální volno, večeře a nocleh.

2.den snídaně, odjezd do městečka Nuoro, které je kulturním centrem Sardinie. Zde se narodili významní umělci jako např. Sebastiano Satta a Grazia Deledda (první italská žena, která získala Nobelovu cenu v roce 1926, za literaturu), prohlédneme si muzeum této slavné spisovatelky a dále muzeum krojů. Návštěva města Orgosolo, tzv. města banditů. Orgosolo je známé svými politickými nástěnnými malbami zvanými „murales“. Kvůli vysoké kriminalitě bylo město přezdíváno jako „město vrahů“. Přejezd do Tortolí na východní pobřeží Sardinie, nocleh.

3.den snídaně, přejezd do Tharrosu, historického města založeného Féničany, kde navštívíme památky obrovské archeologické hodnoty (pozůstatky lázní, podzemní pohřebiště, fénický chrám s obětištěm atd.). Prohlídka přístavního města Bosa, město se nachází u ústí jediné splavné řeky ostrova s úzkými uličkami, řadou středověkých budov - dóm z 15. století, kostel San Pietro, Castello di Serravalle. Přejezd do nádherného městečka Alghero z počátku 12. století, následně osídlené přistěhovalci ze Španělska. Městečko se středověkými hradbami, katalánskou atmosférou, půvabným historickým centrem s četnými kostely a záplavou malebných obchůdků. Večeře, nocleh.

4.den snídaně, prohlídka působivého městečka Castelsardo, nacházející se na mohutném skalisku nad mořem s místním hradem a hradbami ze 12. století. Dále si prohlédneme tzv. Roccia dell´Elefante, mohutný lávový blok připomínající sloní tělo. Uvnitř je vyhloubena hrobka s pohřební komůrkou. Santa Teresa di Gallura na severu ostrova nabízí krásný výhled na protější ostrov Korsika. Večeře, nocleh.

 

5.den po snídani odjezd do severozápadní části ostrova Costa Smeralda na Smaragdové pobřeží - nejkrásnější část ostrova s desítkami ostrůvků s nádhernými plážemi a zátokami, fakultativně výlet lodí na ostrov Maddalena. Individuální volno na koupání. Večeře, nocleh.

6.den snídaně, trajekt na ostrov Korsika do přístavu Bonifacio, výlet do Ajaccia - hlavního města ostrova, prohlídka města. Půldenní výlet do nejkrásnější oblasti ostrova Calanche s proslulými červenými skalami - cca 3 hodinová pěší túra pobřežím nebo individuální volno na pláži. Večeře. Nocleh.

 

7.den snídaně, prohlídka přístavu Bonifacio, vyhledávaného města na jihu ostrova tyčícího se na vápencových skalách nad mořem, prohlídka starého města, individuální volno na koupání, v odpoledních hodinách trajekt zpět na Sardinii. Přejezd na ubytování, večeře a nocleh

8.den snídaně, individuální volno na koupání a dle letového řádu transfer na letiště. Odlet zpět do ČR. 

Cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha–Olbia–Praha • transfer letiště– hotel–letiště • 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji v 3* hotelu s polopenzí • průvodce FIRO-tour • 2× místního průvodce • lodní výlet na La Maddalena • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
 

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění - viz katalog str. 11 • 1lůžkový pokoj (8 990 Kč) • ostatní vstupy
CK FIRO
 


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

6.6.2021 13.6.2021 33431 Kčobjednat
19.9.2021 26.9.2021 33431 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel