Sladká, voňavá a romantická Provence
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

 Marseille - Orange - Pont du Gard - Avignon - Arles - Cannes 

 

7 denní poznávací zájezd do nejkrásnějších míst jižní Francie - Provence a Azurového pobřeží, krajiny zalité sluncem, provoněné tymiánem, rozmarýnem a levandulí, kde čerpali svou inspiraci slavní umělci a malíři Vincent Van Gogh, Piccaso či Francis Scott Fitzgerald. Oblast s bohatou historií, kdy tu své stopy zanechali Řekové, Římané a později francouzští králové. Provence si dodnes zachovala svůj nezaměnitelný charakter se spoustou opevněných vesnic a městeček rozesetých na vrcholcích zdejších kopců a hor

 

PROGRAM ZÁJEZDU

 

1.den: Odjezd z nástupních míst (ráno) přes Rakousko a Itálii do Francie.


2.den: Ráno příjezd do MARSEILLE - nejvýznamnější přístav ve Středomoří, svojí strategickou polohou předurčen od starověku stát se důležitým městem. (Celodenní prohlídka města se starým přístavem, rybí trh, bazilika Panny Marie Strážné s vyhlídkou, čtvrť Panier, hlavní třída s množstvím obchodů a restaurací La Canebiere, katedrála, chrám postavený v románsko - byzantském stylu, fakultativně, dle počasí, možnost výletu lodí na ostrov Iff - proslulé vězení, kde byl podle románu Alexandra Dumase vězněn Edmont Dantes, neboli hrabě Monte Christo), odjezd na ubytování. Nocleh.


3.den: Po snídani odjezd do typické provensálské oblasti. GORDES (jedno z nejkrásnějších městeček Francie vystavěné na skalním útesu, jemuž vévodí impozantní hrad), cesta pokračuje jednou z levandulových stezek kolem cisterciáckého kláštera ABBAYE DE SÉNANQUE (opatství Panny Marie Sénanque z 12. stol., dodnes obývané komunitou mnichů) a dál provensálskou krajinou do historického ORANGE (UNESCO, v centru města Římské divadlo z 1. století, které se považuje za nejlépe zachované na světě, Vítězný oblouk Via Agrippa). AVIGNON (UNESCO, starobylé město v Provence na březích řeky Rhony. Rezidence papežů a vzdoropapežů, místo letních divadelních festivalů, Papežský palác s hradbami, katedrála P. Marie, radnice s orlojem, známý avignonský most Pont Saint-Bénézet se 4 dochovanými oblouky). Nocleh.


4.den: Po snídani návštěva PONT DU GARD (UNESCO, největší a nejzachovalejší římský akvadukt, jeden z divů antického světa, skládá se ze tří arkád postavených nad sebou). NIMES (město s mnoha římskými památkami, zachovalý amfiteátr, jeden z nejlépe zachovalých římských chrámů vůbec - antický palác Maison Carrée, zahrady s fontánou ve francouzském stylu z 18. stol.). Cesta pokračuje přes CAMARQUE (rozsáhlá přírodní rezervace, proslulá oblast mokřadů při pobřeží Středozemního more), ARLES (UNESCO, bývalé hlavní město římské Galie, římský amfiteátr, antické divadlo, fórum, románský kostel Saint Trophime, kavárna Žlutý dům, Espace Van Gogh bývalá stará nemocnice, kde pobýval slavný malíř). Přejezd na ubytování. Nocleh.


5.den: Snídaně, opuštění hotelu cesta do MOUSTIERS ST. MARIE (vesnice vklíněná mezi dva horské útesy, vyhodnocená jako nejkrásnější vesnice Francie, centrum fajánské keramiky od 17. stol.), KAŇON VERDON (velkolepý přírodní výtvor, jeden z nejhlubších tohoto druhu v Evropě, po právu nazývaný „Grand kaňon Francie a Provence“, projížďka kolem kaňonu s hloubkou až 700 metrů s vyhlídkovými místy). Pokračování cesty k pobřeží CANNES (Festivalový palác, kde se od roku 1946, vždy v květnu, koná jeden z nejslavnějších mezinárodních filmových festivalů a vítězný snímek dostane tzv. Zlatou palmu, prohlídka historické části města Suquet s nádherným výhledem na záliv Cann, na město a okolí, promenáda a hlavní třída La Croisette se slavným kasinem), odjezd na ubytování. Nocleh.


6.den: Dopoledne volno v oblasti AZUROVÉHO POBŘEŽÍ (jedna z nejznámějších rekreačních oblastí francouzské riviéry na pobřeží Středozemního moře, díky kombinaci slunce, moře a luxusu), EZE (bývalá pevnost zvaná „Orlí hnízdo” na skalnatém vrcholu nad mořem), odpoledne odjezd, cesta Francií do Itálie.


7.den: Cesta Itálií a Rakouskem do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst v ranních až dopoledních hodinách.

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Ubytování v hotelech střední kategorie (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím), součástí ubytování jsou snídaně.

 

CENA ZAHRNUJE: Doprava zájezdovým autobusem, 4x nocleh ve Francii, 4x snídaně, poplatky a parkovné,

průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.


Cena nezahrnuje:
 vstupné do placených objektů, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné na vstupy: 80,- EUR 

 

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

ck vsacan

kód datum odjezdu datum příjezdu cena možnosti
FRA-51/21 22.6.2021 28.6.2021

Cena: 10 850,- Kč

Cena pro nového klienta: 10250,- Kč

*Cena pro stálého klienta: 10100,- Kč **

(Cena po slevě za včasné přihlášení do 31.01.2021)

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel