Sladká, voňavá a romantická Provence
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

 Marseille - Orange - Pont du Gard - Avignon - Arles - Cannes 

 

7 denní poznávací zájezd do nejkrásnějších míst jižní Francie - Provence a Azurového pobřeží, krajiny zalité sluncem, provoněné tymiánem, rozmarýnem a levandulí, kde čerpali svou inspiraci slavní umělci a malíři Vincent Van Gogh, Piccaso či Francis Scott Fitzgerald. Oblast s bohatou historií, kdy tu své stopy zanechali Řekové, Římané a později francouzští králové. Provence si dodnes zachovala svůj nezaměnitelný charakter se spoustou opevněných vesnic a městeček rozesetých na vrcholcích zdejších kopců a hor

 

PROGRAM ZÁJEZDU

 

 

1. den

Odjezd z nástupních míst (ráno) přes Rakousko a Itálii do Francie.

 

 

2. den

Ráno příjezd do MARSEILLE (celodenní prohlídka města se starým přístavem, rybí trh, bazilika Panny Marie Strážné s vyhlídkou, čtvrť Panier, hlavní třída La Canebiere, katedrála v románsko-byzantském stylu, fakultativně, dle počasí, možnost výletu lodí na ostrov If - proslulé vězení, kde byl vězněn hrabě Monte Christo), odjezd na ubytování. Nocleh.

 

 

3. den

Po snídani odjezd do typické provensálské oblasti. GORDES (jedno z nejkrásnějších městeček Francie vystavěné na skalním útesu s impozantním hradem), levandulovou stezkou k ABBAYE DE SÉNANQUE (opatství Panny Marie Sénanque z 12. stol., dodnes obývané mnichy), dál provensálskou krajinou do ORANGE (UNESCO, římské divadlo z 1. stol., nejlépe zachované na světě, vítězný oblouk Via Agrippa). AVIGNON (UNESCO, rezidence papežů a vzdoropapežů, Papežský palác s hradbami, katedrála P. Marie, radnice s orlojem, známý avignonský most Le pont Saint-Bénézet). Nocleh.

 

 

4. den

Po snídani návštěva PONT DU GARD (UNESCO, největší a nejzachovalejší římský akvadukt, jeden z divů antického světa, má tři arkády nad sebou). NIMES (město s mnoha římskými památkami, zachovalý amfiteátr, jeden z nejlépe zachovalých římských chrámů - Maison Carrée, zahrady s fontánou ve francouzském stylu z 18. stol.). Cesta pokračuje přes CAMARQUE (proslulá oblast mokřadů při pobřeží Středozemního moře se známými bílými koňmi), ARLES (UNESCO, bývalé hlavní město římské Galie, římský amfiteátr, fórum, románský kostel Saint Trophime, kavárna Žlutý dům, Espace Van Gogh bývalá stará nemocnice, kde pobýval slavný malíř). Přejezd na ubytování. Nocleh.

 

 

5. den

Snídaně, opuštění hotelu cesta do MOUSTIERS ST. MARIE (nejkrásnější vesnice Francie, vklíněná mezi dva horské útesy, centrum fajánské keramiky od 17. stol.), KAŇON VERDON (velkolepý přírodní výtvor, jeden z nejhlubších v Evropě, „Grand kaňon Francie“, projížďka kolem kaňonu s hloubkou až 700 metrů s vyhlídkovými místy). Dále k pobřeží CANNES (Festivalový palác, od roku 1946 se zde vždy koná slavný filmový festival a vítězný snímek dostane tzv. Zlatou palmu, historická část města Suquet s nádherným výhledem na záliv Cann, promenáda a hlavní třída La Croisette se slavným kasinem), odjezd na ubytování. Nocleh.

 

 

6. den

Dopoledne volno v oblasti AZUROVÉHO POBŘEŽÍ (jedna z nejznámějších oblastí francouzské riviéry na pobřeží Středozemního moře, slunce, moře, luxus), EZE (parfumerie Fragonard, bývalá pevnost zvaná „Orlí hnízdo” na skalnatém vrcholu nad mořem), odpoledne odjezd, cesta Francií do Itálie.

 

 

7. den

Cesta Itálií a Rakouskem do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst v ranních až dopoledních hodinách.

 

Ubytování a strava

Ubytování v hotelech střední kategorie (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), součástí ubytování jsou snídaně.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 4x nocleh ve Francii, 4x snídaně, poplatky a parkovné, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

100,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

ck vsacan

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

17.6.2023 23.6.2023 12990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel