putování po Azurovém pobřeží a Provence
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Místo, kam z Říma přesídlil papež ve 14. století a jehož jméno pochází z latinského slova provincie? Řeč je o první mimoitalské provincii Římanů, o Provence. Tato oblast se nachází na jihovýchodě Francie a rozhodně ho neproslavila pouze levandulová pole. Nachází se tady například záliv St. Tropez, který znáte ze seriálu Četník ze St. Tropez. Leží tu město Cannes, které každoročně pořádá mezinárodní filmový festival. Na pobřeží Francouzské riviéry se rozkládá i malý stát Monako, nebo také Monacké knížectví. Díky své rozloze 2,02 km2 se jedná o druhý nejmenší stát na světě.

 program:

 

1.den  Odjezd z ČR v dopoledních hodinách (z Prahy okolo 14:00hod)

 

2.den  Příjezd v ranních hodinách do Nice, metropole Francouzské riviéry. Tady bude možnost projít květinový  a ovocný trh. Poté se  projdeme po starém městě, kde se nachází park s vyhlídkou nad městem. Ideální místo pro odpočinek s koupáním. Večer odjezd na hotel.

 

3.den Po snídani se vydáme do Gourdonu. Tato kouzelná opevněná vesnice vysoko v kopcích je seskupená kolem hradu z 13. století s nádherným výhledem do vnitrozemí Provence. Vence bylo ve středověku důležitým centrem náboženství. Dnes je to jeden z mnoha z vyhledávaných turistických cílů oblasti. Společně si projdeme staré město s katedrálou, která je postavená na místě původního Martova Chrámu. St. PAUL-DE-VENCE je jedna z nejslavnějších a turisticky nejnavštěvovanějších opevněných „vesnic na kopci“. Procházka mezi hradbami z 16. století, úzké kamenné uličky plné galerií a uměleckých atelierů je několik z mnoha zdejších lákadel.

Pokud zbude čas, podíváme se do umělecké sklárny Biot.

 

4.den

Po snídani se přemístíme do zálivu St. Tropez - Ramatuelle. Toto opevněné městečko je známé jako místo posledního odpočinku herce Gérarda Philipa. Dopoledne nás čeká typický provensálský trh, procházka malebnými uličkami a hřbitov s hrobem a školou Gérarda Philipa. Omrkneme i známou četnickou stanici St. Tropez. Procházka přes platanový háj nás zavede do přístavu s množstvím přepychových jachet, ale také s řadou pouličních malířů a umělců.

Poslední dnešní zastávka bude v Port Grimaud – luxusní lagunové přístavní městečko, někdy také nazývané Francouzské Benátky. Těšit se můžete na projížďku lodí, a případné koupání na nedaleké pláži. Večer návrat na ubytování.

 

5.den 

Poslední den nás zavede do Cannes. Čeká nás procházka uličkami starého města na kopec s pevností a vyhlídkou. Projdeme se i krytou provensálskou tržnicí, festivalovým palácem a promenádou La Croisette.

Odpoledne bude fakultativně výlet lodí na Lerinské ostrovy – tady se nachází pevnost na ostrově St. Marguerite, kde byl vězněn známý „Muž s železnou maskou“. Ve zbytku času bude možnost koupání a odpočinku. Večer odjezd do ČR přes Itálii a Rakousko.

 

6.den  Návrat do ČR v poledních hodinách.

 

cena  5199 Kč zahrnuje: doprava autobusem, 3x ubytování v hotelu**, 3x snídaně, služby průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku 

možnost zajištění 1/1 l pokoje_ 6969 Kč

 

cena nezahrnuje: pobytová taxa vč. parkingu - 5 € / os. / noc, vstupy v rámci programu

orientační časy odjezdů:

Modřice, Nádražní 674 (08:00); Brno, Janáčkovo divadlo (09:00); Velké Meziříčí (09:45); Jihlava, OMV Pávov (10:45); Praha, kruhový objezd u Kongresového centra tzv. Pankrácké náměstí (12:00); Plzeň, parkoviště u autobusového nádraží (13:30); Rozvadov, Svatá Kateřina (14:30). 

Odjezd: BRATISLAVA, ulice: Lamačská cesta - stanica: PATRONKA - směr: centrum - příplatek: 399 Kč (15 €) - v termínech: 3.7. - 8.7.2018, 4.9. - 9.9.2018. 

Časy odjezdů jsou orientační. Přesný čas odjezdu a místo odjezdu bude upřesněno vždy 5 dní před odjezdem v pokynech na cestu. Děkujeme za pochopení!

CK METAL

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

26.8.2020 30.8.2020 5034 Kčobjednat
9.9.2020 13.9.2020 4749 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel