Šumava po stopách policie Modrava
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

1.den: V odpoledních nebo večerních hodinách příjezd 3*** hotel Centrál v Klatovech, historické bráně Šumavy. Uvítání zástupcem hotelu, ubytování na pokojích a večeře s přípitkem na uvítanou (Becherovka).

 

2. den: Ráno setkání s průvodcem a celodenní výlet po Šumavě. Dopoledne navštívíme městečko Kašperské Hory s muzeem historických motocyklů a především hrad Kašperk, který nejvýše položeným hradem v Česku (980 m n.m.) a býval rezidencí Karla IV. postavenou k ochraně zdejších zlatorudných dolů. Hrad nabízí jedinečné výhledy. Odpoledne pokračujeme do Srní, které zpopularizoval tel. seriál Policie Modrava. I zde krátká zastávka. Můžeme navštívit geologickou expozici Rokyta a přes Modravu, Kvildu a Horskou Kvildu zpět do Klatov. U Kvildy můžeme navštívit rašeliniště a naučnou stezku Jezerní slať, popř. pramen Vltavy. Jen kousek od Kvildy totiž Vltava pramení a k prameni vede hezká silnička (cca. 5 km). Vracíme se zpět přes Velhartice známé tím, že zde měl chatu Jan Werich, a unikátním středověkým hradem. Zpět v hotelu večeře. 3. den: Po snídani se vydáme na s průvodcem na prohlídku historického města Klatovy.

 

 

Navštívíme Katakomby s mumifikovanými mnichy a jedinečnou barokní lékárnu, která byla v provozu přes 300 let až do roku 1966. Na odvážné jedince čeká 81 m vysoká Černá věž – dominanta města. Po prohlídce možnost k nákupům a případně přestávce na kávu. Odpoledne nás čeká Chodsko, staroslavné Domažlice, kde se můžeme stavit na oběd v jedné z tradičních místních restaurací. Cestou zpět se zastavíme v Horšovském Týně a prohlédneme si zdejší renesanční zámek. Po návratu do hotelu velký Šumavský knedlíkový festival, tedy: Pravá šumavská 5-chodová večeře – polévka s játrovými knedlíčky, jako předkem české kynuté knedlíčky se škvarky a dušeným červeným nebo bílým zelím, následují 2 hlavní chody (vepřová pečeně, špek se zelím a karlovarským houskovým nebo bramborovým knedlíkem, dále svíčková se smetanovou omáčkou a knedlíky s brusinkami). Konzumace knedlíků je neomezená. Jako dezert se podávají plněné ovocné nebo tvarohové knedlíčky s cukrem. Součástí večera je volná konzumace piva do max. 5 piv na osobu! /nepřenosná/ V průběhu večera jsou k dispozici recepty podávaných pokrmů a následuje soutěž v pojídání knedlíků: přihlásit se může každý, kdo se kvalifikoval zbaštěním nejméně 4 houskových a 4 bramborových knedlíků. Pod dohledem personálu soutěžící jedí neomezeně dále. Vítěz bude vyhlášen Knedlíkovým králem a obdrží malý dárek.

4. den: Dnes nás čeká Železná Ruda, která tvoří s bavorskou „Bayerisch Eisenstein“ přirozené středisko. Pokračujeme do Německa: krátká prohlídka jezera Grosser Arbersee a poté vzhůru na Grossarber – Velký Javor (1424 m), nevyšší horu Bavorského lesa. Lanovkou na vrchol kolem pozorovacích stanic NATO zřízených v době studené války. Pokračujeme do Bodenmaisu, kde nás čeká místní expozice Světa skla tzv. Joska Kristallwelten. Návštěva určitě stojí za to. Vracíme se pozdě odpoledne. V Železné Rudě stojí za návštěvu místní rarita: vlakové nádraží, jehož budova je rozdělena mezi 2 státy EU, Česko a Německo.

5. den: Návrat domů přes Plzeň, město piva. Zvláštností je zde Velká synagoga. Po prohlídce města a exkurzi v plzeňském pivovaru Pilsner Urquell pokračujeme domů.

 

 

Cena:5.290,-Kč

 

Cena zahrnuje
1x Uvítací přípitek
4 x ubytování s bufetovou snídaní
3 x 3-chodová večeře v 3*** hotelu
1 x 5-chodová česká knedlíková večeře
Soutěž v pojídání knedlíků o titul Knedlíkového krále
3 x celodenní průvodce
Volný vstup do hotelového bazénu dle časového plánu hotelu
Cena nezahrnuje
Za příplatek 200,-Kč: Nový Jičín, Frýdek Místek za příplatek + 250,-Kč: Zlín, za příplatek 300,- Kč: Ostrava
Komplexní cestovní pojiště

ck ValaškaZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

18.5.2021 22.5.2021 5290 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel