LÉTO V TATRÁCH
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Pojeďte s námi za poznáním nádherné tatranské přírody. Navíc do Tater pocestujete pohodlně lehátkovým vlakem z Čech. Program během vašeho pobytu v Tatrách si pak můžete přizpůsobit vašim preferencím - vydat se na několik lehčích i náročnějších tatranských túr. Nebo se autokarem vypravit za poznáním dalších zajímavých míst v tomto regionu či do sousedního Polska.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Ve večerních hodinách odjezd z Prahy (ve 21:40 hod.). Možnost nástupu dále po trase v ČR (viz odjezdová místa).

 

2. den: V ranních hodinách příjezd do Popradu. Přestup na tatranskou železničku do Vysokých Tater. Dopoledne příjezd do  Tatranské Lomnice.  Ubytování v hotelu dle možností a dostupnosti pokojů, zpravidla v odpoledních hodinách. Odpoledne výlet lanovkou z Tatranské Lomnice na Skalnaté pleso (1786 m.) případně na Lomnický štít. Víte, že stanici lanovky na Skalnatém plese navrhl známý architekt Dušan Jurkovič? Na Skalnatém plese můžete využít služeb nejvýše položené restaurace v Tatrách.  Po návratu z lanovky můžete navštívit  muzeum TANAPu. Odpoledne ubytování v hotelu. 

 
3.- 5.den: 

Během těchto dní si můžete vybrat mezi pěší turistikou v Tatrách nebo autokarovými zájezdy do okolních míst (Levoča, Zakopané). Délku a obtížnost trasy můžete zvolit dle vaší fyzické kondice. 

Doporučené turistické trasy: 

 

 • Výlet k vodopádům Studeného potoka a na Rainerovu chatu. 
 • Výlet na Sliezsky dom 
 • Výlet na Přední Solisko 
 • Výlet na Popradské pleso 
 • Výlet k vodopádu Skok 

Fakultativní autokarové výlety: 

 • Levoča a Spišský hrad 
 • Zakopané (Polsko)
 
6. den: Snídaně. Téměř celý den budete moci ještě využít k některému z výletů v oblasti Vysokých Tater.
V podvečer odjezd  tatranskou železnicí  do Popradu. Ve večerních hodinách odjezd z  Popradu zpět do ČR (ve 22:30 hod.). 

7. den: V sobotu v časných ranních hodinách  příjezd do Prahy (cca v 06:00 hod.).

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 18.08.2024 - 24.08.2024

SlužbyKapacitaCena
Hotel Lujza Major (cena za osobu, snídaně) Volno 11490 Kč
Hotel Hutník II (cena za osobu, polopenze) Volno 12990 Kč
PříplatkyKapacitaCena
1- lůžkový pokoj Hotel Lujza Major Volno 2200 Kč
1- lůžkový pokoj Hotel Hutník II. Volno 900 Kč
výlet Zakopané Volno 550 Kč
výlet Levoča a Spišský hrad Volno 490 Kč
komplexní pojištění Volno 420 Kč
2- lůžkové samostatné kupé (cena za 1 osobu) Volno 1200 Kč
Odjezdová místaKapacitaCena
Praha Volno 0 Kč
Kolín Volno 0 Kč
Pardubice Volno 0 Kč
Olomouc Volno -200 Kč
Ostrava Volno -200 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Ubytování je zajištěno ve 2-lůžkových pokojích. Případně 1-lůžkových pokojích (za příplatek). Pokoje 3-lůžkové jsou možné na vyžádání, dle dostupné kapacity.

Nabízíme 2 varianty ubytování:
Hotel Lujza Major v Tatranské Lomnici: Hotel leží v centru Tatranské Lomnice, cca 300 metrů od vlakové zastávky.
Hotel Hutník II. v Tatranských Matliarech: Hotel leží mimo centrum Tatranské Lomnice, cca 2 km od vlakové zastávky. Odvoz zavazadel v den příjezdu a odjezdu bude zajištěn. 

STRAVOVÁNÍ

V hotelu Lujza Major je zajišťován pobyt se snídaní.
V hotelu Hutník je zajišťován pobyt s polopenzí 

PODROBNÝ POPIS

Fakultativní autokarové výlety: 

 

Levoča a Spišský hrad 

Po snídani odjezd do Levoče. Návštěva kostela sv. Jakuba s nejvyšším dřevěným gotickým oltářem na světě (18,6 m), jehož autorem je významný pozdně gotický řezbář Pavol, zvaný Mistr Pavol z Levoče. Dále pak přejedete k Spišskému hradu, jedné z nejrozsáhlejších hradních zřícenin v Evropě. Levoča i Spišský hrad jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. V podvečer návrat do Tatranské Lomnice. 

 

Zakopané (Polsko) 

Po snídani odjezd na polskou stranu Tater. Navštívíte nejznámější polské horské středisko - Zakopané. Výlet pozemní lanovkou na Gubalowku a vycházka do okolí s panoramatickými výhledy na Tatry. V podvečer návrat zpět do Tatranské Lomnice. 

 

Doporučené turistické trasy v Tatrách: 

 

Výlet k vodopádům Studeného potoka a na Rainerovu chatu. 

Ze Smokovce vyjedte pozemní lanovkou na Hrebienok. Od budovy lanovky se pak vydáte Tatranskou magistrálou. Zamíříte nejprve k Bilíkově chatě a odtud pak sestoupíte ke kaskádě vodopádů na Studeném potoce. Od Studeného potaka pak zamíříte k Rainerově chatě. Nejstarší chatu doporučí každý horal navštívit, protože kromě nabídky občerstvení slouží i jako malé nosičské muzeum. Odtud se pak můžete vrátit zpět (mírně jinou trasou) na Hrebienok. A nebo se ještě vydat dále k Terryho chatě. 

Délka základní trasy 3,5 km (cca 90 minut). Velmi jednoduchá tatranská trasa. Při prodloužení až na Terryho chatu ujdete cca 15 km a tak počítejte s túrou o délce cca 6 hodin. 

 

Výlet na Sliezsky dom 

Vyjedete pozemní lanovkou ze Starého Smokovce na Hrebienok a napojíte se na červenou trasu magistrálou přes Slavkovskou dolinu. Uvidíte tatranskou přírodu v celé její kráse, cestou uvidíte krásná horská panoramata, průzračná Slavkovská plesa. Tento úsek vám bude trvat cca 2,5 hodiny. Občerstvení si můžete dát v chatě Sliezsky dom. Vycházku si můžete prodloužit ještě o krátký výšlap k Velickému plesu. Zpět pak sestoupíte přímo do Starého Smokovce. 

Délka trasy: 12 km, čas cca 5 hodin.  Obtížnost: středně náročná túra. Start: Hrebienok (1275 m). Cíl: Sliezsky dom (1670 m). 

 

Výlet na Přední Solisko 

Od zastávky tatranské železnice na Štrbském plese se vydáte do Mlynické doliny a do Areálu Snů. Areál snů, ze kterého vede lanovka na Chatu pod Soliskom, byl vybudován při příležitosti Mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 1970. Odtud se pak vyvezte lanovkou na Solisko a užijte si procházku na magické Přední Solisko. Na jihovýchodním svahu Predného Soliska byl v roce 1943 uveden do provozu první lyžařský vlek na území Tater. Od Chaty Pod Soliskem se za necelou hodinu dostanete na oblíbený turistický bod s dokonalými panoramatickými výhledy na okolní štíty a doliny. Uvidět můžete tatranské štíty: Satan (2421 m), Vysoká (2547 m), Končistá (2537 m), Kriváň (2494 m) aj. Zpět se můžete vydat opět lanovkou nebo pěšky, dle vlastního uvážení. 

Délka úseku Solisko (horní stanice lanovky) - Přední Solisko: 1,2 km, čas cca 1 hodina. Celková doba výletu cca 4 hodiny. Obtížnost: lehká.  Start: Solisko (1820 m). Cíl: Přední Solisko (2314 m) 

 

Výlet na Popradské pleso

Od zastávky tatranské železnice na Štrbském plese se vydáte po červené turistické značce se kterou souběžně vede i značka naučné stezky. Trasa začíná ze začátku do kopce, ale poté se většinou jde po rovině. Tato trasa není náročná a je vhodná i pro menší děti. Po trase se vám naskytnou překrásné výhledy na Tatry například na Ostrvu 1984 m n.m. Najdeme zde i pramen s pitnou vodou a k odpočinutí jsou zde lavičky. Na Popradském plese se nachází Horský hotel, kde se můžete najíst a posedět si buď na terase nebo před hotelem u plesa. V blízkosti se nachází i Symbolický hřbitov, asi 30 min po žluté turistické značce od hotelu. Pro návrat na Štrbské pleso můžete zvolit i jinou trasu než po které jste přišli. Od Symbolického hřbitova můžete pokračovat po žluté trase až na rozcestí Popradská Poľana a zde se vydáte po modré trase až k zastávce tatranské železnice Popradské pleso.

Délka trasy: 10 km, čas cca 3,5 hodiny.  Obtížnost: lehká, převýšení 270 metrů.

 

Výlet k vodopádu Skok 

Od zastávky tatranské železnice na Štrbském plese se vydáte do Mlynické doliny a do Areálu Snů. Areál snů, byl vybudován při příležitosti Mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 1970. Poté nás mírně stoupající a pohodlná cesta vede nejprve lesem Mlynické doliny, pak kosodřevinou s hojnou příměsí tatranských limb. Před námi dolině vévodí Štrbský štít. Téměř u cíle této túry se dostáváte až za pásmo kosodřeviny a docházíte k vodopádu Skok. Vodopád Skok je se svými 25 metry výšky třetím největším vodopádem na slovenské straně Vysokých Tater. Výhledy jsou omezené, nejlépe vidíte Mlynickou dolinu pod sebou, Patrii a skalnaté stěny Predného a Štrbského Soliska. 

Délka trasy: 12 km, čas cca 4 hodiny.  Obtížnost: lehká, převýšení 382 metrů.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • doprava vlakem Praha - Poprad a zpět  - lehátkové kupé (6 osob) 
 • 4x nocleh v hotelu (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím) 
 • 4x snídaně
 • 4x polopenze - pouze v hotelu Hutník
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • komplexní pojištění 
 • místní poplatek 14 EUR za osobu a noc (platba na místě)
 • místní dopravu v Tatrách
 • vstupné (orientačně): lanovka na Skalnaté Pleso 27 EUR/obousměrná, lanovka ze Skalnatého Plesa na Lomnický Štít 46 EUR/zpáteční, lanovka na Hrebienok 13 EUR/zpáteční.
 • CK SLAN TOUR


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

18.8.2024 1.4.2017 9 900 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel