Kutná Hora a Saské Švýcarsko
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

3 denní poznávací zájezd přes Kutnou Horu do Saského Švýcarska. Za přírodními a historickými krásami Českého středohoří a Saského Švýcarska, kdy cestou do těchto oblastí zavítáme do bývalého královského města Kutná Hora a cestou nazpět navštívíme impozantní hrady.

1.den: Odjezd časně ráno. SEDLEC (UNESCO, návštěva unikátní kostnice, která je součástí katedrály Panny Marie v Sedlci), KUTNÁ HORA (UNESCO, slavné „stříbrné“ město, jehož doly poskytovaly v minulosti třetinu stříbra Evropy, Chrám sv. Barbory - velkolepá gotická stavba zasvěcená patronce havířů), přejezd do města a zámku MĚLNÍK (od 10. století byl zámek domovem pro 23 královen a kněžen Českých zemí, Kněžna Ludmila je také zakladatelkou zdejší tisícileté vinařské tradice), přejezd na ubytování. Nocleh.
2.den: Po snídani cesta údolím Labe do Německa, NÁRODNÍ PARK SASKÉ ŠVÝCARSKO (krajina skalních měst, stolových hor, soutěsek, hlubokých roklí a strání), BASTEI (kamenný most Basteibrücke překlenující hlubokou propast Mardertelle je jednou
z nejlákavějších turistických atrakcí Saského Švýcarska, procházka skalním městem), město PIRNA (vstupní brána do Saského Švýcarska, zachované historické jádro města - kostel Panny Marie, renesanční radnice, měšťanské domy), návrat na ubytování.
Nocleh.
3.den: Přejezd k hradu STŘEKOV (zachovalá zřícenina hradu nad údolím Labe, která učarovala mnohým umělcům /R. Wagner, K. H. Mácha, J. W. Goethe, K. May/, kteří tu hledali inspiraci), HAZMBURK (zdaleka viditelná zřícenina hradu, pohledová dominanta Českého středohoří s nádherným výhledem), barokní zámek LIBOCHOVICE (působivá ukázka šlechtické rezidence z konce 17. století), odpoledne odjezd. Návrat v pozdních nočních hodinách.

 
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ:
Ubytování v turistickém hotelu (2 lůžkové pokoje) se snídaní.
 
CENA ZAHRNUJE: Doprava autobusem, parkovné a poplatky, 2x ubytování se snídaní, průvodce, cestovní pojištění v zahraničí, zákonné pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje:
vstupné do placených objektů, připojištění storna zájezdu 30,- Kč/pobyt,  dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné na vstupy: 800,- Kč a 20,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc

Jednotlivé termíny

  datum odjezdu datum příjezdu běžná cena cena do 31.1.2019 ti
  23.8.2019 25.8.2019 Původně: 3290
Cena: 3140
 
SLEVA ZA VČASNÝ NÁKUP do 31.1.2019
CK Vsacantour
Nezávazná objednávka


Kutná Hora
Copyright © 2017  VARIETA Travel