Krušnohoří - hornickou krajinou UNESCO
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

TEPLICE • MOST • ZÁMEK JEZEŘÍ • BOŽÍ DAR • ABERTAMY • HŘEBEČNÁ • JÁCHYMOV • KLÍNOVEC • ANNABERG-BUCHHOLZ • SEIFFEN • HORA FICHTELBERG • MĚDĚNEC • VRCH MĚDNÍK • LÁZNĚ BÍLINA • ZÁMEK DUCHCOV

Program zájezdu

 

1. den:

Ráno odjezd z Brna do Teplic, nejstarších lázní v Česku a jedněch z nejstarších v Evropě, přezdívaných „malá Paříž“ . Projdeme se lázeňskými zahradami s kašnami a Zámeckým náměstím s morovým sloupem od Matyáše Bernarda Brauna. Odpoledne přejedeme do Mostu, kde se zastavíme u kostela Nanebevzetí Panny Marie, který byl na toto místo přesunutý v roce 1975. Uvidíme odsud i vrch Hněvín s hradem, který patří k nejvýraznějším symbolům města. Po krátké zastávce vyrazíme do Horního Jiřetína na návštěvu zámku Jezeří. Jedná se o jednu z nejzajímavějších památek v ČR postavenou na svazích Krušných hor, která kromě prohlídky expozic nabízí i jedinečný výhled do krajiny, včetně velkolomu ČSA, který v 70. letech zcela změnil tvář krajiny. K večeru přejedeme na ubytování na Boží Dar - nejvýše položené město ve střední Evropě. Večeře v hotelu.

 

2. den

Po snídani odjedeme do Hornické krajiny Abertamy zapsané na seznamu UNESCO, kde se seznámíme s historií těžby stříbra a cínu, zastavíme se v části zvané Hřebečná s nejslavnějším krušnohorským cínovým dolem Mauritius, kde budeme mít možnost navštívit prohlídkovou štolu Kryštof. Tradiční řemesla v této oblasti připomíná Rukavičkářská expozice. Dalším naším cílem zapsaným na seznam UNESCO bude Jáchymov s Muzeem Královská mincovna, Radonovou naučnou stezkou s unikátními radonovými lázněmi a připomínkami těžby uranu. K večeru návrat do hotelu, večeře v hotelu.

 

3. den:

Po snídani vyrazíme přímo z Božího Daru na naučnou stezku Božídarské rašeliniště (3,2 km), která vede částí Národní přírodní rezervace vyhlášené mezinárodně významným mokřadem. Převážná část stezky vede po upravených chodnících, které zajišťují jak bezpečnost turistů, tak i rašeliniště a vzácných druhů živočichů a rostlin, které se v něm nachází. Projdeme si i kousek stezky kolem Blatenského vodního příkopu a zpět do Božího Daru se vrátíme po jednom z úseků Ježíškovy cesty. V Božím Daru navštívíme vlastivědné muzeum, které pojednává o historii tohoto místa a najdeme zde expozice spojené s dolováním nerostného bohatství, modely blízkých rozhleden, vánoční betlémy i známou Ježíškovu poštu. Po prohlídce vyjedeme na nevyšší vrchol Krušných hor - Klínovec a příjemnou procházkou s nádhernými výhledy včetně zastávky u rozhledny nazvané Boží vyhlídka sejdeme až k hotelu na Božím Daru, večeře v hotelu.

 

4. den:

Tento den budeme věnovat poznávání německé strany Krušných Hor. Po snídani odjedeme do historického hornického okresního města Annaberg-Buchholz , které je též součástí Hornické krajiny zapsané na seznam UNESCO. Procházkou tímto historickým městem dojdeme ke Chrámu svaté Anny, jednomu z nejvýznamnějších pozdně gotických halových kostelů v Německu s Annaberským hornickým oltářem od Hanse Hesse a dalšími skvosty. Navštívíme Manufaktur Träume - mimořádné zážitkové muzeum lidového umění Krušných hor. V soukromé sbírce je k vidění více než 1.000 exponátů z období čtyř století včetně pyramid, vyřezávaných a soustružených figurek, podrobných domků pro panenky a výtahů pro horníky. Poté přejedeme do městečka Seiffen , centra výroby dřevěných hraček, ozdob, pyramid a jiných dřevěných výrobků s ukázkovými dílnami a také se skanzenem se čtrnácti stavebními komplexy, včetně dvou vodních elektráren. Skanzen se nachází na pozemku o rozloze 3 ha. Cestou zpět vyjedeme na horu Fichtelberg - nejvyšší horu Saska. Odtud se vydáme procházkou na Boží Dar. Návrat do hotelu a večeře v hotelu.

 

5. den:

Po snídani odjedeme do bývalé hornické obce Měděnec, odkud se vydáme na vrch Mědník, 910 metrů vysokou horu s nádhernými výhledy na hřeben Krušných hor, Doupovské hory, Nechranickou přehradu i údolí řeky Ohře. V minulosti se zde hojně těžila železná ruda, takže samotný vrch je doslova prošpikován štolami. Na svazích hory jsou dodnes patrné pozůstatky středověkého dolování. Na vrcholu dal František Julius, vévoda z Sachsen-Laenburgu v roce 1674 postavit kapli Neposkvrněného početí panny Marie. Po procházce přejedeme do vyhlášeného lázeňského centra Bílina, procházka lesoparkem kyselka, kde nás čeká komplexní sestava rekonstruovaných budov knížecího ředitelství zřídel, místo stáčení a výroby Bílinské kyselky a Zaječické hořké vody i lázeňské budovy. Možnost návštěvy Muzea Bílinské kyselky. Z lázní odjedeme na zámek Duchcov, kde trávil část života slavný svůdník, dobrodruh a světoběžník Giacomo Casanova a po prohlídce zámku se vydáme na zpáteční cestu do Brna.

 

cena zahrnuje

dopravu klimatizovaným autobusem
• 3x ubytování ve 3* hotelu se snídaní
• průvodcovské služby

 

cena nezahrnuje

Jednolůžkový pokoj 1.600 Kč
• 3x večeře 900 Kč

SLEVY:
3. osoba na přistýlce 400 Kč

Předpokládaná částka na vstupy 900 Kč

 

ck emma 

 
ck emma


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

7.6.2023 10.6.2023 5631 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel