kolem Vysokých Tater
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

4 denní pohodový zájezd s mírně náročnou turistikou. V tomto oblíbeném zájezdu vám ukážeme Vysoké Tatry ze slovenské i polské strany. Projdeme přes malebná údolí kolem nádherných ples až pod úpatí nejvyšších štítů a horských přechodů, která byla tvořena po staletí drsným horským podnebím. Vychutnáme si plavbu na vorech po Dunajci, dávná historie na nás dýchne z návštěvy kulturních památek Podtatranského kraje.

PROGRAM ZÁJEZDU

 

1.den: Odjezd z nástupních míst v časných ranních hodinách na Slovensko. Hrad STREČNO (prohlídka hradu s nádhernými výhledy), dále pokračujeme údolím Váhu, přes Podbánsko na ŠTRBSKÉ PLESO (významné centrum turismu a zimních sportů, nejvýše položená turisticko-léčebná osada ve Vysokých Tatrách v nadmořské výšce 1 346 metrů). Z areálu snů buď vyjedeme lanovkou na přední Solisko s možností vycházky po hřebenu Soliska, nebo se projdeme Mlýnskou dolinou k vodopádu SKOK. Trasa cca 9 km/3-4 hod/. Pak po cestě Sľobody navštívíme Starý Smokovec a Tatranskou Lomnici. Den ukončíme v rázovité goralské vesnici ŽDIAR, kde nás čeká ubytování. Večeře a nocleh.


2.den: Po snídani odjezd do Polska. Z hraničního přechodu Lysá Polana pěší túra k největšímu Tatranskému plesu MORSKÉ OKO (jezero ledovcového původu leží ve výšce 1.395 m n. m.). Trasa cca 20 km/8 hod/. Pro zdatnější až k Černému plesu pod nejvyšším polským vrcholem RYSY /možno využít jízdu koňskými povozy/. Krátká návštěva největšího turistického centra ZAKOPANÉ. Přejezd zpět na Slovensko, zastávka v TATRANSKÉ JAVORINĚ (bývalé letní sídlo čs. prezidentů). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.


3.den: Po snídani odjezd do ČERVENÉHO KLÁŠTORA (návštěva bývalého kartuziánského kláštera z historií od r. 1319. Nejznámější postavou kláštera je pověstný „létající“ mnich Cyprián, lékař a vědec, který údajně sestrojil létající stroj v podobě ptáka). Cesta k přístavišti a splav na pltích po řece DUNAJEC (polská řeka, částečně tvořící hranici se Slovenskem se tu zařezává do vápencového masivu bradel Tri koruny, symbolu Pienin). Přejezd do jednoho z nejhezčích spišských měst KEŽMARKU (bývalé královské spišské město na důležité obchodní cestě, spojující Orient se severní Evropou, dnes městská památková rezervace s bohatou historií, dřevěný kostel Nejsvětější trojice zapsaný do UNESCO). Podvečerní návštěva termálních lázní VRBOV (areál s deseti bazény s teplotou vody od 26° C do 38° C). Návrat na ubytování. Večeře, nocleh.


4.den: Po snídani se vydáme do Bachledove doliny. Navštívíme areal BACHLEDKA (procházka po stezce v korunách stromů, vystoupáme na vyhlídkovou věž s úžasnými výhledy, odvážní si mohou vyzkoušet sjezd z vyhlídky tobogánem, případně absolvovat vycházku naučným chodníkem). Trasa cca 5 km/2 hod/. Poté navštívíme unikátní městečko SPIŠSKÁ SOBOTA (nádherné historické zachovalé centrum, náměstí s radnicí a kostelem obklopují měšťanské domy). V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR. Návrat v pozdních večerních hodinách.

 

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ 

 

Ubytování na jednom místě v turistickémm hotelu (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím). Součástí stravování je polopenze (snídaně - večeře).

 

 CENA ZAHRNUJE 

 

- doprava zájezdovým autobusem,
- poplatky a parkovné,
- 3x nocleh,
- 3x snídaně,
- průvodce CK,
- kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku. 

 


CENA NEZAHRNUJE 

 

vstupné do placených objektů, lanovky, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE + připojištění COVID (popis připojištění naleznete  zde )

 

  PŘÍPLATKY  

 

- jednolůžkový pokoj -     Kč
- připojištění COVID 28.- Kč/den

 

 

Doporučené kapesné na vstupy: 70,- EUR, 30,- PLN

 

Změna programu s ohledem na počasí vyhrazena.

 

 

 

 

 

Nástupní místa

Olomouc, Přerov, Otrokovice, Zlín, Vsetín, Valašské Meziřičí, Rožnov p. R., Frenštát p. R., Frýdek-Místek, Ostrava, Žilina

Jednotlivé termíny ck vsacan

 

kód datum odjezdu datum příjezdu cena možnosti
SVK-61/22 7.7.2022 10.7.2022 Cena: 5 990,- KčCena pro nového klienta: 5590,- Kč *Cena pro stálého klienta: 5490,- Kč **(Cena po slevě za včasné přihlášení do 31.01.2022)

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

7.7.2022 10.7.2022 5990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Štrb.pleso
Copyright © 2017  VARIETA Travel