Krajem Liptova a Nízkých Tater
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

3 denní pohodový turistický zájezd do oblasti Liptova, Chočských vrchů a Nízkých Tater, spojený s turistikou v nejatraktivnějších přírodních lokalitách tohoto kraje, kterou můžete zakončit ve vyhlášených geotermálních bazénech.

PROGRAM ZÁJEZDU

 

1.den: Odjezd z nástupních míst časně ráno na Slovensko, do obce Kalameny - Lúčky, turistická trasa kolem přírodního termálního jezírka KALAMENY a Staníkova grúňa na LIPTOVSKÝ HRAD (nejvýše položený středověký hrad na Slovensku - (993 m n. m). Symbol liptovského kraje, jehož původní název je spojován s osobou L´ubota, majitele hradu. Strážil důležitou obchodní stezku ze Zvolena do Polska. Úžasné výhledy na Chočské vrchy, Nízké Tatry, Velkou Fatru, Liptovskou Maru a města Ružomberok). Sestup do Sedla pod Královou a dál přes Kalameny chodníkem Cyrila a Metoděje do obce LÚČKY (termální lázně Aqua - Vitalpark Lúčky s venkovními bazény a s teplotou vody 28 - 38 stupňů. Možnost relaxace po turistické túře. Trasa cca 9 km /4 hod/). Odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.


2.den: Po snídani přejezd kolem Liptovské Mary do vesničky Prosiek, odkud vede turistická trasa jednou z nejkrásnějších roklin Slovenska, která nadchne svou divokostí, s názvem PROSIECKÁ DOLINA (Národní přírodní rezervace Prosiecká dolina - divoký, romantický, krasový kaňon, který je pro svoji krásu a rozmanitost vyhledávaným turistickým cílem). Trasa vede dolinou na planinu SVORAD (nejvyšší bod Prosiecké doliny. Místo, kde se nachází nálevkovitý krasový závrt, tzv. „Jóbové prepadlisko”, kde mizí do podzemí voda potoku Prosiečanka). Cesta pokračuje přes dědinu Velké Borové (zde možno ukončit 1. část trasy), dál na OBLAZY (seskupení historických mlýnů z 19. stol. V kotlině Oblazy, kulturně - technická památka). Za Oblazy vede trasa dál, vstupuje do soutěsky KVAČIANSKÁ DOLINA (úchvatná skalní soutěska, nad kterou se vine turistická stezka). Túra končí ve vesnici Kvačany, kde bude čekat autobus. Trasa - cca 11 km /5 hod/. Přejezd k přehradě LIPTOVSKÁ MARA (největší vodní nádrž na Slovensku, přezdívaná „Liptovské moře“, kde na plážovém koupališti bude i možnost koupání). V případě špatného počasí možná návštěva termálního koupaliště BEŠEŇOVÁ (komplex velmi oblíbený díky geotermální vodě. Možnost návštěvy a relaxace po túře). Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.


3.den: Ráno snídaně, odjezd do národní přírodní rezervace DEMÄNOVSKÁ DOLINA (nejnavštěvovanější oblast Nízkých Tater). Z turistického střediska Jasná výjezd lanovkou pod CHOPOK (majestátní vrchol 2.024 m n. m., třetí a nejvyšší hora Nízkých Tater). Výstup na vrchol, odkud je úchvatný panoramatický výhled. Pro zdatnější možnost pokračování až na ĎUMBIER (nejvyšší vrchol Nízkých Tater 2.043 m n. m., trasa - cca 8 km /4 - 5 hod/), nebo lehčí a kratší hřebenovou trasou na vrchol DEREŠE (čtvrtý nejvyšší vrchol Nízkých Tater 2.004 m n. m., trasa - cca 3 km /2 hod/). V případě nepříznivého počasí návštěva Demänovské jeskyně a artikulárního kostela v Leštinách. Odpoledne návrat lanovkou do Jasné a odjezd zpět do nástupních míst v ČR. Návrat v pozdních večerních hodinách.

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ

Ubytování v turistickém hotelu (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím) s polopenzí.

 

CENA ZAHRNUJE: Doprava autobusem, parkovné a poplatky, 2x ubytování na Slovensku s polopenzí, průvodce, kompletní cestovní pojištění v zahraničí včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.


Cena nezahrnuje:
 vstupné do placených objektů, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.


Doporučené kapesné na vstupy: 40,- EUR

Změna programu s ohledem na počasí vyhrazena.

 

Nástupní místa

Olomouc, Přerov, Otrokovice, Zlín, Vizovice, Vsetín, Valašské Meziřičí, Rožnov p. R., Frenštát p. R., Frýdek-Místek, Ostrava, Žilina

ck vsacan

kód datum odjezdu datum příjezdu cena možnosti
SVK-11/21 27.8.2021 29.8.2021

Cena: 3 990,- Kč

Cena pro nového klienta: 3840,- Kč

*Cena pro stálého klienta: 3790,- Kč *

*(Cena po slevě za včasné přihlášení do 31.01.2021)Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

27.8.2021 29.8.2021 3950 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel