Kokořínsko a Máchův kraj
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

3 denní poznávací zájezd Kokořínsko - Český ráj. Do chráněné krajinné oblasti Kokořínsko s jeho labyrinty pískovcových skal a strží, spojený s návštěvou zdejších významných památek. Cestou budete mít možnost navštívit další náš významný krajinný celek - Prachovské skály a hrad Kost.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Odjezd z nástupních míst brzy ráno přes Olomouc, Hradec Králové, KOST (nachází se v půvabné krajině Českého ráje, druhý nejvýznamnější hrad u nás, tvrdý jako kost, jak tvrdila legenda, protože byl jen jednou dobyt - prohlídka), přejezd do oblasti PRACHOVSKÝCH SKAL (turistická procházka významnou skalní lokalitou Českého ráje - Císařská chodba, Malá Fortna, Vyhlídka Českého ráje, Vyhlídka Míru). Přejezd do oblasti na ubytování. Nocleh.

2.den: Po snídani přejezd do CHKO KOKOŘÍNSKO (jedno z nejkrásnějších údolí u nás, kdysi oblíbené místo toulek K. H. Máchy - oblast pískovcových plošin, kaňonovitých údolí a skalních měst). Turistická vycházka Kokořínským dolem přes Vyhlídky a Skalní bludiště. Hrad KOKOŘÍN (romantický hrad ukrytý ve zdejších lesích uprostřed chráněné krajinné oblasti). ČERTOVY HLAVY (jsou asi 9 m vysoké skalní reliéfy dvou obřích (čertovských) hlav vytesaných do pískovcových bloků, jedná se o dílo sochaře Václava Levého). Zastávka na soutoku Labe a Vltavy ve městě MĚLNÍK (starobylé město českých královen s působivou dominantou barokního zámku a věží kostela sv. Petra a Pavla, druha největší kostnice v Čechách). Přejezd na ubytování. Nocleh.

3.den: Ráno odjezd do obce NELAHOZEVES (rodný dům Antonína Dvořáka), nádherný renesanční zámek (šlechtický interiér rodiny Lobkowiczů, nádherné obrazy starých mistrů - včetně děl Rubense a Veroneseho), OKOŘ (mohutná zřícenina jednoho z našich nejkrásnějších hradů). Odjezd zpět do nástupních míst. Návrat v pozdních večerních hodinách.
 
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ:
Ubytování v turistickém hotelu s příslušenstvím (2 lůžkové pokoje) se snídaní.
 
CENA ZAHRNUJE: Doprava autobusem, parkovné a poplatky, 2x nocleh v hotelu 2x snídaně, průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku. 
Cena nezahrnuje: 
vstupné do placených objektů, připojištění storna zájezdu 60,- Kč/ pobyt, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.
Doporučené kapesné na vstupy: 800,- Kč.
 
cena first minute do 31.1.2019   3100 Kč
 

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc

 

CK Vsacan

Nezávazná objednávka


Kokořín
Máchovo jez.
Říp
Copyright © 2017  VARIETA Travel