Kokořínsko a Máchův kraj
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

3 denní poznávací zájezd Kokořínsko - Český ráj. Do chráněné krajinné oblasti Kokořínsko s jeho labyrinty pískovcových skal a strží, spojený s návštěvou zdejších významných památek. Cestou budete mít možnost navštívit další náš významný krajinný celek - Prachovské skály a hrad Kost.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Odjezd z nástupních míst brzy ráno přes Olomouc, Hradec Králové, KOST (nachází se v půvabné krajině Českého ráje, druhý nejvýznamnější hrad u nás, tvrdý jako kost, jak tvrdila legenda, protože byl jen jednou dobyt - prohlídka), přejezd do oblasti PRACHOVSKÝCH SKAL (turistická procházka významnou skalní lokalitou Českého ráje - Císařská chodba, Malá Fortna, Vyhlídka Českého ráje, Vyhlídka Míru). Přejezd do oblasti na ubytování. Nocleh.

2.den: Po snídani přejezd do CHKO KOKOŘÍNSKO (jedno z nejkrásnějších údolí u nás, kdysi oblíbené místo toulek K. H. Máchy - oblast pískovcových plošin, kaňonovitých údolí a skalních měst). Turistická vycházka Kokořínským dolem přes Vyhlídky a Skalní bludiště. Hrad KOKOŘÍN (romantický hrad ukrytý ve zdejších lesích uprostřed chráněné krajinné oblasti). ČERTOVY HLAVY (jsou asi 9 m vysoké skalní reliéfy dvou obřích (čertovských) hlav vytesaných do pískovcových bloků, jedná se o dílo sochaře Václava Levého). Zastávka na soutoku Labe a Vltavy ve městě MĚLNÍK (starobylé město českých královen s působivou dominantou barokního zámku a věží kostela sv. Petra a Pavla, druha největší kostnice v Čechách). Přejezd na ubytování. Nocleh.

3.den: Ráno odjezd do obce NELAHOZEVES (rodný dům Antonína Dvořáka), nádherný renesanční zámek (šlechtický interiér rodiny Lobkowiczů, nádherné obrazy starých mistrů - včetně děl Rubense a Veroneseho), OKOŘ (mohutná zřícenina jednoho z našich nejkrásnějších hradů). Odjezd zpět do nástupních míst. Návrat v pozdních večerních hodinách.
 
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ:
Ubytování v turistickém hotelu s příslušenstvím (2 lůžkové pokoje) se snídaní.
 
CENA ZAHRNUJE: Doprava autobusem, parkovné a poplatky, 2x nocleh v hotelu 2x snídaně, průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku. 
Cena nezahrnuje: 
vstupné do placených objektů, připojištění storna zájezdu 60,- Kč/ pobyt, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.
Doporučené kapesné na vstupy: 800,- Kč.
 
cena first minute do 31.1.2019   3100 Kč
 

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc

 

CK VsacanZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

26.6.2020 28.6.2020 3590 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Kokořín
Máchovo jez.
Říp
Copyright © 2017  VARIETA Travel