Poznávací zájezdy Chorvatsko - Přehled zájezdů
 
 

1 denní Plitvická jezera

Mezi městy Zadar a Karlovac najdeme nejznámější národní park v Chorvatsku - Plitvická jezera. V roce 1979 byla zařazena do Světového dědictví UNESCO. Není divu, v parku o rozloze přes 29 000 ha je 16 velkých jezer, menší jezera, vodopády a jeskyně s bohatou krápníkovou výzdobou. Celá soustava je 8 km dlouhá a tvoří ji 5 řek - Crna, Biela, Plitvica, Rječica a Korana. Ta vznikla pravděpodobně před osmi tisíci lety a vlivem erozí neustále mění svou podobu. Krasová jezera jsou terasovitě rozložena. Dělí se na oblast čtyř dolních a dvanácti horních jezer, které ze všech stran obklopují smíšené, téměř nedotčené lesy. Žijí zde vlci, medvědi, lišky a rysi, voda je pak domovem mnoha druhů ryb. Jezera jsou propojena vodopády, z nichž nejvyšší, 76 m vysoký, vytváří říčka Plitvica, největší hloubka byla naměřena na jezeře Kozjak, a to 46 m. Voda v jezerech má v různých obdobích rozdílnou barvu, od smaragdově zelené přes odstíny modré až k šedé. Místo nadchlo také tvůrce filmu Poklad na Stříbrném jezeře. Prohlídka je možná jak pěšky, tak lodí nebo vláčkem.
Vstupné na Plitvická jezera je už zahrnuto v ceně.

Termín: 3.10.2020
Cena: od 1790 Kč

 

Chorvatsko a Slovinsko

 

POZNÁVACÍ ZÁJEZD KRÁSY NÁRODNÍCH PARKŮ PLITVICKÁ JEZERA A UNA, MĚSTO ZAGREB A TERMÁLY S VINICEMI V LENDAVĚ

 

CHORVATSKO – BOSNA A HERCEGOVINA – SLOVINSKO

 

Termín: 10.9.2020 - 13.9.2020
Cena: 6799 kč

 

NP Chorvatska s pobytem v Šibeníku

Zájezd spojuje odpočinek na krásných plážích Jadranu s poznáním nejkrásnějších národních parků celého Chorvatska a významných kulturních památek této oblasti Dalmácie. Ubytováni budeme v jednom z nejlépe vybavených resortů na Jadranu – Solaris Beach Resort u Šibeniku s vynikající kuchyní.
NP Plitvická jezera - Šibenik - NP Krka - Split - Trogir - Primošten - NP Kornati - NP Paklenica - Zadar

 

NP Chotvatska a přírodní krásy

Chorvatsko - to není je letní dovolená u Jaderského moře v některém z nejznámějších letovisek. To jsou také nádherné národní parky, na které je náš zájezd zaměřen. A hlavně mimo sezónu, kdy do Chorvatska mnoho turistů nejezdí.

 

Plitvická jezera – pohádka o přírodě

Termín: 18.9.2020 - 20.9.2020
Cena: 1699 Kč

Termín: 23.4.2021 - 25.4.2021
Cena: 1487 Kč

 
Copyright © 2017  VARIETA Travel