ZA KRÁSAMI ČERNÉ HORY S NÁVŠTĚVOU ALBÁNIE
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

10denní autobusový poznávací zájezd s pobytem u moře do historicky i přírodně nejzajímavějších oblastí černohorského pobřeží. Zájezd, při kterém uvidíte zajímavá historická města, nádherné přírodní scenérie, krásné pláže a příjemná letoviska a navíc můžete smočit tělo ve vlnách Jadranu. Pomyslnou třešinkou na dortu bude jednodenní výlet do Albánie.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst (odpoledne).

 

2. den

 

Cesta Chorvatskem a pobřežím Jadranu do Černé Hory. Cestou odpoledne krátká zastávka na SV. STEFANU (světově proslulý ostrůvek se starými domy přeměněnými na luxusní hotel) a MILOČER (bývalé letní sídlo jugoslávské královny Marie), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

 

3. den

Po snídani celodenní okruh Černou Horou - KOTOR (historické město v závěru Boky Kotorské s historickým centrem, zachovalými hradbami a katedrálou Sv. Trifona), NJEGUŠI (návštěva sušárny pršutu s možností koupě), dále cesta do CETINJE (historické bývalé hlavní město Černé Hory s královským sídlem), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den

Snídaně, celodenní pobyt u moře. Večeře a nocleh.

5. den

Po snídani celodenní výlet do Albánie ŠKODRA (katedrála, stará mešita Ebu Beker), ROZAFA (hrad s vyhlídkou na město Škodra), MES (most na středověké kupecké stezce z Albánie do Kosova), návrat na ubytování přes ULCINJ („pirátský přístav“, který na vás dýchá exotickou atmosférou orientálního světa s mešitami a minarety, tržištěm). Večeře a nocleh.

6. den

Po snídani odjezd do STARÉHO BARU („město duchů“ - římské město, nejstarší olivovník na světě), přejezd do Virpazaru a odtud výlet do NÁRODNÍHO PARKU SKADARSKÉ JEZERO (projížďka po největším černohorském jezeře, rezervace vodního ptactva s možností koupání a pikniku). Návrat na ubytování. Večeře. Odjezd na večerní prohlídku BUDVY (přímořské letovisko s cenným historickým jádrem, nádhernou pláží a příjemnou atmosférou kaváren, hospůdek a obchůdků). Návrat na ubytování. Nocleh.

7. den

Snídaně, celodenní pobyt u moře. Večeře a nocleh.

8. den

 

Po snídani odjezd do BOKY KOTORSKÉ, jedné z nejkrásnějších zátok, která vznikla asi před 10 000 lety, lodní výlet s návštěvou uměle vytvořeného ostrůvku GOSPA OD ŠKRPJELA s kostelíkem Bohorodičky Panny Marie a muzeem. Klášter REŽEVIČI (nachází se na skalní plošině nad mořem, součástí areálu jsou tři kostely). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

 

9. den

Snídaně, dopoledne odjezd z hotelu, cesta jadranským pobřežím zpět do ČR.

 

10. den

Předpokládaný příjezd do nástupních míst v ranních hodinách.

 

Ubytování a strava

Noclehy v Černé Hoře na jednom místě v přímořském letovisku Sutomore (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím) a polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 7x nocleh v Černé Hoře, 7x polopenze, poplatky a parkovné, trajekt přes Boku Kotorskou, průvodce, pobytová taxa, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE”.

Doporučené kapesné

vstupné do placených objektů, plavby lodí (Boka Kotorská, Skadarské jezero), cca 100,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Břeclav, Bratislava

ck vsacantourZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

31.8.2024 9.9.2024 16390 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel