TO NEJLEPŠÍ Z KORFU A JIŽNÍ ALBÁNIE
 
Způsob dopravy: ikona_autobus ikona_letadlo

Pojeďte s námi prožít nezapomenutelné okamžiky na Korfu, nejzelenějším řeckém ostrově, kde bujná příroda, moře a bílé útesy tvoří neopakovatelnou atmosféru, jež uchvátila i rakouskou císařovnu Sisi.

 

 

1. DEN: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Přílet na Korfu. Transfer do hotelu a ubytování.

 

2. DEN: HLAVNÍ MĚSTO KERKYRA (UNESCO)

Poznávání tohoto úchvatného města začne na poloostrově Kanoni, kde se původně nacházelo starověké město Kerkyra. Zde si užijete netradiční pohled na letadla přistávající nad klášterem Vlacherna a Myším ostrovem. Dále navštívíte rozsáhlý park a palác Mon Repos, kde se narodil princ Philip, otec britského krále Karla III.

Poté vás již čeká hlavní město Kerkyra (UNESCO) s jeho neopakovatelnou atmosféru křivolakých uliček benátského města. Během společné procházky uvidíte Novou pevnost, hlavní náměstí Esplanádu, Liston, radnici a navštívíte i kostel sv. Spyridiona. Po osobním volnu následuje přejezd do letního sídla císařovny Sisi – chrámu Achileon. Den zakončíte ochutnávkou typických korfských produktů, hlavně kumquatů – miniaturních citrusů, které se pěstují právě na Korfu.

 

3. DEN: PANTOKRATOR - NEJVYŠŠÍ HORA OSTROVA A CANAL D´AMOUR V SIDARI

Nejvyšší hora ostrova Pantokrator šplhá do výšky 906 m n. m. Tento poznávací den začíná téměř pod vrcholem hory a až vyjdete úplně nahoru, budete mít celé Korfu jako na dlani. Dohlédnete na okolní ostrůvky, pevninské Řecko či Albánii a při krásném počasí možná až do Itálie. Přímo na vrcholu se nachází také klášter ze 17. století a malý bufet. Výhledy s pravou řeckou kávou v ruce budou určitě nezapomenutelné.

Nedaleko hory Pantokrator, leží “vesnice duchů” Perithia, která byla založena v době byzantské nadvlády. Pozůstatky vesnice tvoří osm kostelů, zvonice a mnoho různých domů, které tu stále odolávají času.

Vaše cesta bude dále pokračovat na sever ostrova, do letoviska Sidari. To je typické skalními útvary a bílými útesy, z nichž nejznámější je Canal d’Amour („kanál lásky“). Legenda praví, že každý kdo propluje pod obloukem jeskyně si zajistí lásku milované osoby na věky.

4. DEN: VOLNÝ DEN

Volný den s možností celodenního fakultativního lodního výletu do městečka Parga.

Malebné městečko Parga leží na pobřeží pevninského Řecka a je jedním z nejkrásnějších řeckých měst. Při vjezdu do přístavu upoutá vaši pozornost ostrůvek Panny Marie a benátský hrad ze 16. století.

Pak už vás čeká jen toulání křivolakými uličkami s barevnými domky nebo procházky po pobřežní promenádě, která je plná obchůdků a taveren nabízející vybrané lahůdky řecké kuchyně.

5. DEN: TYPICKÁ VESNIČKA AFIONAS, HRAD ANGELOKASTRO A LETOVISKO PALEOKASTRITSA

Vesnička Afionas je bezesporu jedním z nejromantičtějších míst na Korfu. Bude vás bavit ztrácet se v úzkých uličkách plných květin, pozorovat obyčejný život místních nebo si dopřát osvěžující občerstvení k nádherným výhledům na záliv Agios Georgios.

Poté se vypravíte k hradu Angelokastro. Tento, v překladu Andělský hrad, leží ve výšce 305 m nad mořem a je jedním ze tří byzantských hradů, které bránily ostrov Korfu před nájezdy barbarů a pirátů. Den zakončíte v nejhezčím letovisku ostrova – Paleokastritsa, které je známé také nedalekým klášterem Panagia Theotokos

6. DEN: NA SKOK DO ALBÁNIE - LETOVISKO SARANDA A ANTICKÝ BUTRINT (UNESCO)

Albánie se nachází pouze hodinu plavby lodí z ostrova Korfu, po které vás vřele uvítá albánská Saranda. Odtud se přesunete do antického města Butrint, které je zapsáno na Seznamu UNESCO. Uvidíte pozůstatky antických chrámů a amfiteátru či římské lázně.

Čeká vás zde také projížďka kolem jezera, které je jedinečné svou faunou a flórou a rovněž známé pěstováním měkkýšů. Před odjezdem zpět si vychutnáte koupání na krásné pláži Albánské riviéry nebo některou z mnoha specialit v místních restauracích.

8. DEN: ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků: 20.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Změna hotelu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno

CENA ZA OSOBU ZAHRNUJE:

 • leteckou dopravu Praha – Korfu – Praha včetně všech poplatků
 • ubytování 7 nocí v hotelu Gemini 4* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • polopenzi formou bufetu
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • 1x  přeprava lodí do Albánie a zpět
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

CENA ZA OSOBU NEZAHRNUJE:

 • příplatek 3 990 Kč za jednolůžkový pokoj
 • fakultativní výlet do Pargy
 • případné další fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • pobytová taxa 3 EUR / pokoj / noc, splatná na místě*
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie

*výše pobytové taxy se může kdykoliv změnit v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

ck dlefin tr.

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

29.9.2024 6.10.2024 29990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel