NAPŘÍČ ZÁPADNÍM STŘEDOMOŘÍM
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Trasa zájezdu

JanovMarseilleMalaga a Cadiz, Menorka, Sardinie

 

MSC Orchestra

Druhá loď třídy Musica. Kombinuje prostorné a elegantní interiéry s rozmanitostí, kterou je tato třída proslulá. Na této lodi si na své přijde opravdu každý.   

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR

Odjezd autobusem CK RIVIERA TOUR do přístavu dle nástupních míst. Během cesty do přístavu vás náš delegát seznámí s životem na palubě lodí MSC Cruises, organizačními pokyny a programem zájezdu. Máme pro vás připravenou studenou večeři, teplou snídani a občerstvení. Nástupní místa: Vsetín, Rožnov p. Radhoštěm, Frýdek-Místek, Ostrava, Hranice n. Moravě, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno. Transfer za příplatek 890 Kč: Velké Meziříčí, Jihlava, Humpolec, Praha.

 

2.den: Příjezd do přístavu a nalodění – Janov, Itálie  10:00-19:00

Po příjezdu do přístavu registrace a odbavení na loď. V odpoledních hodinách seznamovací prohlídka s lodí, ubytování a bezpečnostní nácvik před vyplutím. Rozhodně si nenechte ujít první vyplutí z přístavu. Nesmíte chybět ani u první servírované večeře, při které si užijete skvělou světovou gastronomii. Večer zavítáme do lodního divadla a pokud zbudou síly, zakončíme ho skleničkou na baru.

 

3. den: Marseille, Francie   8:00-18:00

V Marseille ze starého přístavu vyrazíme k bazilice Notre-Dame de la Garde, odkud je nádherný výhled na ostrov If, kde byl vězněn hrdina románu Alexandra Dumase, hrabě Monte Christo (ten můžete navštívit fakultativně). Výšlap k bazilice s naším delegátem je nezapomenutelným zážitek, Marseille máte během cesty jako na dlani. Uvidíte také místa, kde se natáčel film TAXI, starý přístav s jeho pevností a další zajímavosti. Doporučujeme transfer MSC Cruises z přístavu do města, v této destinaci je opravdu nutný.

 

4.den:  Plavba na moři

Plavba není jen o poznávání nových destinací. Je také o tom, že by si měl každý udělat čas sám na sebe a na své přátele. Volný den můžete využít k návštěvě lodních lázní, posilovny a speciálních restaurací. Nebo můžete jen tak odpočívat na palubě lodi, slunit se, užívat si skvělé drinky v lodních barech.

 

5.den: Malaga, Španělsko  08.00-19.00

Pokud hodláte poznat krásy Španělska, Malaga je to "pravé ořechové". Pohodová procházka kolem arény nebo výšlap na hrad s krásným výhledem na celý přístav rozhodně stojí za to. Tři opravdové pecky rozhodně stojí za zhlédnutí – staré římské divadlo, nádherná katedrála a místo, kde působil opravdu světoznámý malíř Pablo Picasso. Obdařena sluncem a úžasným světlem je Malaga městem širokých bulvárů, ve větru se pohupujících palem, temperamentního nočního života, kvalitních muzeí a vynikajících restaurací s mořskými specialitami.

 

6.den: Cádiz, Španělsko 07:00-19:00

Cádiz je patrně nejstarším nepřetržitě obývaným místem v jihozápadní Evropě. Byl založen Féničany před rokem 1000 př.n.l., podle tradice 80 let po Trojské válce. Jeho obyvatelé se nazývali Tartessové, bývá tak ztotožňován s biblickým Taršíšem. Město vás nadchne svým úžasným klidem a pohodou. Můžete se líně ploužit úzkými uličkami starobylého centra města. Vyzkoušet musíte samozřejmě sangrii nebo španělskou paellu. Nejvýznamnější památkou Cádizu je bezpochyby katedrála s nepřehlédnutelnou zlatou kopulí postavená z části v 18. a z části v 19. století. Historii města připomínají také kostely Santa Cruz a San Felipe Neri a dva hrady Castillo de San Sebastián a Castillo de Santa Catalina. První jmenovaný byl vybudován na pláži La Caleta a ochraňoval město ze severní strany. Druhý hrad nechal postavit král Filip II. v roce 1598, tedy poté, co byl Cádiz napaden Brity. 

 

7.den: Ceuta, Španělsko 07:00-19:00

Ceuta je spolu s městem Melilla jednou ze dvou španělských exkláv na pobřeží severní Afriky. Leží na nejsevernějším cípu Maghrebu poblíž Gibraltarského průlivu. Její dominantou je hora Monte Hacho, na jejímž vrcholu je španělská vojenská základna. Podle řecké mytologie byla Monte Hacho jižním z tzv. Herkulových sloupů (podle jiných to byla marocká hora Džebel Músá západně od Ceuty). Ceuta leží na výběžku sedmi vrchů, samotné město se nachází na konci úzkého mysu. Podobně jako Melilla má i Ceuta výborný přirozený přístav, kolem něhož vznikla. Strategické umístění Ceuty z ní vytvořilo rozhodující bod pro mnoho kulturních obchodních a vojenských událostí.

 

8.den: Plavba na moři

A je tu opět den na moři, kdy si můžeme udělat čas na své nové přátele a využít volna ke čtení knih a odpočinku. Užijte si tento den, dýchejte svěží mořský vzduch, oddávejte se lenošení, odpočinku a relaxování při skleničce skvělého drinku. Můžete sportovat, zaplavat si v krytém bazénu nebo zatančit a pobavit se s animátory na palubě lodi.

 

9.den: Alicante, Španělsko  07:00-17:00

Dominantou města je hrad svaté Barbory tyčící se na kopci nad městem, ze kterého je překrásný výhled na město a okolí. Pod hradem se rozprostírá historické centrum. Pobřeží Alicante je lemováno krásnými plážemi s průzračnou vodou, vhodnou jak ke koupání, tak i k surfování. Z přístavu pravidelně odplouvají lodě na nedaleký vyhlášený ostrov Tabarca. Pokud dáváte přednost výletům po pevnině, můžete se vydat na průzkum vinic v okolí, které nabízí ochutnávky vín, oliv a olivových olejů, nebo do jeskynního komplexu a vesniček vysoko v horách.

 

10. den: Mahon (Menorca), Španělsko 09:00-16:00

Menorca je okouzlující ostrov plný krás a historie, malebných vesniček, romantických zálivů s azurovým mořem a nádhernými plážemi s jemným světlým až bílým pískem. Ostrov nabízí klidnější dovolenou než ostatní Baleárské ostrovy. Menorca učaruje všem, kdo hledají relaxaci a sluníčko. Procházka centrem Mahonu je nezapomenutelným zážitkem. Projdeme se kolem rybích trhů, navštívíme místní kostelíky s historicky zajímavými varhanami, dáme si kafíčko na náměstí a na zpáteční cestě nakoupíme v místních obchůdcích. Všechny pláže na ostrově jsou veřejné, platí se pouze za slunečníky a lehátka. Vzhledem k velkému množství prehistorických památek se Menorce někdy říká „muzeum pod širým nebem“. 

 

11.den: Olbia (Sardinie), Itálie 10.00 – 17.30

Čtvrté největší město na Sardinii je významným centrem turistického ruchu, zejména kvůli nádhernému pobřeží s těmi nejkrásnějšími plážemi na ostrově. Ve městě najdete několik starobylých památek, včetně zbytků římského akvaduktu, románské baziliky z 11. století a kostelem s duhovou střechou.

 

12.den: Vylodění - Janov, Itálie  09:00

Ráno snídaně a po vylodění odjezd z přístavu do ČR. Během zpáteční přepravy máme pro vás připraveny dvě teplé svačinky, kávu, čaj, cappuccino, čokoládu a povídání o lodích a nových destinacích.

13.den: Příjezd do ČR

Příjezd do ČR dle aktuální dopravní situace. Brno cca 00.01 hod, Olomouc 01.30, Ostrava 03.00

 

Za příplatek nabízíme

*speciální cestovní a zdravotní pojištění určené na plavby na moři
*možnost úhrady servisní taxy předem
*kvalitnější kategorii kajut Fantastica, Aurea, Yacht Club
*kajuty s oknem, balkonové, family plan, Yacht club 
*nápojové balíčky a pakety v předprodeji se slevou
*internetové balíčky v předprodeji se slevou
*svozový transfer Praha, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí 990 Kč
*rezervace míst v buse za  příplatek

 

Cena zájezdu zahrnuje

*poznávací plavbu v daném termínu na lodi MSC
*ubytovaní ve vnitřní kajutě kategorie BELLA
*plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi
*nápoje z nápojových automatů v bufetové restauraci
*přístavní taxy a portýrské služby při nalodění a vylodění
*každodenní úklid kajuty
*tématické večery dle programu plavby
*pojištění proti úpadku CK
*animační a zábavné programy na lodi
*divadla, bazény, vířivky, pool servis
*autobusovou přepravu do přístavu a zpět
*delegáta CK RIVIERA TOUR

Cena zájezdu nezahrnuje

*fakultativní výlety plavební společnosti
*servisní poplatek MSC Cruises 12 Eur/osoba/noc
*nápoje, alkoholické nápoje na barech a v restauracích
*nadstandardní služby za příplatek (sauny, masáže, kino, cirkus…)
*transfery plavební společnosti v přístavech

ck riviera

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

10.6.2023 22.6.2023 28990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel