HOHE WAND a soutěska Steinwandklamm
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

HOHE WAND - skalní vápencová stěna, lehká turistika

Hohe Wand (Vysoká stěna) je skalní vápencová plošina, jež je součástí rakouských Gutensteinských Alp, ležící nedaleko města Wiener Neustadt. Náhorní plošina je dlouhá asi 8 km, je porostlá lesy a její část byla vyhlášena Přírodním parkem -(Naturpark Hohe Wand). Nejvyšším vrcholem pohoří je Plackles s výškou 1132 m.m.m., dalšími známými vrcholy jsou Bromberg (1078 m.n.m.) a Grosse Kanzel (1052 m.n.m.).

 

program:

odjezd z Brna v 6:30 hod. příjezd na Hohe Wand do obce Scheuchenstein (výhled na Hochschneeberg). Po prohlídce městečka (kostel, hřbitov, muzeum malíře F. Gauermana) vyhlídka Kleine Kanzel. Odpoledne přejezd k soutěsce Steinwandklamm v oblasti Gutensteinerských Alp. Během hodinového výstupu projdeme také Tureckou jeskyní (vlastní baterky nutné). Po výstupu budeme pokračovat kolem náhorního jezera k vyhlídce Haustein a kolem vodopádů řeky Pernitz do vesničky Mugendorf, kde bude čekat autobus. Středně náročná trasa, návrat asi v 21 hod.

cena 540 Kč

cena zahrnuje: dopravu autobusem, služby průvodce

cena nezahrnuje: komplex.cest.poj., vstupy do soutěsek a na vyhlídky

 

nást. místa: Brno,  Olomouc, Přerov ( + 150 kč )

 

CK Victoria

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

PŘÍRODNÍ PARK HOHE WAND

 

9.5.,5.7.2021

 

750 Kč

 

Hohe Wand je masivní krasová náhorní plošina
Vídeňských Alpách. Je 8 km dlouhá, 2,5 km široká a 1.132 m vysoká. Na tisíc horolezeckých a turistických tras na tvrdém vápenci. Pohled z vyhlídky Skywalk je jedinečný. Tato vyhlídková plošina leží 150 metrů nad údolím a přesahuje přibližně o osm metrů skalní stěnu.
Rozhledna o výšce 18 metrů také nabízí fantastický výhled. K vidění je odtud Neziderské jezero, horu Schneeberg a podhůří Alp. V četných pohostinstvích se podává vynikající jídlo. Rodinám s dětmi se líbí výběhy se zvířátky, dětská hřiště a jednoduché trasy.

 

 

Cena zahrnuje

  • dopravu lux. busem
  • průvodce

 

Cena nezahrnuje

  • komplexní cestovní pojištění (příplatek: 30 Kč)
  • ck valaška

 

Nezávazná objednávka


hohewand
hohe wand
Copyright © 2017  VARIETA Travel