Graz a čokoládovna Zotter
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Ve Štýrském Hradci, druhém největším městě Rakouska se čtvrt milionem obyvatel, se nachází město Graz, které je díky spoustě pěkných a cenných památek zapsáno od roku 1999 na Seznamu světového dědictví UNESCO. Centrálním místem města je Hlavní náměstí s kašnou se sochou arcivévody Jana a celou řadou historických budov. Dalším zajímavým místem je Zámecký vrch (Schlossberg) tyčící se nad městem ve výšce 473 m, kam vede i moderní lanovka. V parku nad baštou Bürgerbastei stojí atypická, 28 m vysoká, hodinová věž (Uhrturm). Zvlášností věžních hodin jsou ručičky, kde celé hodiny ukazuje velká a minuty malá, tedy opačně než běžné hodiny.


Čokoládovna Zotter se nachází 60 km východně od Grazu, nedaleko městečka Riegersburg. Tato čokoládovna používá výhradně bio a fair-trade suroviny a tato značka patří mezi 10 TOP čokolád na světě.
Samotná prohlídka čokoládovny trvá přibližně 2,5 hodiny (vstupné 15 EUR, k dispozici bývá i český audio-průvodce). Prohlídka je individuální a záleží jen na vás, jak dlouhou si ji uděláte. Během ní máte možnost ochutnat mnoho druhů čokolád, které Zotter vyrábí, jejich celkový počet se pohybuje kolem stovky. Začnete od základů, jakými jsou různé druhy čokoládových prášků a základní neochucené čokolády, budete pokračovat přes mnoho druhů ochucených čokolád k čokoládám rozpustným a dále k čokoládovým bonbónům. Ochutnávka je neomezená, na konci prohlídky ochutnáte čokoládu přímo z běžícího pásu a budete si moci všechny ochutnané i neochutnané druhy zakoupit na cestu.
Po tomto silném zážitku si můžete prohlédnout přilehlou zahradu se zvířaty, ze kterých pochází jídlo ve zdejší restauraci. Součástí zahrady je i Hřbitov nápadů, kde jsou pohřbeny všechny příchutě čokolád, které již Zotter nevyrábí.

 

 

Cena zahrnuje: 

autobusovou dopravu z Hodonína, Břeclavi nebo Mikulova, služby průvodce v autobuse.

 

Cena nezahrnuje: 

cestovní pojištění, případné vstupy (skupinové vstupné do čokoládovny 16,40 Eur dospělí, děti 4-5 let 5,40 Eur, děti 6-10 let 10,40 Eur, děti 11-17 let 13,40 Eur - platí se na místě), příplatek za nástupní místo Kyjov 50 Kč, Uherské Hradiště a Hulín 150 Kč, Otrokovice 150 Kč, Přerov 200 Kč, Prostějov 300 Kč, Olomouc 250 Kč.  Jednotlivá nástupní místa budou relizována jen v případě minimální obsazenosti 6 osobami. 

ck km travel

 

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel