Toulky po hradech ve středních Čechách
 
Způsob dopravy: ikona_autobus
 
 

Brzy ráno odjezd z nástupních míst směr Praha, za Prahou se vydáme skrz lesy na hrad Křivoklát, který patří k nejvýznamnějším a nejstarším gotickým královským hradům v České republice. Jeho interiér je velmi zachovalý, hlavně hradní palác, kaple a nádvoří. Zde v dopoledních hodinách prohlídka s průvodcem, možnost nákupu suvenýrů, úžasné výhledy na krajinu Křivoklátska.

Kolem poledne přejezd do blízkého Berouna, zde krátká prohlídka historického centra města,  např.  prohlídka dvou zachovalých gotických městských bran, Pražské a Plzeňské, možnost oběda. 

Po poledni přejezd k nedaleké zřícenině gotického hradu Žebrák, kterýstojí na skalnaté šíji,  původně chráněné rybníky, v obci Točník na jižním okraji Křivoklátských lesů. Dominantou hradu je vysoká okrouhlá věž (bergfrit), dnes využívaná jako rozhledna. Od roku 1958 je hrad chráněn jako kulturní památka ČR, odtud z parkoviště lehkou turistickou procházkou s velmi mírným stoupáním (cca 1km) výstup k hradu Točník. Zde návštěvníky čeká v hradním příkopu velké překvapení v podobě dvou živých mědvědů, ale i krásné výhledy z hradeb a hradního paláce do středočeské krajiny. Tento hrad býval oblíbeným místem krále Václava IV. Hrad je vystavěn na úzkém hřbetu, jehož vrcholová část se nazývá Zámecký vrch. Jedná se o významnou geologickou lokalitu. Vrch je tvořen zpevněnými mořskými usazeninami. Přímo pod hradem je v jezírku, které sloužilo jako cisterna na vodu, odkryto rozhraní mezi usazeninami z období mladších starohor a staršího ordoviku.Na hradě je hradní bistro s občerstvením.

ck minitransZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

11.6.2022 1300 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel