Malá Fatra
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

program:   14.5.2022

7.15, Přerov 7.45 hod. Po průjezdu zvláštně modelovanými skalními útvary – Tiesňavy v oblasti Vrátnej doliny dojedeme do vesničky Štefanová. Odtud budeme pokračovat pěšky do sedla Podžiar, kde nejdříve projdeme Dolné a Nové Janošíkové diery – kaňon s překrásnými vodopády, vystoupáme po žebřících, můstcích a lávkách Hornými dierami do sedla Medzirozsutce, odkud je krásný výhled na Malý Rozsutec. Dále budeme pokračovat do sedla Medziholie. Mírným klesáním sestoupíme zpět do Štefanové, kde nás bude čekat náš autobus. Výstup patří k mírně náročnějším. Návrat kolem 21. hodiny

 

cena 740 Kč

cena zahrnuje: dopravu autobusem, služby průvodce

cena nezahrnuje: komplex.cest.poj.

nást.místo: Olomouc, Brno

Ck Victoria

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

termín 

 

 

Program:

 

autobusem dojedeme k hotelu Diery, odkud se vydáme do Dolných dier a jejich nádherného světa vodopádů, kaskád, železných lávek a žebříků. Přes rozcestí Ostrvné dojdeme do Horných dier. V Horných dierách se k umělým pomůckám umožňujícím průchodnost oblasti přidává i několik řetězů. Dále dojdeme do sedla Zákres. Odtud se vydáme na trasu vedoucí na 1 343 m vysoký Malý Rozsutec. Poté nás již čeká sestup lesem do malebné osady Podrozsutec a zpět do výchozího bodu túry – Bieleho Potoka. Túra trvá cca 4,5 hodiny a je dlouhá cca 11,5 km. V podvečerních hodinách odjezd zpět do ČR.

 

Cena zahrnuje:

 

autobusovou dopravu (bez příplatku za nástupní místo) průvodce, pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 

vstupy (není-li v popisu uvedeno jinak), pojištění, nástupní místo.
Minimální počet účastníků z jednotlivých nástupních míst je 6 osob. Při nižším počtu nemusí být nástupní místo realizováno.

ck km travel

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Malá Fatra - Janošikove diery 

Po slavném terchovském zbojníkovi jsou pojmenovány také nejkrásnější rokle Malé Fatry – Jánošíkove diery. Jedná se o vápencové kaňony s vodopády a kaskádami, vytvořené horskými bystřinami, jež stékají z úbočí Velkého a Malého Rozsutce.

Diery se skládají z Horních, Dolních a naposledy zpřístupněných Nových dier. Nachází se zde dohromady okolo 20 menších vodopádů nad kterými vedou železné lávky a žebříky; místy je cesta osazena i řetězy. Jejich použití přijde vhod zejména při mokru. Celá oblast je domovem mnoha živočišných i rostlinných druhů, vyhledávajících chlad a vlhko. Průchod roklin patří k předním turistickým magnetům Vrátné doliny

 

 

Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách. Příjezd do Súlova (východiště turistických tras). Odtud jsou připraveny 2 varianty pěších túr.

 

Nástupní místo bude z parkoviště v osadě Štefanová (625 m.n.m) ve Vrátné dolině, v níž se nachází i několik penzionů, kde se můžeme po návratu z túry občerstvit.

 

Po žluté turistické značce vystoupáme do sedla Vrchpodžiar (745 m.n.m) a pokračujeme k rozcestníku Podžiar (715 m.n.m) s modrou značkou. Po ní se vydáme vlevo přes Dolné diery k rozcestníku Ostrvné (640 m.n.m) a přejdeme na žlutou značku, která nás provede roklinou Nových dier. Vyjdeme opět u rozcestníku Podžiar a pokračujeme nahoru po modré značce do rokliny Horné diery, dál pod Tesnou Rizňou vystoupáme do sedla Medzirozsutce (1200 m.n.m).

 

Sestup zpět po modré kolem Tesné Rizně k rozcestníku Pod Pálenicou, kde přejdeme na nové žluté značení, jež nás po úbočí Poludňových skal s krásnými výhledy přivede k rozcestníku Huty na zelenou značku. Po ní sejdeme do osady Štefanová.

 

Převýšení na trase dělá kolem 700 výškových metrů a trasa trvá 4,5 – 5,5 hod. Trasu je možné případně u rozcestníku Podžiar o 1,5 hodiny zkrátit, vynechat prohlídku Nových dier a pokračovat vpravo, přímo do Horných dier.

 

Příjezd do ČR ve večerních hodinách.

Nástupní místa: Prostějov, Olomouc, Hranice, Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm.

 

.

 

Cena zahrnuje
  • Doprava autobusem
  • informační materiály
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku
  • DPH
Cena nezahrnuje
  • Strava a vše, co není zahrnuto v kolonce "Cena zahrnuje"

 

 CK VLHA

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

14.5.2022 od 740 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Jánoš.diery
Copyright © 2017  VARIETA Travel