Karlštejn, Koněpurské jeskyně, Velká Amerika
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

termíny

16.4., 23.4., 29.4., 21.5., 6.7., 27.7., 10.8., 31.8., 24.9., 28.9, 1.10., 7.10.2023

 

0Program zájezdu

Dopoledne dorazíme do obce Karlštejn a krátkou procházkou vystoupáme k samotnému hradu. Po prohlídce hradu bude ještě volný čas na prozkoumání místních restaurací nebo třeba na návštěvu muzea voskových figurín. Z Karlštejna se autobusem vydáme ke Koněpruským jeskyním. Jedná se o nejdelší jeskynní komplex v Čechách s mnoha rozmanitými krápníkovými útvary. V odpoledních hodinách se přesuneme k nedalekému lomu Velká Amerika. Jedná se o bývalý vápencový důl, který je dnes zatopený a vede okolo něj mnoho stezek s krásnými výhledy. Odpoledne tedy strávíme aktivně procházkou (v případě nepříznivého počasí bude vyměněno za obec Svatý Jan pod skalou, která je známým poutním místem).

1. den

 • Odjezd z Brna v časných ranních hodinách
 • Příjezd na Karlštejn, prohlídka hradu, individuální volno v okolí
 • Přejezd autobusem ke Koněpruským jeskyním, prohlídka jeskynního komplexu
 • Odpoledne přejezd autobusem k lomu Velká Amerika a procházka s výhledy v okolí tohoto lomu (v případě nepříznivého počasí bude vyměněno za obec Svatý Jan pod skalou, která je známým poutním místem)
 • Podvečerní odjezd zpět, příjezd ve večerních hodinách dle nástupních míst

Důležité informace o zájezdu

Cena  od 649 kč zahrnuje

 • Doprava klimatizovaným autobusem tam a zpět
 • Služby průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do jednotlivých památek a atrakcí
 • Cestovní pojištění

Orientační ceny vstupného

 • Hrad Karlštejn 220 Kč/dospělá osoba, 150 Kč/děti 6–15let, studenti do 26 let a senioři nad 65 let za vstup + 20 Kč/každá os. rezervační poplatek
 • Koněpruské jeskyně 150 Kč

Další informace

 • Doporučené kapesné 400 Kč
 • Změna programu vyhrazena
 • K uskutečnění zájezdu je min. počet cestujících 40 (pokud nebude tato kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční a my vám celou zaplacenou částku za zájezd vrátíme zpět)

Nabídka pro cyklisty

 • Na zájezd je možné si vzít za příplatek 150 Kč/os. kolo a poznávat tak krásy ČR na kole. Kolo musí být bezpečně zabalené a CK neručí za jeho poškození při přepravě. Počet přepravovaných kol na zájezd je omezen a je třeba předem objednat v CK, stačí zapsat do poznámky k objednávce.

Hlavní trasa

Nástupní místoOdjezdNávratPříplatek / os.
Brno – autobusové nádraží Zvonařka, nástupiště G 31–34 5:40   Není
Velká Bíteš – čerpací stanice B.C.S. Kapitána Jaroše 279 6:00   Není
Velké Meziříčí – čerpací stanice MOL, exit 146, ul. Karlov 6:20   Není
Jihlava – čerpací stanice OMV – Jihlava Pávov, směr Praha. Pozor, při cestě zpět vás autobus vysadí na druhé straně 6:40   Není
Humpolec – čerpací stanice BENZINA – Vystrkov, směr Pelhřimov 7:00   Není
 • ck č.kormidlo

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KARLŠTEJN, KONĚPRUSKÉ JESKYNĚ, JEZERO VELKÁ AMERIKA

 

 

Odjezd v časných ranních hodinách cca 5.00, příjezd k Berounu - procházka okolo slavného dolu Velká Amerika (Vápencový lom, přezdívaný jako český Grand Canyon, je dlouhý asi 750 m, široký 150 m a hluboký až 80 m. Na jeho dně se nachází dvě navzájem propojená jezírka s průzračnou vodou a hloubkou cca 10 m. Zajímavostí je, že se zde natáčel film Limonádový Joe nebo Akumulátor 1).

Poté přejezd ke královskému hradu Karlštejn, kde nás čeká prohlídka hradu (Hrad Karlštejn byl založen v roce 1348 a zaujímá mezi českými hrady zcela výjimečné postavení. Byl vybudován českým králem a římským císařem Karlem IV. Zcela ojedinělá původní nástěnná výzdoba ze 14. stol., soubor 129 deskových obrazů Mistra Theodorika v kapli sv. Kříže (největší na světě), největší portrétní galerie českých panovníků v ČR, vystavené repliky Svatováclavské koruny českých králů, unikátní hradní studna. Hrad také proslavila Vrchlického veselohra Noc na Karlštejně), po prohlídce osobní volno a možnost oběda.

Poté odpoledne krátký přejezd ke Koněpruským jeskyním, jedny z nejhezčích jeskyní Českého krasu Koněpruské jeskyně jsou nejdelší jeskyně v Čechách staré desítky milionů let s unikátní výzdobou. Zblízka uvidíte například proslulé Koněpruské růžice, fascinující sintropády i další rozmanité krápníkové útvary. V jeskyni je také výstavka kosterních nálezů a zavítáte i do tajné středověké penězokazecké dílny).

 

Cena od 1 100,00 Kč

Cena zájezdu zahrnuje: pojištění CK, průvodce, dopravu

Cena nezahrnuje: vstup

NÁST.MÍSTA. Olomouc

ck minitransZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

16.4.2023 7.10.2023 od 649 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel