Hrad Červený kameň a romantický hrad Beckov
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

První návštěvou bude hrad Červený kameňV 16. století byl přestavěn na mohutnou pevnost s fortifikačním systémem patřícím k vrcholům tehdejší vojensko-obranné strategie. Přestože na místě původního královského hradu z 13. století postavili v první polovině 16. století mohutnou pevnost Fuggerové, jeho historie se od roku 1583 do druhé světové války spojuje s Pálfiovci. Tento významný uherský rod ho postupně přebudoval na reprezentační sídlo s bohatou štukovou a freskovou výzdobou interiérů. V hradě se v současnosti nachází muzeum, prezentující historické bydlení šlechty. Pro své neopakovatelné kouzlo byl hrad v nedávné minulosti svědkem natáčení různých filmů a pohádek jako například Princezna Fantagiró, Dračí srdce nebo Cinka Panna. Po prohlídce hradu přejedeme busem ke zřícenině hradu Beckov.

Beckov je zřícenina hradu na strmém, 50 metrů vysokém bradle, nad městečkem Beckov. Hrad je Národní kulturní památkou SR. můžete vidět v kapli kopii zázračné gotické Madony Koryčanské (zhotovené pro Stibora ze Stibořic), největší kovaný meč na Slovensku, expozici věnovanou hygieně ve středověku…, letos přibyl drak bezmála sedmimetrový Blundus z dubového dřeva, o krásných výhledech z vrchu přes hradby do Pováží a k pahorku s židovským hřbitovem nemluvě.

K historii hradu se váže několik pověstí. Např. pověst hovoří o tom, jak hradní pán shodil ze skály sluhu za to, že mu chránící své dítě zabil oblíbeného psa. Sluha při pádu ze skály stihl zakřičet, že se utkají „do roku a do dne“. Přesně v této době hradního pána uštkla do oka zmije, a tak oslepený spadl do propasti.

 

Termíny

5.10.2024        

 

Cena od 900 kč

 

Cena zahrnuje: dopravu, průvodce, pojištění CK

Cena nezahrnuje: vstup

Nástupní místa: Lutín, Prostějov, Olomouc, další nástupní místa po domluvě v CK

ck minitrans


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

5.10.2024 900 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel