Dolní Morava - Stezka v oblacích, Mamutí horská dráha , termál. lázně Velké Losiny
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Navštívíme ojedinělou vyhlídkovou konstrukci Stezka v oblacích, 

Stezka v oblacích

Už jste se někdy procházeli v oblacích? Nyní máte jedinečnou příležitost Váš sen uskutečnit na Dolní Moravě, kde byla postavena unikátní vyhlídková stavba nesoucí název Stezka v oblacích. Nahoru se dostanete lanovkou, pěšky nebo na kole. Samotná stezka je vysoká 55 metrů.
Objekt je v provozu od 5. prosince 2015. Autorem 55 metrů vysoké stavby je architekt Zdeněk Fránek.

 

Příjezd na Dolní Moravu okolo 9:30. Přesun lanovkou Sněžník ke stezce. Lanovka má převýšení 369 metrů a rychlost jízdy je 5 m/s. Nástupní stanice je přímo u parkoviště vedle chaty Marcelka a Wellness hotelu Vista.  Individuální výstup, procházka.Stezka v oblacích se nachází v nadmořské výšce 1116 m. n. m. Je vysoká 55 metrů a na vrchol se pohodlně dostanete po dřevěné cestě i s kočárky a invalidními vozíky. Pro milovníky dobrodružství a zábavy je v objektu připraveno několik atrakcí jako odpočinková síťrukáv, hnízda nebo tunel na lávce. Rukáv je atrakce tvořená hustou sítí určená k prolezení z jednoho patra lávky do druhého. Odpočinkovou síť využijí malí i velcí návštěvníci k relaxaci před nebo po výstupu na stezku.  Pro cestu dolů můžou návštěvníci zvolit částečně průhledný tobogán, který je několika klopenými zatáčkami bezpečně dopraví dolů k samému úpatí rozhledny. Pro turisty je zde možnost turistického výšlapu na rozhlednu Klepý (7 km). Tato vyhlídková a protipožární věž leží na česko-polské hranici a byla postavená v roce 2009. Odkud se Vám naskytnou krásné výhledy do okolní krajiny. Vystoupat můžete i na Kralický Sněžník 1 424 m.n.m. - 8 až 11 km pěšky. Je to nejvyšší vrchol v okolí. Můžete se na něj vydat pěšky přímo z Dolní Moravy. Po cestě je také možné navštívit chatu Slaměnku, ke které vede lanovka. Je možné s ní vyjet jak nahoru, tak dolů, tímto si cestu zkrátíte. Na jeho vrcholu se dlouhou dobu drží sněhová pokrývka, až 8 měsíců v roce.

 

 

Mamutí horská dráha

 

Zažijete jízdu na bobové dráze, která v Česku nemá obdoby. Na druhé nejdelší dráze v Evropě vás adrenalinová jízda v délce 3 kilometry lesním terénem i na otevřených pláních. Při převýšení 364 metrů projedete 25 bleskurychlých zatáček, 360° otáčku 12 metrů nad zemí, osmičkovou smyčku, podzemní tunel a zhoupnete se na 4 parádních jumpech nad lesními cestami. Při jízdě na dráze mamutích rozměrů se sklonem až 30 % dosáhnete rychlosti až 50 km/h. A to už je pořádná jízda!

 

 

Dále pak je možnost využít další atrakce Resortu Dolní Morava-lanové centrum, Mamutíkův vodní park, Adrenalin park, bobová dráha, Stamichmanova naučná stezka a jiné.

 

 

 

Program

  • Odjezd v 6.00 z Brankovic, v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).  8 hod. Olomouc
  • Návrat do Brna kolem 19.00 a dále směr Brankovice.

 

Cena

  • 520 Kč dospělí
  • 500 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu luxusním autobusem a průvodce.

 

Vstupy

lanovka tam/zpět a vstup na stezku v oblacích individuálně 350 Kč/osoba (jako skupina 290 Kč/osoba)

tobogán 50 Kč/os/1 jízda

pískový svět 250 Kč/osoba

pískový svět 250 Kč/osoba

mamutíkův vodní park 290 Kč/osoba.

 

 

 

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

20.6.2020 490 Kčobjednat
18.7.2020 490 Kčobjednat
22.8.2020 490 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Stezka v oblacích
Copyright © 2017  VARIETA Travel