Český Krumlov
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Historické město Český Krumlov láká návštěvníky svými křivolakými uličkami, romantickými zákoutími, krásnými měšťanskými domy a nad tím vším tyčící se impozantní zámek. Statní hrad a zámek Český Krumlov patří mezi nejvyhledávanější hrady a zámky České republiky. Jeho dnešní podobu utvářelo několik významných šlechtických rodů např. Vítkovci, Rožmberkové či Schwarzenbergové. K zámeckému areálu patří 11 hektarová zámecká zahrada, díky čemuž se tento areál řadí mezi nejrozlehlejší středoevropské zámecké komplexy. V zámecké zahradě se nachází i oblíbené i otáčivé hlediště.

 

Program:

Nejdříve si prohlédneme klášter Zlatá Koruna. První písemná zmínka pochází z roku 1263. Založil jej český král Přemysl Otakar II. Klášterní komplex byl vybudován na poloostrově obtékaném Vltavou. V době rozkvětu sahalo panství od Českých Budějovic až k zemským hranicím. Během husitských válek dvakrát napaden a vypleněn. Později budovy kláštera sloužily jako továrna na výrobu hedvábí a dalšího zboží. Z vnější části kláštera se stala roku 1848 pak samostatná obec. Odpoledne přijedeme do Českého Krumlova. Při procházce městem uvidíme historické náměstí, radnici, dům Jakuba Krčína z Jelčan, podíváme se do městské čtvrti Latrán a na závěr společného programu navštívíme zámek i jeho zahrady spolu s otáčivým hledištěm. Individuálně pak můžete navštívit muzeum Voskových figurín, Art centrum Egona Schieleho a jiné. Odjezd z Českého Krumlova v podvečerních hodinách

 

Vstupy a nepovinné poplatky
Státní hrad a zámek Český Krumlov: dospělí 210 Kč, děti 6-18 let i studenti a senioři nad 65 let 150 Kč.

Klášter Zlatá Koruna: dospělí 140 Kč, děti do 6 letzdarma, děti 6-18 let i studenti a senioři nad 65 let 100 Kč.

 

Cena zahrnuje:

autobusovou dopravu z Hodonína, Břeclavi a Brna, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

nástupní místa za příplatek - Kyjov 50 Kč, Uherské Hradiště, Otrokovice, Hulín 150 Kč, Přerov, Prostějov 200 Kč, Olomouc 300 Kč, Frýdek-Místek a Ostrava 400 Kč na vyžádání při 6 osobách, vstupy.

Cena obsahuje

 

  • autobusovou dopravu, průvodce v autobuse.

 

Cena neobsahuje

 

  • příplatek za nástupní místo, vstupy: Státní hrad a zámek Český Krumlov: dospělý 210 Kč, děti 6-15 let i studenti a senioři nad 65 let 150 Kč.
  • Minimální počet účastníků z jednotlivých nástupních míst je 6 osob. Při nižším počtu nemusí být nástupní místo realizováno.
  • ck KM travel
Nezávazná objednávka


Č.Krumlov
Copyright © 2017  VARIETA Travel