Brno s návštěvou vily Tugendhat
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Program:

 

Odjezd v ranních hodinách, příjezd do Brna – prohlídka nejvýznamnějších brněnských památek – Katedrála svatého Petra a Pavla, Zelný trh, Stará radnice s drakem, Náměstí Svobody s moderním
orlojem, Kostel svatého Jakuba a jezdecká socha Jošta na Moravském náměstí. Individuální volno k občerstvení.

 

Přejezd k vile Tugendhat. Vila manželů Grety a Fritze Tugendhatových z let 1929–1930, navržená architektem Ludwigem Miesem van der Rohe, je instalovanou památkou moderní architektury. Jako jediná památka moderní architektury v České republice je zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V letech 2010–2012 prošla vila Tugendhat památkovou obnovou a restaurací. Stavba i s přilehlou zahradou byla restaurována do podoby v době jejího dokončení v roce 1930. Interiéry jsou vybaveny exaktními replikami původního mobiliáře. V tzv. suterénu bylo restaurováno technické zázemí vily (prostory vzduchotechniky, kotelna, strojovna spouštěcích oken, molová komora), které je nově zpřístupněno veřejnosti v rámci prohlídkové trasy. Je zde také umístěna expozice představující architekta, stavebníky a život rodiny ve vile do roku 1938, kdy před hrozbou druhé světové války Tugendhatovi emigrovali. Návštěvníkům je nově k dispozici bookshop.

ROZŠÍŘENÝ okruh délky cca 90 minut (obytné prostory vily, technické zázemí, zahrada) – je nutné se rozdělit do 3 skupin po 15 lidech:

3. nadzemní podlaží – tzv. ložnicové patro (horní terasa, vstupní hala, rodičovská sekce, dětská sekce)
2. nadzemní podlaží – hlavní obytný prostor, přípravna, kuchyně
1. nadzemní podlaží – tzv. technické patro (strojovna vzduchotechniky, kotelna, strojovna pro elektrické spouštění oken, prádelna, fotokomora, trezor na kožichy)
zahrada 

Návrat cca 17.00.

 

 

V ceně 320 Kč

                            doprava autobusem, průvodce    

 

 

Cena nezahrnuje:           vstupné do vily Tugendhat 400 Kč/dospělý, 250 Kč/dítě, student, senior (65+), držitel průkazů ZTP – platí se při koupi zájezdu.

 

Ceny vstupného jsou platné ke dni 12.1.2021, v průběhu roku se mohou změnit.

 

 

PROSTĚJOV        BRODEK u PV    VYŠKOV

POZOR vyberte si nástupní místo a nahlaste ho v CK. Nahlášené místo je závazné. Bus nezastavuje automaticky na všech uvedených místech, ale jen na těch, která jsou dopředu v CK nahlášená.

Prostějov                          07.45 hl. nádr. st. H u lokomotivy, 07.55 MHD Plumlovská sídl., 08.00 MHD  Brněnská Poslední halíř

Brodek u PV                     08.10 bus zastávka na náměstí

Vyškov                               08.20 Duk. tř. gymnázium  

ck FTLZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

1.5.2021 320 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel