Jednodenní zájezdy - ČR, Slovensko
 
Hluboká

zámek Hluboká a Červená Lhota

Hluboká je náš nejkrásnější zámek. Podíváme se i do loveckého zámečku Ohrada a místní ZOO. Výlet zakončíme prohlídkou historického centra rybníkářství – Třeboně.

Babič.údolí

Babiččino Údolí, Kuks

Zoo Dvůr Králové- Afrika na vlastní oči- největší kolekce afrických zvířat v Evropě.

Babiččino údolí-je chráněné území a národní kult.památka v okrese Náchod

Termín: 23.4.2022
Cena: 690 Kč

Bratislava

Bratislava s plavbou lodí po Dunaji

BRATISLAVA - HLAVNÍ MĚSTO SLOVENSKA - autobusem z OLOMOUCE - ZAŽIJTE KOUZLO PLAVBY PO DUNAJI, krásný výhled z hradu DEVÍN, BRATISLAVSKÝ HRAD a historické památky i moderní Bratislavu

Termín: 7.5.2022
Cena: 590 Kč

Termín: 30.7.2022
Cena: 590 Kč

Bratislava

Bratislava,Pezinok a Husí hody

1 denní poznávací zájezd se skvělou večeří- Husí hody s živou hudbou v ceně

 

Brno a Macocha

Moravský kras

 

je největším a nejvýznamnějším krasovým územím v České republice. Leží severně od Brna a s plochou 94 km2 devonských vápenců (šířka 3 - 5 km, délka 25 km) je součástí Drahanské vrchoviny.

 

Propast Macocha  je největší propastí tohoto typu ve střední Evropě. Hloubka propasti je 138 metrů. Propast si  mohou návštěvníci volně  prohlédnout ze dvou vyhlídkových můstků.  Návštěva dna propasti je od roku 1914  nedílnou součástí prohlídky Punkevních jeskyní.

Termín: 29.5.2022
Cena: 690 Kč

 

Brno s návštěvou vily Tugendhat

Termín: 19.6.2022
Cena: 890 Kč

 

Český Krumlov - Holašovice - klášter Zlatá Koruna

Historické město Český Krumlov láká návštěvníky svými křivolakými uličkami, romantickými zákoutími, krásnými měšťanskými domy a nad tím vším tyčící se impozantní zámek. Statní hrad a zámek Český Krumlov patří mezi nejvyhledávanější hrady a zámky České republiky. Jeho dnešní podobu utvářelo několik významných šlechtických rodů jako byli Vítkovci, Rožmberkové či Schwarzenbergové. K zámeckému areálu patří 11 hektarová zámecká zahrada, díky čemuž se tento areál řadí mezi nejrozlehlejší středoevropské zámecké komplexy. V zámecké zahradě se nachází oblíbené otáčivé hlediště.

Termín: 7.5.2022
Cena: 790 Kč

 

Český Krumlov, otáčivé hlediště

 

Český Krumlov, zámek Hluboká, Zlatá Koruna

 

Nejznámější zámek, klášter Zlatá Koruna a impozantní Český Krumlov

 

Poznejte krásy naší země a vydejte se s námi do odlehlých koutů republiky! Připravili jsme pro vás sérii poznávacích zájezdů, které vám představí známá i neznámá místa naší malé leč různorodé vlasti. Tentokrát se vydáme do jižních Čech. Navštívíme pohádkový zámek Hluboká, středověký klášter ve Zlaté Koruně a na závěr nás čeká prohlídka Českého Krumlova.

 

Termín: 6.7.2022
Cena: od 599 Kč

Termín: 30.8.2022
Cena: od 599 Kč

 

Dlouhé Stráně

Termín: 29.5.2022
Cena: 690 Kč

 

Jasná a Chopok

Vyhlášený resort Jasná, výjezd lanovkou na Chopok a panorama Nízkých Tater

Poznejte krásy Slovenska a vydejte se s námi k sousedům! Připravili jsme pro vás sérii poznávacích zájezdů, které vám představí známá i neznámá místa naší sousední různorodé republiky. Tentokrát se vydáme do Nízkých Tater. Konkrétně do střediska Jasná, zde si projdeme středisko a vydáme se pěšky nebo lanovkou na Chopok, kde se nabízí mnoho turistických tras a možností jak z Chopku zpět do Jasné.

Karlštejn

Karlštejn a Křivoklát

Výlet plný historie – navštívíme dva nejvýznamnější hrady České historie.Poznejte s námi dva slavné královské gotické hrady

Termín: 28.9.2022
Cena: 690 Kč

Termín: 21.5.2022
Cena: 690 Kč

Termín: 30.7.2022
Cena: 690 Kč

 

Karlštejn, Koněpruské jeskyně, Velká Amerika

Termín: 7.5.2022
Cena: 1100 Kč

čapí hnízdo

Konopiště a Čapí hnízdo

 

Krajem Juraje Jánošíka

Návštěva vesnice Terchová
Procházka Jánošíkovými dierami
Projížďka na pltích

 

Poznejte krásy Slovenska a vydejte se s námi k sousedům! Připravili jsme pro vás sérii poznávacích zájezdů, které vám představí známá i neznámá místa naší sousední různorodé republiky. Tentokrát se vydáme po stopách Juraje Jánošíka, navštívíme jeho rodnou vesnici, projdeme se krásným přírodním areálem a poplujeme po řece k Oravskému hradu.

Termín: 25.8.2022
Cena: 699 Kč

Kutná Hora

Kutná Hora

Město, ve středověku označované za stříbrnou pokladnici českého království, dodnes dává na odiv bohatství zdejší stříbrné šlechty; v roce 1995 bylo zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.
Při této prohlídce navštívíte jednu z nejkrásnějších českých katedrál, zasvěcenou patronce horníků Sv. Barboře, projdete se po historickém centru města a nakonec se podíváte do Kostnice, která si získala
světové renomé díky unikátní výzdobě z lidských kostí. Máte se na co těšit, Kutná Hora je pohostinné městoa objevíte tu celou řadu kaváren, cukráren a restaurací s nabídkou dobových i ryze moderních specialit.

Termín: 22.5.2022
Cena: 690 Kč

Jánoš.diery

Malá Fatra

Termín: 14.5.2022
Cena: od 740 Kč

 

Mirakulum- zábavně naučný park

Výprava do země zábavy i poznání

Park Mirakulum ve středočeských Milovicích nabízí 10 hektarů originální zábavy a volnočasových aktivit s množstvím nápaditých herních prvků. Najdete u nás Lesní město a kontaktní zoo, obří trampolíny a houpačky, lanová centra, podzemní chodby, prolézačky, Vodní svět a v neposlední řadě i úzkokolejnou železnici, která park propojuje se sousedním Tankodromem

 

Mnichovo Hradiště- zámek a Valečov skalní hrad

Termín: 4.6.2022
Cena: 960 Kč

 

Mutěnice- Burčákový pochod

Putování osadou vinných sklepů

 

 

Nízký Jeseník

Orlík

Orlík a Zvíkov s plavbou po přehradě

Jihočeský zámek Orlík leží na skalnatém ostrově a je oklopen Orlickou přehradou. V blízkosti zámku se nachází rozlehlý park v anglickém stylu se Schwarzenbergskou hrobkou. Při okouzlující plavbě po Orlické přehradě se nabízí nádherné výhledy na zámek Orlík a hrad Zvíkov. Majestátní hrad Zvíkov je často nazýván králem českých hradů.

 

 

Praha-Aquapalace

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě – aquapark Čestlice – s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness.

Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích:

- palác dobrodružství: 8 tobogánů, 3 strmé skluzavky, spacebowl a divoká řeka

- palác pokladů: umělé vlnobití, dětské brouzdaliště a skluzavky, pirátská loď
- palác relaxace: vířivky, masážní lavice, plavecký bazén (délka 20 m), relaxační zóna
- venkovní zóna (provoz pouze v letních měsících): divoká řeka, venkovní bazén s vířivými lavicemi a dětské brouzdaliště, lehátka
- dále Korálový dóm s mořským akváriem a nejteplejším bazénem v areálu 37°C, dále potápěčská jáma a dětský koutek, restaurace, kavárna, zmrzlinový bar, vodní bar s míchanými alkoholickým i nealkoholickými nápoji
- 450 m dlouhá řeka vinoucí se celým Vodním světem a propojující všechny paláce
- dětský koutek (pro děti od 3 do 12 let)

 

Skalní město, hrad Trosky a Rumcajsův svět

 

Slavné skalní město v Prachovských skalách, věže Panna a Baba nebo muzeum her a Rumcajsův svět v Jičíně

 

Poznejte krásy naší země a vydejte se s námi do odlehlých koutů republiky! Připravili jsme pro vás sérii poznávacích zájezdů, které vám představí známá i neznámá místa naší malé leč různorodé vlasti. Tentokrát se vydáme do oblasti Českého ráje. Naše putování zahájíme procházkou po skalním městě Prachovských skal, kde nás čekají úchvatné skalní útvary a vyhlídky. Následovat bude prohlídka nejznámější zříceniny v Čechách – hradu Trosky a den zakončíme návštěvou města Jičína s muzeem her a Rumcajsovým světem.

 

Termín: 14.7.2022
Cena: od 549 Kč

 

SLAVNOSTI MANDLONÍ A VÍNA

Pojeďte ochutnat mandlové speciality do města s největším mandloňovým sadem ve střední Evropě

 

Šikmý kostel | po stopách hrdinů románové kroniky

Termín: 14.5.2022
Cena: 590 Kč

Termín: 18.6.2022
Cena:

Termín: 6.8.2022
Cena:

Termín: 17.9.2022
Cena:

Červená Lhota

Telč, zámek Červená Lhota, Jindřichův Hradec

Vydejte se s námi do kraje, který se proslavil nejen svým rybníkářstvím, ale také zachovalými renesančními památkami. Nádherné náměstí v Telči, hrad a zámek v Jindřichově Hradci či zámek Červená Lhota berou dech.

 

 

Toulky po hradech ve středních Čechách

Termín: 11.6.2022
Cena: 1300 Kč

Štrb.pleso

Vysoké Tatry - Štrbské pleso

jednodenní turistika- nenáročná túra s průvodcem na Popradské pleso, dále kolem plesa na Symbolický hřbitov pod Ostrvou, návrat na Štrbské pleso- procházka kolem plesa.

Červená Lhota

Zámek Červená Lhota, Jindř.Hradec

Vodní zámek Červená Lhota se řadí k nejkrásnějším „pohádkovým“ zámkům v České republice. Ze všech hradů a zámků bylo na Červené Lhotě natočeno nejvíce filmů a pohádek – např. Zlatovláska, O štěstí a kráse, pan Tau, Svatby pana Voka, atd. Jindřichův Hradec je město s historickým centrem na břehu řeky Nežárky z jedné strany a rybníku Vajgar ze strany druhé. Mezi hlavní lákadla patří hrad a zámek s arkádami, zahradou a renesančním Rondelem, který byl postaven jako hudební pavilon. V Rondelu se i dnes pořádají koncertní vystoupení. Za shlédnutí stojí také kostel Nanebevzetí Panny Marie, kterým prochází 15. poledník východní délky. Říká se, že ať už návštěvník překročí 15. poledník v kterémkoliv místě, určitě by si měl něco přát, protože podle legendy se takové přání do roka a do dne splní. Jindřichův Hradec patří k městům s bohatou betlémářskou tradicí - Krýzovy jesličky, nejproslulejší exponát Muzea Jindřichohradecka a zároveň největší lidový mechanický betlém na světě, zapsaný v Guinnessově knize rekordů, dále můžete navštívit Zámecký mlýn, přestavěný Františkem Křižíkem na městskou elektrárnu, Dům gobelínů, Národní muzeum fotografie a soukromou expozici historických šicích strojů. Oblíbený je i výlet parním vlakem po některé z jindřichohradeckých úzkokolejek do oblasti zvané Česká Kanada

Termín: 11.4.2020
Cena: od 540 Kč

Třeboň

zámek Hluboká, Třeboň

Č.Krumlov

ZÁMEK LEDNICE, VALTICE

Lednicko-valtický areál je vůbec nejkrásnější a nejzajímavější turistickou oblastí jižní Moravy, která se pro svou krásu a pestrost také často nazývá zahradou Evropy. Hlavním centrem celé oblasti je městečko Lednice se svým nádherným zámkem postaveným podle vzoru zámků anglické šlechty. Součástí areálu je i krásný zámecký park s mnohými vodními kanály a známým minaretem. V Lednicko-valtickém areálu ale můžeme najít i celou řadu dalších menších zámečků a altánků, nechybí ani velká vyhlídková kolonáda nebo lovecký zámek ve tvaru vítězného oblouku v Paříži. Během zájezdu navštívíme nejenom spoustu zajímavých míst v okolí Lednice a Valtic, ale samozřejmě bude možnost ochutnat i víno, které k této oblasti jižní Moravy také zcela určitě patří.

Termín: 15.10.2022
Cena: 690 kč

Termín: 7.5.2022
Cena: 690 Kč

Dl.Stráně

Zámek Nové Hrady, Třebechovice

Prohlédneme si nádherný rokokový zámek Nové Hrady se stálou expozicí starožitného nábytku. Budeme obdivovat i unikátní národní památku – Třebechovický Proboštův betlém.

 

znoj.vinobr.

Znojemské vinobraní

Největší svátek vína v ČR se skvělou atmosferou, navštívíme histor,centrum Znojma, znojemské podzemí.. uvidíme kostýmový průvod více jak 400 histor.postav atd...

 

zoo

ZOO Praha

Kouzelná Pražská zoologická zahrada leží v kopcovité a lesnaté Troji. V roce 2017 se umístila na 5. místě v žebříčku nejoblíbenějších zoologických zahrad světa na cestovatelském serveru TripAdvisor. Zoo se rozkládá na 60 hektarech, z nichž 50 ha tvoří expozice zvířat. V současné době se může pochlubit s 670 druhy a téměř s 5 tisíci jedinci.

Termín: 28.5.2022
Cena: 650 Kč

 
Copyright © 2017  VARIETA Travel